Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ehhez? Rettentő...

Mit szólnátok ehhez? Rettentő kellemetlen volt!

Figyelt kérdés

SZiasztok! AZ a helyzet,hogy két barátnőmmel együtt elemntünk ma strandolni.A szüleimnek mondtam,hogy majd egy esti (kb.7 órás) busszal jövünk haza.Nos ez elcsúszott,csak 7:40 kor tudtunk volna eljönni.Az egyik barátnőmnél volt csak telefon,mert féltünk,hogy ellopják esetleg. Amikor mentünk készülődni,hogy hazamegyünk, akkor vette észre a barátnőm,hogy az ő és az én anyukám is kereste,elég sokszor.Miután elkészültünk arra lettünk figyelmesek,hogy hangosbemondón mind a négyünk nevét mondják,hogy azonnal menjünk a kijárathoz. Oda rohantunk és a szüleim álltak ott.(csak nekünk van autónk,ezért az én szüleim jöttek) Ki voltak akadva,hogy hol voltunk ennyi ideig,és mondjuk legyen X,szóval Xnek már 4re otthon kellett volna lennie.De erről nekünk nem szólt.Rettentő kellemetlen volt,sok ismerős volt a strandon. Szüleim is csak kiabálltak,meg azt hajtogatták,hogy többet sehova sem mehetek.Már a rendőröket is akarták hívni mind a 4ünk szülei.Pedig én mondtam nekik,hogy 7 fele jövünk haza! Ők már a temetésemet tervezték otthol,amíg én jól szórakoztam.Oké aggódjanak értem ez természetes,de annyira elrontották a napomat.Én szóltam nekik,hogy későn jövök.

Remélem értitek! Muszáj volt kiírnom magamból..Szerintetek?Jól tették amit tettek?Ti mit csináltatok volna hasonló esetben?ELőre is nagyon köszönöm!!!!

15L


2011. júl. 12. 21:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon jól tette hogy aggódott, biztos mondta a másik barátnőd anyukája hogy menjenek értetek! :-)
2011. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj, hogy a szüleid aggódnak miattad. SOk oylan szülő van, aki le se sz*rja, hogí merre van a gyereke egész nap. Beszélj velük, hogy bízzanak meg benned, te pedig ne játszd el ezt a bizalmat.
2011. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

A szüleidnek van igaza. 15 évesek vagytok, de ez nem is számít.. akárhány évesek lennétek, felelnek értetek.. és ha eddig nem volt bennetek ennyi kötelességtudat, akkor tanuljatok ebből az esetből. Sajnos sokan már nem mehetnek haza egy strandolás után, és őket sem érik utol telefonon.

21/L

2011. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Mint anya, tök megértem, amit csináltak.

Ne haragudj rájuk a jelenet miatt, csak kijött rajtuk a feszültség és a megkönnyebbülés, h minden okés Veled.

Szerintem úgysem fogják betartani a fenyegetéseket - majd lenyugszanak, addig meg lapítsatok.


Jót mosolygok az ilyen történeteken, engem anno 15 évesen városnézni engedtek el pár órára. :) (ahhoz képest a "mai fiatalok") :)

2011. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Kicsit túlreagálod. Nem kiakadni kéne tényleg ezen, hanem örülni.

A tesóm is egyszer elment strandolni a barátnőjével, kocsival, és este 10-kor még nem voltak otthon. Mindkettőjük telefonja ki volt kapcsolva, apukám a mentőket hívogatta már, nem tudtuk mi van velük. Szerencsére megkerültek, lemerült a telefonjuk, és még elmentek a lányhoz vacsorázni, de ott ragadtak.

Természetes, hogy aggódnak, pedig ő is már huszonéves volt akkor. Majd ha lesz gyereked, megérted te is.

2011. júl. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
a kiabálás az gáz,de gondolom felidegesítették magukat,a barátnőd szülei miatt,akinek 4-re kellett volna hazamenni,és ők menjenek értetek.Sztem ez lehetett...Ne aggódj,biztos elengednek még.
2011. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ülj le mégegyszer és gondold végig ezt az egészet.

Te azon vagy ki, hogy milyen ciki volt és a VÉGÉN milyen rosszul sikerült a napod. Van fogalmad arról, hogy mit éltek át a szüleitek mindeközben? Ne csodálkozz a jelenet miatt, el tudom képzelni milyen feszültség szabadult fel belőlük.

Vaószínű elveszítetted a bizalmukat egy időre és nem akarnak engedni sehova. De valahogy neked is felelősséget kell tanulnod. Ne rájuk haragudj, hanem tényleg gondold végig, hogy az ő szemszögükből ez az egész történet milyen is volt.

2011. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Úristen hány ilyen cikis dolgom volt, de felnőtt fejjel hálás vagyok, mert nem kallódtam el. Hidd el később te is másképp fogod ezt látni.
2011. júl. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

15 évesen még nem fogod megérteni,hogy miért aggódnak értetek ennyire a szülők..Majd ha neked lesz lányod te sem leszel különb..

Tudod amikor a tévében csakis a rosszat hallod,amikor nekünk szülőknek égnek áll a hajunk attól,hogy a hírekben megint egy gyerek haláláról van szó,amikor azt halljuk nap mint nap,hogy megerőszakoltak egy 15 évest,vagy a disco-ban megint meghaltak,vagy hazafelé jövet meghalt 3 fiatal.Drog túladagolásban,alkoholban megint meghalt egy tizenéves.Amikor megint azt hallod,hogy elütöttek egy gyereket,a strandon megfulladt egy diák..nos ezek a hírek után nagyon is érthető ha a szülők aggódnak ha a gyerekük több órát késik,és nem elérhető.

Nektek is meg kéne értenetek,hogy amikor mi voltunk tinédzserek nem ilyen világ volt mint most.Nekünk túl durva,túl kemény világ ez,és ti tinédzserek ebben a pokolban éltek..

Én megértem,és igenis támogatom,hogy egy szülő aggódjon,és figyeljen a gyermekére.

2011. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen valahol most is megértem...De akkor is.Ott volt a rengeteg ismerős,és a pláne az egészben az,hogy mielőtt bemondták a hangosbemondón,azelőtt pár percel beszélt a barátnőm apukámmal. Az volt erre a mondanivalójuk,hogy akkor már felírták a neveinket,és ezért mondták mégis be 2x is. Most meg mindenki azt kérdezegti,hogy mi volt velünk,hogy keerestek..Tudjátok azért esett nagyon rosszul ez a dolog,mert a szüleimmel nem megyek nyáron sehova.Apukám dolgozik egy vállalatnál,nem ér rá.Anyukám meg egészségügyi okokból nem nagyon tud jönni sehova. Most,hogy egy nap tényleg felhőtlenül jól éreztem magam,ez lett a vége.
2011. júl. 12. 21:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!