Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor gyerek, vagy felnőtt?

Most akkor gyerek, vagy felnőtt?

Figyelt kérdés

Most a nyári szünetben megszaporodtak a tizenévesek kérdései és válaszai.

A 16 évesekről (+ - 1-2 év) szól a kérdésem.

Amikor arról panaszkodnak, hogy nem mehetnek oda és akkor amikor akarnak; hogy nem alhatnak a barátjukkal; nem szexelhetnek; stb, akkor jönnek a kérdezők és a válaszolók is, hogy ők már nem gyerekek, azt tesznek amit akarnak, oda mennek, ahova akarnak, azzal alszanak akivel akarnak, akkor szexelnek amikor akarnak.

Most panaszkodott egy 16 éves lány, hogy az anyja felhívta, hogy menjen el tortárért. Rögtön volt válaszoló, aki azt mondta nehogy már ő menjen el a saját szülinapi tortáját megvenni, még gyerek.

Vagy ha ezt-azt meg kellene csinálni nyári szünet lévén otthon, akkor rögtön azzal jönnek: még gyerek, szüksége van a pihenésre, szórakozásra, nem dolgoznia kell.


Érdekes:

Ha valamit tenni kellene: még gyerek.

Ha ő akar valamit: már felnőtt.


Nem gondolnak bele a kedves kérdezők és válaszolók, hogy ez így egy kicsit furcsa vélekedés?


2011. aug. 13. 17:38
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
56%
Ilyen ez a tizenéves kor :) Jó esetben kinövik.
2011. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
75%
Fiatal felnőttek, akiknek nyáron mindösszesen annyi a dolguk, hogy pihenjenek, seggrészegre igyák magukat és létrehozzanak néhány nem kívánt terhességet. :D (Valójában elég szomorú). 22 L
2011. aug. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
68%

Mivel a válaszadók 90%-a a fent említett korosztály tagja, és nagyjából erre vágyik, így szerintük ez teljesen rendben van. :D

30N


Mindjárt jönnek is és elmagyarázzák, hogy ez miért is teljesen korrekt, hogy nem tudnak beágyazni, elmosogatni, megkenni egy vajas kenyeret, de ha b.ásról van szó, még az anyjuk is kioktatják. Illetve nem, mert többségében titokban lógnak ki hancúrozni, össze-vissza hazudnak, és a többi.

Komolyan ahogy ezeket néha elnézem, már én se emlékszem, minek akartam gyereket.

2011. aug. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%

18 év alatt mindenki gyerek.

Akkor is, ha "tini"-nek mondják, meg kamasznak.

Gyerek!

Jogaiban is és kötelességeiben is.

18 év fölött azt csinál, amit akar.

Az alatt nem.

2011. aug. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
77%
Nos nem mindenki egyforma. Lehet pl: egy 24 éves is nyámnyila.. És gyerek még. Mert vannak olyanok is akik nem tudnak felnőni. A 16 éves lány sem panaszkodott hanem megírta hogy nem akar elmenni mert fáradt és inkább süt tortát ennyi. Sok felnőtt is meg sem csinálja a dolgait akkor gyerek? Vagy? ha ő akar valamit akkor? Megint más és más válaszok jönnek!
2011. aug. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
61%
Igazad van, én is azt látom, hogy ők már felnőttek, de ha felelősséget kell valamiért vállalni, még gyerekek.Kikérik maguknak, hogy a szülők mire költik a pénzt, miért nem a kis extra kívánságaikat teljesítik, és rögtön védekeznek, hogy ők még nem tudnak dolgozni, mert tanulnak. Kis millió gyerek megoldotta, nyári munka stb., de soknak kényelmesebb sírni. Tisztelet a kivételnek.
2011. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%

én addig nem tartok senkit sem felnőtnek amíg nem dolgozik és a szülei nyakán él. Tanulók kivételek.

Egy fenőt a szemembe akkor felnőt, ha dolgozik és saját magát eltudja tartani. Nem érdekel ha 30 éves.

2011. aug. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%
Második, 16évesen még nem "fiatal felnőttek"..
2011. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
76%

uhh, 17:44 "Sok felnőtt is meg sem csinálja a dolgait akkor gyerek? Vagy? ha ő akar valamit akkor? Megint más és más válaszok jönnek!"


Elég nehéz ám kibogozni, hogy mit akarsz kifejezni magadból. Vagy?

2011. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
65%

Elméletileg 18 éves koráig gyermek.

Én 15 vagyok, viszont nem tartom magam gyereknek, és pont azért mert ezeket a dolgokat NEM csinálom meg, nem járok bulizni (pedig tehetném), nem iszok,cigizek (pedig lenne rá alkalmam) azt hiszem ezek a dolgok azok amik a mai világban már emberré tesznek, és 18 év alatt pont azok a gyerekek akik ilyeneket csinálnak. Gyakorlatilag meg rengeteg olyan 18 életévét betöltött embert láttam akik nem méltóak arra hogy felnőttként hívjuk őket, Egész áldott nap a szappan operákat nézik, Barátok közt, Mónika show és egyéb agymosó idiótaságokat csinálnak amik teljes mértékben a gyerekkori viselkedésre utal.

2011. aug. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!