Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam le a húgomat?

Hogyan állítsam le a húgomat?

Figyelt kérdés
Van egy lánytestvérem, 14 éves. Igazából példamutató gyerek, 11 éves megkérte Anyut, hogy járhasson nyelvtanfolyamokra, szóval németül és angolul már anyanyelvi szinten beszél, kitűnő tanuló, szeretik is. Csak az a baj, hogy egyre soványabb. Apu meg a bátyám rengeteget csesztették amikor volt rajta 5 kiló felesleg, egyszer Apa amikor látta, hogy már megette a főtt étel felét, egyszerűen csak felállt, elvette a tányérját, és kiöntötte a maradékot. Erre Húgi életében először elkezdett káromkodni:"Rohadj meg te szemét, egyszer baz*dmeg könyörögni fogsz hogy egy falatot is lenyeljek!" pedig mindig annyira illemtudó volt. Ez volt 3 hónapja, azóta rengeteget nőtt is, és egyre vékonyabb! Nem jön le enni, felhívtam a legjobb barátnőjét még suli időben, és azt mondja, hogy már a menzára se jött le. Már szinte betegesen sovány, szóval leültem vele beszélgetni, és pontosan emlékszem minden szavára:"Tudod milyen jó érzés látni az arcukon azt a lelküket felemésztő bűnhődést?:))" És tényleg ilyen ördögien vigyorgott, aztán levetkőzött, és megszólalt:"hogy hihetném erre a testre hogy kövér? de tudod mennyire élvezem ezt a helyzetet.." én már tényleg elkezdtem félni tőle., olyan arcot vágott, mintha megszállta volna egy démon, vagy nem tudom, így csontsoványan főleg úgy hatott. Tehát tudja, hogy sovány, szóval biztos nem anorexia, de mit csináljak?: ((
2011. júl. 16. 13:34
1 2 3 4
 1/31 skarma ***** válasza:
100%

Egyértelműen a szülők, főleg az apa hibája!!

Hogy lehet egy 14 éves, FEJLŐDÉSBEN lévő embertől elvenni az ételt? 5 kiló nem a világ, sőt.

Megértem a húgodat... csak sajnos ez már arról szól,hogy bosszút akar állni, és ez nagyon rossz irányba viszi el... nem csak testileg, de lelkileg is. Az apának le kéne vele ülni és megbeszélni, hogy nagyon sajnálja, és többé nem cseszteti a külseje miatt.

Ha ez nem használ, irány a pszichológus.

2011. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Először szülők aztán pedig pszichológus.De nagyon sürgősen!!
2011. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

Ez elképesztő!!!!

AZ ILYEN NEM APA! A GYÁMÜGYÖN FEL KELL JELENTENI!!! A húgodat sürgősen pszichológushoz vinni, apukát meg nagyon remélem hogy úgy megbünteti, hogy összeszarja magát.

2011. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
*megbüntetik
2011. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben apukátokkal beszélnék. Mert számomra nyilvánvaló hogy ez váltotta ki a húgodnál a "fogyókúrát". Apukádat nem ismerem, de borzasztó nagy baromság volt tőle. Beszéld meg vele, hogy kérjen bocsánatot a húgodtól amiért elvette tőle az ételt, és kérje meg hogy egyen rendesen. Ez már nem játék. Ez az amit ő akar, bosszút. Úgyhogy beszélj a szüleiddel.
2011. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%
Én csodálom a húgodat. Bárcsak én is képes lennék ilyenekre :D
2011. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
96%

Nehéz helyzet..

Tulajdonképpen a bosszút élvezi most, talán apudnak meg a bátyádnak is előbb kéne gondolkozniuk mielőtt cselekszenek:)..

Az az 5 kg felesleges szerintem nem volt túl nagy gond rajta, még is csesztették érte, nem csak az édesapa hanem még a bátyja is. Szerinted mennyire lehetett ez rossz neki? Nem csodálom, hogy így kikelt magából.

Hogy mit tehetsz? leülsz vele beszélgetni. Mond meg neki, hogy most már eleget bűnhődtek,

mond azt még, hogy tulajdonképp magával cseszik ki , ha ezt tovább folytatja. Esetleg mutathatsz neki interneten olyan modellekről képeket, akik anorexiában küzdenek/küzdöttek. Talán leáll ezzel.

2011. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Igen, bosszú. Már másnap elkezdődött, az a jelenet után egy hónappal, amikor már szinte könyörögtünk hogy jöjjön le enni, lejött, és már éppen leült, elkezdtünk enni, erre felállt, fogta, és kiöntötte a maradékot. Aztán elkezdett mosolyogni:"Milyen ironikus:)"..
2011. júl. 16. 13:44
 9/31 anonim ***** válasza:
Elmondom, hogy velem a nővérem csinálja ezt, mert mostanában híztam( nem sokat). Én is gondoltam arra, hogy "jó akkor csontsovány leszek,(szó szerint így volt a fejemben), és majd magát hibáztatja...) Bár ezt csak ő, és nem olyan durván mondta. Szerencsére nem vagyok olyan hülye hogy lefogyasszam magam csak ezért. Úgyhogy inkább lesz*rom mit mond ezzel kapcsolatban.
2011. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
97%
Nem a húgod a hibás,mint látod,nincs testkép zavara, tudja,hogy nem kövér. Szüleiddel vagy egy nagyon megbízható családtaggal viszont sürgősen el kell beszélgetned a témáról, a fogyás,főleg ebben a korban és ilyen mértékű maradandó károsodást is okozhat.
2011. júl. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!