Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne apámmal tenni?

Mit lehetne apámmal tenni?

Figyelt kérdés
7 éve agyvérzése volt, lebénult a jobb oldalára, beszélni nem tud. De mára már annyira rendbe jött, h tud járni bot nélkül is. A betegsége idején a helyzethez képest még rendben volt minden, nem hagyta el magát. Ma annyi a helyzet, h egész álló nap ül a tv előtt, semmit nem csinál. Kb 2 hónapja nem is fürdött. A betegsége előtt semmi probléma nem volt, minden nap tisztálkodott. A betegsége első éveiben is rendszeresen fürdött, mint írtam, ellátni azért eltudja/eltudná magát. Egy jó ideje elhagyta magát, már semmi sem érdekli, ha jöttek az unokák régebben, az mindig feldobta, családi eseményeken ő is ott volt, hiába nem tud beszélni, azért a maga módján tudtunk vele kommunikálni. De mára már senkinek nincs kedve még csak a közelébe menni se, hiszen büdös, ha épp olyan kedve van, akkor agresszív. Az előbb szólt, h menjek, vágjam le a körmeit, én meg szóltam neki, és szinte minden nap szólok neki(!), h majd akkor ha előtte elmegy fürdeni.... mondtam neki, h természetesen nagyon szívesen megcsinálom, de előtte legyenszíves fürdeni. Erre csak megvonta a vállát és tévézik tovább. Hogyan tovább? Mi lehet a megoldás?
2011. júl. 14. 10:50
 1/8 anonim válasza:
0%
Milyen büdös lehet, te jó ég.. :/
2011. júl. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is volt hasonló eset, az orvost ki kellett hívni mondva csinált indokkal és az helyre rakta, elzavarta fürdeni, mivel nem akart magától menni ezért szociális segítőket hívott ki a doki, na akkor megemberelte magát és megfürdött.

Én nem értem miért jó ezeknek az embereknek a saját "sz.rukban" élni.

2011. júl. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bekíséred a fürdőszobába, és segítesz Neki megfürödni.

Amíg még megteheted....

Így később nem lesz lelkiismeretfurdalásod.

2011. júl. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ismerek egy ilyen esetet. Az én volt tanárom kapott agyvérzést és a fia szokott mesélni nekem.

Szerintem hívjatok ki hozzá egy pszichológust, de apád higyje csak azt, hogy csak valami jó barátod, mert ha mgtudja, hogy pszichológus, akkor lehet, hogy azon is megsértődik.

2011. júl. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nehezen megy neki a fürdés, vagy fél, hogy elesik, szégyenlős, vagy ilyesmi.Kérdezd meg tőle, lenne-e kedve megfürödni és megengedné-e, hogy segíts neki, ha esetleg nem szeretne egyedül.

Vagy hívj hozzá ápolót, gondozót, az tudja, hogyan kell szakszerűen megoldani az ilyen helyzeteket.

2011. júl. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Első: ezzel nem sokat segítettél...


Második: megfontolandó... egyébként volt már 1 ilyen időszaka, akkor is minden nap rászóltunk, és aztán utána fürdött egy ideig rendszeresen.


Harmadik: Ha nem akar menni, nem tudom kényszeríteni, főleg h írtam, sokszor agresszív. Anyum már fél tőle... igazából a családból már csak én kommunikálok vele. 19 éves, lány létemre fürdessem meg? Lehetetlen, ő nem akar... eltudná magát látni, ha akarná. Ez most nála vmi dac... azt hiszi, büntet minket vele, ami nyilván részben igaz, hisz nagyon kellemetlen, de biztos vagyok benne, h neki se jó ez.. hisz hogy is lehetne jó!? :S

2011. júl. 14. 11:08
 7/8 A kérdező kommentje:

pszichológus nem megoldás, nem beszél senkivel, mivel nem tud. A betegsége elején még látogatták a barátai rendszeresen, de később jött egy időszaka, amikor mindenkire megharagudott, mindenkivel bunkó volt, ha bement hozzá valaki, levegőnek nézte, nem is köszönt, stb.


Nem hiszem, h fél attól, h elesne, kb 1 éve kezdődtek a problémák, előtte nem volt gond, a fürdő pedig direkt úgy lett kialakítva, h biztonságos legyen számára!!

2011. júl. 14. 11:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, akkor már csak valami jó trükk segíthet.Mondjuk, csald el a strandra,vidd ki sétálni a kertbe, mikor épp locsolod a füvet.
2011. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!