Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak ugye egyből leesett ez...

Másnak ugye egyből leesett ez a mondat?

Figyelt kérdés

"Nem vagyok annyira gazdag, hogy olcsó műszaki cikket vegyek."


Mármint, értetted elsőre, hogy miért olcsót mond, és nem drágát?


2011. júl. 10. 22:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
De ha belegondolsz, olyat is jelenthet: olyan szegény vagyok, hogy még az olcsóbbat sem engedhetem meg magamnak...és azt is, hogy inkább a drágábbat veszem meg, hogy ne kelljen 1 év múlva újat venni az olcsóbból. Legalábbis én ezt a két variációt belelátom..:D
2011. júl. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
62%
Ez az "olcsó húsnak híg a leve" közmondás korszerűsített változata. És ugyanolyan igazság, mint az eredeti közmondás. Akinek meg kell gondolnia, hogy mire adja ki a pénzét, az vegyen megbízható márkájú, időtálló terméket, amit - ha úgy adódik - viszonylag jó áron tud majd használtan is eladni. Ennyi. Egyértelmű:-)))
2011. júl. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Áh, engem nagyon zavar, hogy egy diplomás férfinak 10 perc kellett, hogy felfogja..: D
2011. júl. 10. 22:35
 14/19 anonim ***** válasza:
62%

bizony. inkább veszek 15e-ért egy normális cipőt, amit hordok akár 4 évig, mint a kínaiban valami 2e ft-os fost, ami 2 hónap alatt felismerhetetlenre szakad.


és igen, a műszaki cikkeink is drágák, mert sajnos régebben olcsót vettünk, meg is szívtuk vele.

2011. júl. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Figyelj, ne fogd fel ezt olyan tragikusan!

Vasárnap este van és van olyan, hogy az embernek nem forognak gyorsan a kerekei. Én sem tartom magam butának (sőt :D), de van olyan poén, ami nekem is csak később esik le.. Sokkal később :D

Ezen kívül leírva valahogy nekem könnyebb dolgokat megérteni, minthogy elhangzik egyszer élő szóban, aztán meg két oldalról magyaráztok szegénynek :)

2011. júl. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Elmondom én hogyan értelmeztem a híresen magas IQ-mmal. :D

(Egyébként tényleg magas.)


a., Ha a mögöttes tartalmat nézzük akkor arra kívánt ezzel utalni az illető, hogy ha olcsó vacakot vesz de többször (hiszen ha ócska előbb tönkremegy), akkor az nem éri meg, hiszen végeredményben több a kiadás.


b., A műszaki cikkek (kivétel nélkül) drágák így az illető még az olcsót sem engedheti meg magának.


Viszont azt sem tudom mire vélni, hogy - még ha kedvesen is - butuskának tituláljátok a pasast. Egyszerűen másképp működik az agya. Ha ilyesmit mondanak nekem alapvetően én sem értem rögtön, mert nem ehhez vagyok szokva. Na persze az évek alatt már rájöttem, hogy az emberek így beszélnek ezért folyton keresem a mögöttes tartalmat is. Milyen fárasztó is ez...


Egyébként én anyukám is ehhez hasonló mondatokat szokott alkotni, eleinte apám vagy barátnőm magyarázta el, ilyenkor mire gondol.

2011. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még, hogy ez talán egyfajta ironikus utalás, gúny is valószínűleg. Sokan hiába intelligensek ezt képtelenek érzékelni. Rajtam pl. mai napig röhögnek mert ismerőseim sokszor tesznek iróniával teletűzdelt megjegyzéseket de nekem ez nem tűnik fel és azt hiszem komoly gondolták.
2011. júl. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem értettem. Másrészt én tényleg nem vagyok olyan gazdag, hogy DRÁGA dolgokat vegyek. Tökjó, ha mégis vagy olyan gazdag, hogy legyen miből, és mert jobban megéri. De ha NINCS rá, akkor hiába éri meg. Mellesleg nekem az olcsók is beválnak.
2011. júl. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Azért minden embernek van olyanja, hogy nem ért meg vmi tök egyszerű dolgot, hiába okos egyébként (és itt édesmindegy, hogy van-e diplomája vagy nincs)... anyukámnak múltkor félóráig kellett magyaráznom, hogy nem a rádióújságokon nyomták el a számokat, hogy 26-a után 30-a jön, hanem a MÁJUS 30-ától kezdődő van a kezében, és a június 26-án végződő... pedig ő aztán tényleg okos, értelmes ember. De néha én sem értek egy csomó dolgot, ami egyébként tök evidens. Senki sem tökéletes :).


Egyébként ja, leesett nekem is :).

2011. júl. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!