Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan rossz ez a hozzáál...

Miért olyan rossz ez a hozzáállás?

Figyelt kérdés

A családom nem tudja elfogadni, hogy nekem nincs konkrét "életcélom". Bár ez így nem pontos megfogalmazás, mert szeretnék gazdag lenni, sok pénzt szerezni:) Elvégeztem a főiskolán egy szakot, amit igazából nem szeretek, 5 nyelven beszélek, de nincs konkrét szakma ami érdekelne, egyszerűen csak sodródom az árral. Olyan munkákat vállalok el, ahol jól fizetnek, ha pedig valami miatt már nem működik, kilépek onnan és keresek mást (általában 1-2 hónap alatt találok valamit, de volt, hogy 3 nap alatt). Nem szeretem a kötöttségeket.

Tényleg ennyire elítélendő ez a felfogás?


2011. júl. 14. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem jó hozzààllàs, hogy csakis arra törekszel, hogy sok pézed legyen. Biztosan ki fogod nöni.
2011. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
"pénzed" "nõni"
2011. júl. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"általában 1-2 hónap alatt találok valamit, de volt, hogy 3 nap alatt"

ha működik akkor oké, jóez így

2011. júl. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
51%
Ahhoz ,hogy sok pénzt keress egy intenzív munkavégzés kell, nem pedig rohangálni ide oda, de ha viszont ezt szereted a jönés menést menj valamilyen menedzsernek !:D
2011. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsésnek mondhatod magadat, hogy ilyen gyorsan tudsz munkàt talàlni, majd biztosan lenyugodsz egy idõ utàn.
2011. júl. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

> Tényleg ennyire elítélendő ez a felfogás?

Igen.

2011. júl. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De miért?


Sokkal több pénzt sikerült félretennem, mint pl. a nővérem, aki 5 évvel idősebb nálam és ugyanaz a munkahelyen dolgozik évek óta.

2011. júl. 14. 21:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Gondoltál már bele, miért vagy a világon, mi az életed értelme? Ezt mindenkinek meg kell találni, hogy boldog legyen, ne üresedjen ki. Most még talán elég ez a felszínes élet, de hosszú távon mire jó?
2011. júl. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy felszínes lenne. Sokféle hobbim van, sosem unatkozok, élvezem az életet.


A rám bízott munkákat pedig mindig teljes erőbedobással végzem el, nem melegedni (vagy hűsölni) járok a munkahelyre.

2011. júl. 14. 21:43
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, nem tudom miért lenne elítélendő, mégcsak nem is ártasz vele senkinek tehát csak arra tudok gondolni hogy féltékensek rád hogy te mered azt csinálni amihez kedved van, ahelyett hogy szánalmas módon követnéd a társadalom által elfogadott normálisnak nevezett életutat. Ne foglalkozz velük, csináld mindig amit élvezel és kész. Én kétlem, hogyha az ember mindig azt teszi amihez épp kedve van akkor kiüresedne. Szerintem sokkal fárasztóbb valami hosszútávú tervben gondolkodni, de ez egyéni vélemény. 20n
2011. júl. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!