Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol lehet utánanézni az...

Hol lehet utánanézni az élettársi viszonyban élők ill. a homoszexuálisok jogainak? Ill. milyenek vannak nekik?

Figyelt kérdés
Nagyon örülnék egy linknek, vagy bármilyen "nyomnak", amin elindulhatok. Szakdolgozathoz kellene. Köszi!
2009. márc. 31. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy mivel nem lehet diszkrimináció, ezérta házaság intézményének kivételével ugyanúgy lehetnek regisztrált élettársi kapcsolatban.


Sajnos linkkel nemtok neked segíteni, de van egy www.jogiforum.hu oldal, ahol elvileg jogászoknak lehet feltennio jogi kérdéseekt, de sajnos a gyakorlatban nem igazán működik, van ott 4-5 beképzelt pasas és még ki is oktat, hog ymiért akarsz te ingyen jogi tanácsot, holott erre a célra lett kitalálva az oldal.


Na mindegy, csak egy tipp .. megpróbálhatod, vagy bejön vagy nem, nekem eddig soha semmi, de lehet, hogy szerencséd lesz ...

2009. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is anno amúgy pszichológián a homoszexualitásból írtam, és még ott is kapásból ferdén néztek rám ..., de azért tényleg sok sikert!
2009. márc. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Majd megpróbálom azt a fórumot is! :)

Én éppen csak megemlíteném a dolgozatomban, hogy mostmár sokkal toleránsabbak vagyunk a homoszexuálisokkal és azokkal szemben, akik nem házasodtak össze, "csak" élettársi viszonyban élnek. Ezeket szeretném törvényekkel is alátámasztani, ha már a gyakorlat nem is igazolja mindig e toleranciát.

2009. márc. 31. 14:36
 4/6 A kérdező kommentje:

Jah és persze ha valaki tud valamilyne idevágó linket, vagy hogy hol lehet keresni a jogszabályok között, akkor ne tartsa magában :)

Köszi

2009. márc. 31. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, azért én manapság sokszor kellemesen csalódok, és tizen- ill huszonéves korosztály manapság elég nyitott és toleráns, sokszor meg is lepődöm, hogy simán van egyik-másiknak meleg haverja, és semmi gondja nincs vele.

Hát végül is, csak egyszer mi is civilizált nép leszünk ... még ha lassan is.

Egy tipp:

Menj a chat.hu fiú-fiú részlegére, sztem ők biztosan tudják ezeket a jogszabályokat.

2009. márc. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hm...neked is köszi a tippet, bár nem tudom,hogy hogyan fogadnának. No meg túl sok időm nincs is rá. És hát nem tudom, furán érezném magam, hogy bemegyek és mindenféle előzetes dumálás nélkül kérnék. Mert ok, ez itt egy ilyen oldal, az meg egy beszélgetős. De ha minden kötél szakad... :) Csak ne ragadjak ott dumálni, mert akkor aztán semmi nem lesz idén a diplomámból :D
2009. márc. 31. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!