Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak nekik-kutya vs...

Mit mondjak nekik-kutya vs gyerek?

Figyelt kérdés
A történet a következő: Sógornőmék vettek egy marha drága "zsebkutyát" elvileg a gyereküknek, és azt veszem észre, hogy jobban szeretik a kutyát mint a saját gyereküket. Példa:pénteken hazajönnek a munkából rohannak a kutyához ölelgetik, puszilgatják, és mikor rájuk szóltam, hogy a gyereknek nem kellene puszit adni, megölelgetni akkor meg voltak sértődve, hogy kap az a gyerek elég figyelmet. A gyerek nem mehet be hozzájuk aludni, ha megijed, vagy rosszat álmodik sem, és ma mesélte a gyerek hogy a kutya velük alszik az ágyban.
2011. júl. 11. 13:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
18%
dikk xd
2011. júl. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

Nem akarlak megsérteni,de tényleg nincs ehhez közöd! Nem mondhatod meg egy szülőnek,hogy hogyan nevelje a gyerekét. Én sem szólok át a szomszédnak,hogy intse csendre a gyerekét,mert az egész nap kint ordít,és vonyít az udvaron.


26/N

2011. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
39%

hogy mit mondjál????

SEMMIT,MERT SEMMI KÖZÖD NINCS HOZZÁ...ÉRTED???

2011. júl. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Én nagyon sajnálom a keresztfiam, sokat vagyunk együtt, hozom viszem az oviból, hétvégén is sokat alszik nálunk. És mostanában tényleg sokat panaszkodik. Értelmes gyerek felfogja, mi folyik körülötte, és a szívem szakad meg, mikor viszem haza az anyjáékhoz, és kapaszkodna fel az apja ölébe és kiabál, hogy engem is vegyél fel, ne csak a kutyát (és az apja nem veszi fel). De ha valaki ezt a jelenetet le tudja magában rendezni annyival, hogy nincs közöm hozzá... nem irigylem a lelki világát.
2011. júl. 11. 13:39
 15/21 anonim ***** válasza:
97%
Minek egyes emberkenek gyerek,vegyenek plüssöket.
2011. júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
92%
nem tudom magamban ennyivel lerendezni,de ha a gyerek nem az enyém,akkor nem tehetek semmi,ahogy ebben a helyzetben te asem...ha szólsz nekik csak sértődés lesz és lehet h többet nem láthatod a keresztfiad...maradj nyugton így sokat lehetsz vele és legalább normálisan fejlődik,mert van egy normális ember is körülötte...
2011. júl. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:33


Maximálisan egyetértek veled. Sajnálom a gyerkőcöt. Én is szeretem a kutyákat (és egyáltalán, mindenféle állatot), de ilyet a gyerekemmel soha nem tennék.

Tényleg lehet, ki fogja nyírni a kutyulit, ha nagyobb lesz, vagy pedig felnőtt korában mindenféle brutális állatkínzást fog művelni (amikről gyakran lehet hallani)

2011. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
95%

Minek kell szegényt így elintézni hogy "semmi közöd hozzá" amikor ő segíteni akar? Ti mit szólnátok ahhoz ha ti kérnétek valamelyik távoli rokontól segítséget és csak annyit mondana hogy "semmi közöm hozzátok"? Nem hiszem hogy örülnétek neki.....ritka már az olyan ember aki segíteni akar máson


Kérdező, szerintem beszélgess el velük, mond meg nekik hogy a gyerek mit érez, meg már irigyli a kutyát. Szerintem sem normális dolog hogy a kutyával jobban bánnak mint a gyerekkel, egy kutya nem gyerek. Valahogy próbáld meg velük ezt megbeszélni, mert ha nem fog semmi sem történni mély lelki sérülése lesz a gyereknek és gyűlölni fogja a kutyát, vagy nagyon haragudni fog a szüleire.

Kérdezd meg hogy miért ér számukra kevesebbet a gyerek a kutyánál, amikor neki is szüksége lenne sok szeretetre...

Remélem tudtam segíteni.:)



Le lehet pontozni, nem érdekel, de én nem tudom becsülni az olyanokat akik lehurrogják azokat az embereket akik jószántukból segíteni akarnak. Ha nem fogadják el a segítséget azt úgyis megmondják....

2011. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Tudod, gyerekkoromban én mindenkire féltékeny voltam, akivel kicsit is kedvesebben bántak szüleim.
2011. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan csak társadalmi elvárásból lesznek "szülők" na az ilyeneknél a gyereknél minden fontosabb,szeretem a kutyákat én is igen,nálunk csáladtag is,de az gáz ha a gyerek elé van helyezve,a kutya az kutya.Sajnos kivűlállóként semmit se lehet tenni,csak nem kell megelepődni ha a gyereknek személyiség zavarai lesznek.
2011. júl. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!