Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál is így működik, vagy...

Másnál is így működik, vagy csak nekem vannak 'nagy' elvárásaim? 17l

Figyelt kérdés
Ezen a héten kedd, és csütörtök d.u. nem voltam otthon (segítettem egy helyi rádiónak, de nem mondtam el anyámnak, mert 'mi az, hogy csak úgy segítesz nekik' alapon viszonyul az egészhez, és úgy tudta, hogy ismerősömmel vagyok a városban). Ma este hívott egy osztálytársam, hogy jó lenne, ha mennék velük egy beülős helyre 'kikapcsolódni'. Igaz, hogy későn szólt (20:03-kor, hogy menjek, ha szeretnék. Bár ma hajnalban írt facen, de nem reagált rá, amit írtam neki, ezért úgy vettem, hogy nem lesz belőle semmi). Mondtam anyámnak, hogy hívtak, jó lenne elmenni, stb, stb. Mire annyi lett az egészből, hogy nem mehettem el, mert anyám nem pihente ki magát, és ha elmegyek, akkor ő nincs nyugodtan amíg haza nem jövök, és ne menjek el.
2011. júl. 15. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Most mi a probléma? Az, hogy nem engedett el anyád vagy az, hogy nem reagált az osztálytársad? Zavaros az egész...
2011. júl. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A barátnőmmel nincs gond, csak anyámmal, hogy 8 után nem nagyon enged szinte sehová.
2011. júl. 15. 22:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nálunk is voltak ilyen hülyeségek, meg mondjuk vannak is a mai napig:s Ebből végülis annyi maradt, hogy anyu elmondja én megértem és tudomásul veszem, próbálok tekintettel lenni rá, de nem fogom azt csinálni amit ő mond. Szeretem tényleg, de ne akarjon elhatalmasodni rajtam.

Egy nagyon kis piti példa: Ne gépezzek éjjel mert, ő a másik szobában hallja, ahogy gépelek, ütöm a billentyűt és nem tud aludni. Ezt mondjuk el is hiszem, mert nálunk papírvékonyak a falak. De mindig megígérem neki, hogy halkan gépelek és amióta "éjjeli életet" élek hálisten még nem volt panasz, szal nálunk ez a kompromisszum, ha lehet annak nevezni. Legközelebb mondd, hogy te nem tehetsz arról, hogy ő nem tud aludni, itt a nyári szünet, hétvége van,nem akarsz otthon ülni a seggeden, lesz nálad telefon, el tud érni ha akar. Én ezt csináltam anno, mondjuk én inkább 18 körül voltam mikor elkezdtem eljárkálni otthonról, és előtte mindig időre otthon voltam ha mentem valahová, legyen az akár este 6 óra is tök világosban, szóval értem annyira nem kellett aggódni. De nálatok nem tudom mekkora a szigor és mennyire mersz nemet mondani... tisztelni kell a szülőket az igaz, de nem kell egy anyámasszonykatonájának lenni, feszegesd a határokat én azt mondom.

21/L

2011. júl. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

háát. nekem anyám sosem virrasztott az ajtó előtt, ha elmentem valahova.

volt neki elég dolga, fáradt volt, este aludt, nyáron pedig mehettem bulizni, amennyit akartam, viszont suliidőben szigor volt.


amit anyud csinál, az érzelmi zsarolás. menj el nyugodtan, mondd, h tudsz magadra vigyázni. ennyi idősen nem kell otthon ülni minden este.

2011. júl. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok az az eljárkálós fajta. Örülök, ha hívnak. Még sosem voltam szórakozóhelyen, sosem voltam részeg.

Kb két hete voltam egy beülős helyen, de akkor is 22:00-re anyám értem jött (bár annyira nem volt jó a társaság).

2011. júl. 16. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!