Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan tudnám elintézni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnám elintézni, hogy másodszor is házasodhassak templomban?

Figyelt kérdés
2009. szept. 16. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Megvárod, amig az elözö házastársad meghal. (Ha komolyan vallásos vagy, akkor nem válsz el, ha meg csak bohóckodás, akkor minek?)
2009. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Ha katolikus vagy,akkor sehogy.Más vallásoknál lehet többször is templomban esküdni.
2009. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
Marha sok értelme lenne. Már elsőnek is hülyeség, na de így, válás után... Ez már inkább a gyomorforgató kategória.
2009. szept. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


én úgy hallottam, hogy a lakhelyed szerinti legközelebb levő püspökségen kell kérvényezni.

2009. szept. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Minden keresztény-keresztyén vallás esetén egyszer lehet templomban házasodni, azaz megesküdni a szó szoros értelmében! A katolikus egyház viszont érvénytelenítheti az előző házasságot egy eljárás során, mely több évig elhúzódik, a vonatkozó püspökségnél kell indítani, de nagyon megalapozott indoknak kell lennie-egyházjog részletesen leírja, hogy mik ezek (pl. színlelés volt az egyik fél részéről vagy elhalllgatott betegség stb, elég sok indok lehet). Tanúkat is kell állítani az eljárás során, rendes meghallgatás van, de ez tényleg nagyon komoly, hasonló a polgári eljárás menetéhez, de lassabb és komolyabb folyamat-legalábbis sztem. Én reforátus vagyok egyébként, nálunk kizárt az első házasság érvénytelenítése, csak egyszer lehet házasadni templomban. Illetve van még egy olyan lehetőség, hogy pl. protestáns szertartás szerint összeadják a katolikus felet (aki elvált), de az nem érvényes katolikus szempontból-természetsen református hit szerint az, de nem minden pap vállalja ezt sem!
2009. szept. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
El lehet intézni a püspöknél, de nagyon nehézkes. Az egyik közeli rokonomnak volt ugyanez a vágya, a kedves korábbi hozzászólóknak üzenem, hogy igenis van, akinek ez tényleg fontos és nem bohóckodás! Katolikusok, kérvényezték, és sokszor el lettek utasítva, de végül 21 év után sikerült elintézniük, felkeresték két tanuval a korábbi feleséget, akinek hozzá kellett járulnia a házasságkötéshez. Tehát 21 évet polgári házasságban éltek le, gyerekeik születtek, szinte fel is nőttek, mire nemrég össze tudtak házasodni Isten színe előtt. Sírtak amikor összeadta őket a pap. Az első házasság fél évig tartott. Kemény dolgok ezek, de valójában én nem értem az egyházat sem minek ez a herce-hurca. Én nem házasodtam sehogy, mégis boldog kapcsolatban élek. Nem vagyunk egyformák, van, akinek ez is számít.
2009. szept. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Hogyhogy minek ez a hercehurca?! Ha nem lenne ez a hercehurca, és annyiszor lehetne egyházilag házasodni, ahányszor csak akarunk, akkor a vallásnak ez a része egy kicsit megkérdőjeleződne... Szerintem alapból, ez, hogy lehet kérvényezni, hogy tegyék semmissé az egyházi esküvőt, már egy kis pénzjátszma... Ugyanis úgy tudom fizetni is kell.
2009. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

Azért, mert te elváltál, Isten előtt még mindig házas vagy azzal az emberrel, akivel az Úr színe előtt örök hűséget fogadtatok egymásnak. Vallási szempontból nincs több lehetőség Isten házába menni, hogy egy másik emberrel fogadd meg ugyanazt, amit már egy másik emberrel megfogadtál, és az elszakíthatatlan kötelék.


Úgy látom téged nem érdekel, hogy milyen írott szabályok vannak a vallásban. De viszont akkor nem értem, miért házasodtál templomban! És valóban gyomorforgató, amit tenni készülsz.


Ha lepontozol, ha nem, ez így van. Úgy látom, hogy mindenki lelett pontozva aki megmondta az igazat.


Korrupt és engedékeny papok, püspökök mindig lesznek, akiknél eltudod intézni ezt a dolgot. De remélem végig, amíg ott fogsz állni az oltár előtt, tudni fogod hogy Isten azzal levette az áldását rólad és a tettedért megbűnhődsz majd halálod napján.


Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok templombajáró vallásguru, csak éppen tiszteletben tartom én is, mint sokan mások a VALLÁS SZENTSÉGÉT!!!!!

2009. szept. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
ez kemény dió,mert van olyan pap aki képes erre mert elég kedves és még plusz pénzt se kér.De a vallási kérdést tényleg komolyan kéne venni.Gondolj csak bele ha polgárilag nem váltál el nem mehetnél férjhez megint.Na most ugyanez van a vallásban is.Márpedig amit egyszer összekötöttek ásó kapa nagyharang választja el.
2009. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azért ne ess mindenkinek , mert nem azt válaszolják, amit Te szeretnél olvasni! A templomi házasságkötés nem olyan mint egy esetleges "hiba". Ezért nem tudom miért ragaszkodnak sokan hozzá... vagy komolyan gondolsz valakivel valamit és tényleg ISMERED , vagy akkor minek a hacacáré? Hibázni lehet, elrontod a kaját, leejted a tányért ; de örök esküt ígérni, utána meg "ja, mégse, bocs...és most összejöttem valakivel, akkor vele is legyen templomi" az milyen ígéretnek számít?

2009. szept. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!