Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A névadó és a keresztelő...

A névadó és a keresztelő független egymástól? Lehet ez is, az is?

Figyelt kérdés

Testvéremék lennének a keresztszülei a fiamnak, viszont ők csak jövőre jönnek haza külföldről. Névadót azért szeretnénk tartani, mert nagyszülői nyomásra nagyapai nevet kapott a gyerek, viszont én szeretnék neki egy modernebb, mai nevet adni, hogy mire ovodába kerül jövő szeptemberben, az új nevén szólítsák.( Most mindenki a becenevén szólítja a nagyszülőkön kívül...) Unokatestvéremék lennének a névadó szülők.

Lényegében a kérdésem az lenne, ha a közeljövőben tartanánk névadót, attól még jövőre meg lehet keresztelni? Mert nem szeretném ezzel elbukni a keresztszülőséget...


2011. júl. 10. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, legalábbis errefelé így szokás, hogy aki vallásos, megkeresztelt, annak van keresztelője a templomban. Aki nem, annak névadója van, otthon, családi körben. Szóval szerintem a keresztelő a hivatalos, a névadó talán kevésbé. :)
2011. júl. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Attól, hogy a gyerekednek névadót tartasz nem lesz az anyakönyvben más a neve mint amit a születésekor kapott. Illetve ez igaz a keresztelőre is.

A kettőt pedig nem illik tartani vagy ez vga az mert ha hivő vagy vagy ilyen szellemben szertnéd nevelni akkor illik a keresztelő. Ha nem akkor tartják manapság a névadót. Ami lényegében a cuclizmus csökevénye: ezt anno az átkosban azért találták ki,ohgy a pártag szülőknek is legyne valami.. lényegében ezzel nyilatkoztak arról, ohgy a pártnak nevelik a gyerekieket. Ellenpontozva és összezavarva az embereket akik egyébként keresztelőket tartottak volna.


Szóval egyiktől sem lesz más a neve. Ha pl a nagyszülők akaratának megfelelően most JÁnos a keresztneve de mindenki Bécinek hívja mert nektek ez lett volna a választásotok akkor két lehetőségetek van: 1 megkéritek óvónéniket, ohgy szólítsák a szülök által megszokott becenevén az oviban is. 2 bementek az anyakönyvi hivatalba és kéritek a né változtatást, ohgy hívják hivatalosan is Bécikénak.


Ma a névhasználat illetve anyakönyvezés szempontjából mind a keresztelő mind a névadó formalitás.

2011. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert anno nekem mindkettő volt. Sőt a névadón kapott 2. nevem ugyanúgy szerepel a személyimben. Csak kiváncsi voltam, hogy ez azóta hogyan változott.

Mindenesetre köszönöm.

2011. júl. 10. 23:02
 4/4 anonim ***** válasza:
A névadón kapott neved azért szerepelhet a személyidben ,mert ez anno hivatalos volt... ilyenkor anyakönyvezték is a nevet ismét... ez az átkos... Ma már ilyen nincs mint írtam formalitás.
2011. júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!