Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet egy felnőtt ugyanolyan...

Lehet egy felnőtt ugyanolyan boldog mint egy gyerek?

Figyelt kérdés
Vannak itt olyan emberek akiknek jó gyerekkoruk volt és összegészében a felnőttkoruk se lett rosszabb? Vagy törvényszerű hogy csak gyerekként lehet igazán boldog az ember (ha igen akkor mihez kezdjen egy rossz gyerekkor után?)?
2011. júl. 15. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Van egy mondás, hogy "Boldog gyerekkor, boldogtalan felnött, boldogtalan gyerekkor - boldog felnött."


Ebben lehet valami igazság, mert ha valaki gyerekként mindent megkap, annak felnött korában csak rossz élményei lesznek, mert egy kezdö fizetésböl MINDENT nem lehet megvenni. Ha valaki nem szokja meg gyerekként azt, hogy a enzzel spórolni kell, ha valamit szeretne, arra várni kell, és meg kell mindenért dolgozni, abból soha nem lesz boldog felnött.

2011. júl. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Én boldog gyerek voltam, és boldog felnőtt is vagyok (ez nem csak a pénzen múlik).

De nem vagyok felhőtlenül boldog, mert felnőttként több a felelősségünk, kötelességünk. Stresszhelyzetek gyakrabban érnek minket.

Úgyhogy egy felnőtt is lehet boldog, csak másképp mint egy gyerek.

2011. júl. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sok ember igy van vele! Nekem nagyon rendes szuleim vannak, de megis felnottkent 100-szer jobb az eletem. Egy kis faluban nottem fel, semmilyen hobbim nem volt. A szuleim eleg magamnak valonak neveltek. Most teljesen mas az eletem. Olyan, amilyen eletet mindig is akartam magamnak es sokkal jobban elvezek felnott lenni, mint gyerek, mert senki nem mondja meg, hogy mit tegyek vagy nem mondja azt, hogy ne szoljak bele valamibe, mert meg gyerek vagyok.


Miert lenne a felnottkor torvenyszeruleg rosszabb?

2011. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én magamból kiindulva tudok szólni, gyerekkoromban sok mindent szerettem, ezeket beleiktattam a felnőtt életembe is, és emiatt ugyanolyan életem van szinte, mintha gyerek lennék.

25 évesen minden olyat megcsinálok amit 15-6-7-8 évesen csináltam

2011. júl. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez a mondas nem igaz, egy negativ gondolkodasu ember hozta ossze. Nagyon boldog gyerekkorom volt, M.O-on, a felnottkor is boldog kulfoldon. Dolgozni nem kellene, de imadom a munkam. Emellett mindenre van idom. Nem tudom a munka miert keseritene el az eletet.
2011. júl. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekkorom elég vegyes volt, összességében nem nevezném túlzottan boldognak. Most, 30 évesen sokkal jobban érzem magam :)
2011. júl. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Sztem nem a munka hanem a sz@r fizetés keseríti el az embereket
2011. júl. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nem hiszek abban h boldogság..sztem a boldogság csupán pillanatok..kinek több kinek kevesebb..
2011. júl. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

16:12

Van abban valami amit írtál, aki nagyon rossz körülmények közül jönnek de van kitartásuk azok egyrészt a kicsit is megbecsülik másrészt mindig arra törekednek hogy minél jobb körülményeik legyenek. DE te ezt a pénzzel, anyagi helyzettel kapcsolatban írtad. Viszont a boldogsághoz nem csak pénz kell.


16:18 (az első)

"Miert lenne a felnottkor torvenyszeruleg rosszabb?"


Nem biztos hogy rosszabb (erre is várok válaszokat) csak én azt látom a környezetemben hogy senki sem boldog. Nem szeretik amivel foglalkoznak (viszont kell a pénz, más meló meg nincs), a házasságaik becsődölnek stb.


16:19 (FromOz)


"Dolgozni nem kellene, de imadom a munkam. Emellett mindenre van idom."

Jó neked. Szeretném azt hinni hogy mindenki számára van valahol olyan munka amit tudna szeretni.

"Nem tudom a munka miert keseritene el az eletet."

Csak akkor keseríti el ha az illető nem szereti amit csinál (és rengeteg ilyen van).

2011. júl. 15. 16:28
 10/14 anonim ***** válasza:

De furcsa nekem, hogy van, aki a boldogságot a fizetéséből vezeti le, és az számít, mindent meg tud-e venni.

Így nem csoda, ha nem vagytok boldogok, rossz helyen keresitek.

2011. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!