Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mással is előfordul, hogy...

Mással is előfordul, hogy kiegyensúlyozott kapcsolatban él a családjával (férj, gyerekek), de álmában még kísérti a múlt, esetleg a régi szerelem?

Figyelt kérdés
Velem ez történik, pedig nem kezdeném újra az exemmel, boldognak érzem magam, van egy tündéri kislányom, szerető férjem, második baba a pocakban. Ugyanakkor álmomban sokszor visszatér az exem, és napközben is csakúgy bevillan, pedig már nagyon messze élünk egymástól. Érzelmileg egyáltalán nem kötődöm hozzá, csak egyszerűen Ő volt nekem az a valamikori lángoló szerelem. Miért van ez? 8 éve nem is láttam, nem is hallottam felőle.
2011. júl. 14. 14:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Ha fiatalkori szerelem, akkor azért. Szerintem olyan lángoló érzelmeket az ember később már nem érez, mint tizenévesen.
2011. júl. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem az ilyen "nem érdekel már, de többször is eszembe jut" kezdetű dolgok nem összeférhetőek. A múlt múlt, le kell zárni. Az ember idővel megtanulja elfogadni és adni azt a szeretetet,amit kap,- de azt is be kell látnia, hogy egyszer volt lángolás a szívében.

2011. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Pedig nálam így van, lezártam a múltat, ha nem tettem volna nem lehetnék most boldog. MAximálisan elégedett vagyok a férjemtől kapott szeretettel, és hasonlóan érzek én is iránta. Éppen ezért érthetetlen, hogy időnként miért jut eszembe, vagy miért jön álmomba még mindig vissza a régi szerelem. Ha tálcán kínálnák sem kellene.
2011. júl. 14. 14:23
 4/21 anonim ***** válasza:

passz!


Egy beszélgetésnél szóba jött exem, utána vele álmodtam, hogy lefeküdtem vele :S Tiszta gáz! "Bepánikoltam" hogy én nem gondolhatok rá, hát családom van stb!

Lefekvésnél megint eszembe jutott hogy vajon ezzel a fa.szsággal fogok-e álmodni megint? NANÁ!!! AZNAP ESTE IS! Azóta inkább lesz@rom! Nem baj ha eszedbe jut! Nekem néha valakire jól is esik visszagondolni, ilyen az agy! Csak a jó emlékek jutnak eszünkbe! Aztán persze el is gondolkozunk hogy miért is szakítottunk! De el nem cserélném sose azért azt, ami most van! A Párom és a Fiam a legnagyobb kincsem!

2011. júl. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy azért, mert nem lett mégsem 'kellőképpen' lezárva? Beteljesült szerelem volt? Kielégítő minden szempontból? Lehet, hogy volt ott valami sérelem, ami vissza-visszajár kísérteni?
2011. júl. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

Bírom amikor az emberek így becsapják magukat. azt hiszem a nők hajlamosabbak erre. Igen, eszedbe jut mert nincs lezárva, akár hogy is ezt hangoztatod. Lehet hogy nincs lehetőség vele találkozni, de akkor sincs lezárva. Ami érzelmileg elmúlt, arra nem gondol így az ember. persze, eszembe jut, hogy voltam itt vagy ott valamelyik exemmel, és hogy akkor milyen jól éreztem magam vagy mi történt, de egyáltalán nem álmodozom róla, vagy nem jut eszembe többet, és amikor eszembe jut akkor se nosztalgiázva, csak mint tény. Aki ennyit emlékszik a múltra, az nincs lezárva. Ez a nagy büdös helyzet. csak a körülmények változtak meg annyira hogy esély sincs folytatni. De arra jó hogy a pasira gondolj miközben van egy férjed aki töri magát érted, de az persze nem elég, mert az ex kéne... hát ilyenek a nők :)

32/N

2011. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Esetleg nem lehet olyan, hogy ezzel az ex-szel egy mondvacsinált önérzeteskedés miatt szakítottatok? Tehát büszkeségből, holott rendezhető lett volna a konfliktus?

Mert ilyen esetben el tudom képzelni, hogy valami aprócska kis kötődés maradt benned mélyen a tudatalattid legmélyén. Amit az eszeddel tudsz is kezelni, de éjjel, az álmok, azokat nem a józan ész vezérli.

2011. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

KÖszönöm a továbbiakat is!

Az a típusú szerelem volt, ami nagyon jó is volt és nagyon rossz is. A mennyekben is és a pokolban is voltam az együtt töltött 3 év alatt. Ezért is lett évge. Az tény, hogy a legforróbb pillanatokat vele éltem át, de a legborzasztóbbakat is. Ha ebbe a kapcsolatba születik egy kicsi, biztosan nem tudtam volna kiegyensúlyozott légkört nyújtani a számára.

A kapcsolat vége után még kétszer újrakezdtük, de már nem működött, így fájt, de vége lett. Sok idő telt el mire kihevertem, és szerintem ő is hasonló cipőben járt. Meggyászoltam, nehezen múlt, de végérvényesen elmúlt.

2011. júl. 14. 14:41
 9/21 A kérdező kommentje:
14:37-es dehogy kéne! Tévedsz! Ha kéne, most nem szerepelne itt a kérdésem. Akkor érezném, hogy kéne, és tudnám a választ arra, hogy miért jut az eszembe. Az pedig, hogy mindig rá gondolok, barokkos túlzás, ezt sehol nem írtam. Van olyan fél évig, hogy eszembe sem jut. Aztán jön két hét, amikor szerepel az álmaiban. Aztán megint eltűnik hosszú időre, aztán megint előjön. Tehát nem kéne, ez a lényeg, érzem.
2011. júl. 14. 14:45
 10/21 A kérdező kommentje:
Utolsónak: de igen, a büszkeség volt az elsődleges ok ami miatt szakítottunk, de próbáltuk rendezni, újrakezdeni, és ez mindig közénk állt.
2011. júl. 14. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!