Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolnak az emberek diák...

Mit gondolnak az emberek diák hitelröl?

Figyelt kérdés

Akarok járni egyetemre, és tudnék kapni svéd diák kölcsönt, mert itt (ott) élek.

Magyarországon akarok tanulni, és hát ha nem sikerülne valami jó fizetésü hétvégi munkát találnom, akkor a diák kölcsön tutira legalább fél millióra nöne évente.


Ha 5 évet tanulok, ez már legalább 3 millió lessz..


Egyrészt azon gondolkozom, hogy utána sok idöbe fog tellni vissza fizetni mind ezt. 25 év alatt kell majd vissza fizetnem..

Persze minél kevesebb pénzt akarok kölcösnözni,

de mégis kiváncsi vagyok mit gondolnak emberek erröl.

Mert 5 év alatt azért remélem találkozok valami lányal akivel komolyabb kapcsolatott kezdhetek, és hát nem tudom mit gondolnának, hogy ennyi tartozásom lenne, és hát hogy minden pénzem amim van, kölcsönböl van..


Svédországban ez normális, kb mindenki aki tanul fel vessz kölcsönt...


2011. ápr. 24. 10:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
76%

itt is sokan felvesznek kölcsönt, más kérdés, hogy nem tudják, hogy mennyit szabad csak..


van egy ismerősőm, akinek van diákhitele, most 30 éves, és már csak fél millio van neki hátra, más kérdés, hogy ő úgy is számolt, hogy mennyit tud majd visszafizetni egy rendes állással...


amivel sajnos nem számolnak, csak azzal, hogy minél többet felvegyenek!

2011. ápr. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Soha nem vennék fel hitelt semmire. A mai világban egy diplomás se keresi feltétlenül halálra magát. Nem csak a hitelt kell visszafizetned,hanem élned is kellene valamiből. És persze muszály dolgoznod,még ha olyan környezetben is,ahol nem szeretsz lenni. (ez testvérem példája.Van hitele,és kénytelen megmaradni a melóhelyén,ahvá gyomorideggel jár be dolgozni). Szeerintem próbálj ösztöndíjat szerezni és mellette dolgozni. Ez csak az én véleményem, úgyis azt csinálsz,amit Te akarsz :). Ha felis veszed a hitelt,azért tényleg figyelj rá,hogy ne ess túlzásokba!
2011. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
bocs, rosszul számoltam, kb 6 millió lessz, ha sikerül olyan "olcsón" élnem, és tudok állami támogatást kapni, ha arra is kell kölcsön akkor + 3 millió... forint
2011. ápr. 24. 10:48
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha tényleg csak annyit veszel fel amiennyi feltétlesz szükséges,akkor szépen vissza tudod fizetni. Nagyon sokan nem 25 évig fizetik,hanem 5-10 év alatt visszaadják, mert akkor nem kell annyi kamatot fizetni.

tehát vágj bele bátran, de csak annyit, amennyi tényleg kell.

2011. ápr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

A diákhitel egy szívás! Az összes barátnőm felvette. Mindenki jól él egyetem alatt kivéve engem. Én inkább maradok csóró egyetem alatt, és beosztom a pénzem, de nem akarom adóssággal kezdeni az életem, épp elég adóság van anyám nyakán, azt is ki kell fizetni.


Úgyhogy én nem vettem fel inkább dolgozok.

2011. ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát, én is inkább csóróként élék, és dolgozok a tanulmányaim melett, de élni kell azzal a gondolattal hogy egyrészt a mai világban talán munkát kapni amiböl meglehet élni föleg részmunkásként.
2011. ápr. 24. 10:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is sokan felvették a fősulin. Ebből bulizgattak, vásároltak ruhákat, kaját rendeltek stb.


Még csak pár éve dolgoznak, de már mindegyikük bánja, hogy felvette. Alig győzik visszafizetni a kamatok miatt.


Én csak "legeslegvégső" esetben venném fel.

2011. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

inkább menj el nyáron dolgozni, és a vizsgaidőszakaidat is meg tudod majd úgy oldani, hogy még tudsz tört hónapokat is mellette dolgozni.


Ha nagyon szakadna a cérna, akkor ajándékok helyett inkább kérj pénzt 10-20 ezret (szülinap névnap, karácsony,tudom nem szép dolog de ez van) és én a helyedben inkább halasztanék egy évet, ha esetleg nem jön addigra össze a pénz. Abban az évben akár 1 millát is megspórolhatsz, persze ha a létminimumon élsz majd: se ruha, se cd, se dvd, hanem csak minimális kaja...

2011. ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

igen, hát, már 2 évet csúsztam, és csak most pár hónapja sikerült találnom egy részidös állást,

szeretnék most szeptemberben kezdeni egyetemi elökészítön, és erre próbálok félretenni, 1 millió kell erre a tanfolyamra.

ès hát hitel nélkül nem tudok csak úgy leköltözni, persze ez a tanfolyam melett gondolom tudnék dolgozni, csak kérdés, ha itt kint 2 év alatt nem tudtam munkát találni, magyarországon ahol még rosszabb a helyzett hát ti is tudjátok...


Egyébként azért is kell erre az elökészítöre mennem, hogy jobban tanuljak meg magyarúl..

2011. ápr. 24. 11:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne vedd fel!!! Nézd meg hányan írnak itt, hogy nem tudják fizetni a hitelt.. Sokan végig se gondolják, csak ugrálnak bele a hitelekbe, aztán 3-5-10 év múlva is nyögik még.
2011. ápr. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!