Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazi háziasszony vagy szorgos...

Igazi háziasszony vagy szorgos diák?

Figyelt kérdés

Mindig is úgy voltam vele,hogy ha én valamibe belekezdek,azt maximálisan szeretném teljesíteni.

Így is volt,kitűnő tanuló voltam fél évig,aztán megismertem egy srácot,akitől mint kiderült,ma már babát várok.

Amióta vele vagyok teljesen háttérbe szorítottam a tanulást,munkát (ugyanis az iskolám mellett dolgozom is) és nem is jártam be órákra az elmúlt fél évben,hanem magántanulónak kérvényeztettem magam.Ez azzal járt,hogy év végén voltak vizsgáim minden tantárgyból,a második félévi anyagból.A tanáraim nagyot csalódtak bennem,hisz azelőtt nem ilyennek ismertek meg.

Ha nem lettek volna ilyen rendesek hozzám,mehettem volna pótvizsgázni.

Kérdéses az is,hogy kirúgnak-e a munkahelyemről.Néha,mikor úgy tartja kedvem,bejárok.

Tehát azelőtt az iskolára,munkára koncentráltam maximálisan,meg is látszott az eredménye.Most pedig a kapcsolatomban próbálom a legjobbat kihozni magamból.Sokat főzök,ami azelőtt nem volt rám jellemző.Nagyon sok mindent megtudok már csinálni,ha arra gondolok,hogy kezdőként kezdtem.Takarítgatok,segítek a páromnak,igazi házi asszony szerepet töltök be,amit élvezek is.Nagyon sokat vagyunk együtt.

Úgy érzem ez a kettő nekem nem megy együtt.

Nagyon szeretné megtartani a babát.Én sem vagyok teljesen ellene,érettnek érzem magam hozzá,anyagiak megvannak, de az egyik énem azt súgja,hogy nem kellene ennyiben hagynom az iskolát.

Majdnem 21 éves lennék,mire meglenne a baba.

Vetessem el a babát és hagyjam ott a fiút,válasszam a tanulást egyedül,szorongva,viszont tudva,hogy fényes jövő vár rám?

Vagy döntsek a baba és a párom mellett,éljek,mint édesanya,de valamilyen szinten "tanulatlanul"?


2011. júl. 12. 15:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem első a család. Már ha teljesen biztos vagy a srácban. Bár elég fiatalok vagytok, ez ugye még változhat.

Attól, hogy elvégzel egy iskolát, még nem biztos, hogy meg is élsz majd belőle.

2011. júl. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon le leszek pontozva, de leírom: ha megszülöd, elszúrod az életed.
2011. júl. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
Mennyi idõs terhes vagy most? En tuti nem vetetném el és még a pàromat sem hagynàm el. Minden erõmet belefektetnék mindenbe, érted?
2011. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Mióta vagy ezzel a sráccal?

Biztos az anyagi helyzetetek?

2011. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Néha,mikor úgy tartja kedvem,bejárok.Igen kifognak rúgni,neked nem gyerek kellene még hanem felelősség tudat.

Mi lesz ha párod lelép vagy akármi történik vele te együdül eltudod tartani magatokat,mert apuka tök jó de bármi történhet,akor kell gyermeket vállalni,mikor a nő akár egyedül is fel tudja nevelni.Ne legyél tanulatlan,nem kell 21 évesen feláldozni magad,htb-nek lenni,aztán otthon sírni,hogy de szar nekem.

2011. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%

Miért is ne lehetne mindent együtt???

Más is csinálja és megy, csak akarni kell.

Én is fősulira járok, mellette teljes állásban dolgozom, háztartást vezetek. Minden megy, csak akarni kell.

2011. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
11%
Elég értelmesnek tűnsz ahhoz,hogy tudd,nem ölheted meg ezt a gyereket,hiszen mindketten szeretnétek.Szerintem nem kell választanod.Mehet mind a kettő,csak akarni kell,ha meg mégsem,akkor sem leszel tanulatlan attól,hogy nincs diplomád.
2011. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

Meg lehet csinálni a kettőt együtt is. Én is így voltam, 21 évesen szültem egyetem mellett, kedvezményes tanrendem volt így alig kellett bejárnom, napközben mikor aludt a baba egy pici lakást igazán tudtam takarítani, meg főzni is. Nagyon nehéz volt és kellett segítség vizsgaidőszakban. De mi úgy voltunk vele, ha már voltunk olyan felelőtlenek, hogy becsúszott a baba akkor vállaljuk érte a felelősséget.


Persze azt csak te tudod, hogy mire vagy képes, de szerintem nem kell választani a családod és a fényes jövőd között.

2011. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem meg azzal szúrja el, ha elveteti. Mit ér a nagy tanulás? Én itt vagyok, egy éve lediplomáztam és nem találok munkát. Már kezdem bánni, hogy egyáltalán mentem egyetemre, mert sok helyre pont aiatt enm vesznek fel, mert van diplomám és gondolják, hogy úgyis otthagyom őket, ha akad egy jobb hely.

Szerintem tarsd meg a babát, ha midnen oké a barátoddal és biztos vagy benne. Nehogymár egy hülye papir miatt( amivel lehet, amúgysem érsz el semmit) öld meg a saját gyerekedet!

2011. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%
Végülis, MOST gyerekkel szegényen élni, jobb mint, tanulsz, és gyerekkel KÉSŐBB jól élni ?
2011. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!