Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom gyerekei direkt...

A párom gyerekei direkt keveri a kakit. Hogyan állítsam le?

Figyelt kérdés

A páromnak és nekem is van az előző kapcsolatunkból gyerekek. Mindkettőnknek egy fia és egy lánya van,egy idősek. A fiuk 15 a lányok 17 évesek. A gond az h a párom gyerekei direkt hazudoznak otthon az anyjuknak,amiből kettönk között már egyre több vita van.

Én nem tettem ellenünk semmit,szerintem féltékenyek mert az én gyerekeim az apjuktól több mindent kapnak mint ők a sajátjuktól. A volt férjem imádja a gyerekeit,a 6 számjegyű fizetésének a 40%-t kapom gyerektartásként rájuk,meg még vesz is nekik dolgokat. Én minimál bérért dolgozok. A párom is,és abból fizeti a gyerektartást. Emelett ha veszünk is nekik dolgokat (ruha,telefonkártya,smink,stb...) azt általában az én pénzemből tesszük,mert párom nem tudna plusszba rájuk költeni hiába imádja őket.

A gyerekek állandfóan hazudnak otthon az anyjuknak ha párom mennyi mindent ad az án gyerekeimnek nekik meg semmit,meg h nem adok nekik enni.Egy szobába kell aludniuk,az én gyerekeim ütik őket(holott nincsenek is otthon,olyankor vannak ők is általában az apjuknál-így a párom gyerekei alhatnak az ő szobájukba) pedig csak egymással verekszenek. A lányom szokott a párom lányának adni ruhákat amiket már nem hord és jó állapotú,de arra is azt mondta (szemébe örült neki)az anyjának h a túrkálóból választottam neki én,mert én azt akarom h ő csúnya legyen az én gyerekem mellett. A fiú meglopja számítógépes játékokkal az én gyerekem,otthon meg azt mondja h az én fiam veszi ela dolgait h nem adta vissza amit elvitt.

Már elegem van belőlük,h otthon hazudnak állandóan,és megy vita a párommal mega feleségével. Már mondtam páromnak h legközelebb ne hozza ide a gyerekeit,mert nekem erre nincs szükségem h a szemembe nyalnak,a hátam mögött meg elmondanak engem és a gyerekeim mindennek. Ezért is vitatkozunk a párommal állandóan.

Értem én hogy megviselte őket a válás,de nem miattam váltak el. mi csak 6 éve vagyunk együtt(az óta türöm ezt),ás ők meg 10 éve váltak el,merta feleségének lett valakije,akivel a mai napig is se veled-se nélküled kapcsolatban él.


2011. okt. 11. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Es ezeket a dolgokat ki mondja neked vissza?Honnan tudod?
2011. okt. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

a párom volt felesége jön,és reklamál. Számon kér dolgokat.

Mint pl: mi az hogy nem adok enni a gyerekeinek,miért engedem h az én gyerekeim verjék az övéit,stb...

Az is baj,h ilyenkor a párom általában dolgozik mikor jön,és mikor munka után haza jön és mondom h itt volt a volt felesége akkor őket védi,hogy az ő gyerekei ilyet nem mondanak,meg h eltulzom mert a volt felesége nem is azt meg olyan hangsúlyba mondta,stb.. ha meg ő is hallja miket mond az exe h mit mondtak a gyerekek,csak legyint h beszél velük,de semmi nem változik. Szeretem a párom,de ez kezd már sok lenni nekem

2011. okt. 11. 17:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Rossz ez a helyzet. :S
2011. okt. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De a gyerekei tudják h h kiderülnek a hazugságaik,és tovább csinálják. Én meg nem akarom leordibálni őket h most már aztn elég volt a sz.ar keverésből!
2011. okt. 11. 17:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom a dolgot. Több a szar ember manapság, mint a normális... Szerintem mondd meg nyíltan, és határozottan, hogy neked van igazad, mert te nem tettél semmi rosszat a gyerekei iránt. Mondd meg, hogy nem tűröd el még sokáig, hogy így viselkedjenek veled, mert nem vagy senki lábtörlője.
2011. okt. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a volt feleséget, és beszélj vele.

Mondj el neki mindent, őszintén, ahogy itt leírtad.

Tedd hozzá, hogy neked ugyan nem kötelességed a te pénzedből egy fillért se adni, és nem kell, hogy kapjon a lány ruhákat, úgyhogy ideje lenne megnevelni a gyerekeit. Egyéb esetben még ennyit se kapnak, mint most.


Nem sajnálod, nem irigyled, de szálljon egy kicsit magába a jó édes anyjuk, mert ezt a viselkedést a gyerekek látják valahonnan... Tőletek nem, akkor sok választás nincs.

Az ő gyerekei, nevelje meg őket, mert így mindenhol csak azt látják, hogy kapzsi, hálátlan dögök, akik csak irigykedni tudnak, és fog ő még szégyenkezni miattuk eleget.


Te meg tényleg nem vagy köteles bármit is adni.

Legközelebb nálatok vannak, legyen igazuk: aludjanak egy szobában, ne kapjanak enni, és ha nem tetszik, helyezz némi verést kilátásba. Ne legyél kedves, pont úgy viselkedj és úgy csinálj mindent, ahogy azt ők elmondják...

Aztán mielőtt mennek haza, kérdezd meg, hogy ízlett-e a főztjük? Ugyanis ha akkor is azt mondják, hogy éhezteted őket, ha ez nem igaz, akkor akár éheztetheted is őket.

Legközelebb majd gondolják meg, mit hazudnak, mert akkor is ennek megfelelően fogsz viselkedni.


Egyébként a párod az apjuk, esetleg neki is lehetne némi beleszólása a gyereknevelésbe.

Ne veled veszekedjen, hanem a kölkeivel, nem csak azt jelenti, hogy az apjuk, hogy hétvégente elhozza őket, rád testálja, te meg szívhatsz, mint a torkosborz.

Nevelni is kéne.


Sajnálom az ilyen helyzeteket, de ha nem állsz a sarkadra, az lesz a vége, hogy a gyerekei miatt fogsz vele szakítani.

2011. okt. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, talán az a megoldás, hogy ha a kedves anyuka felhív vagy bármi, akkor irányítsd egyenesen a párodhoz, hogy a pároddal vitassa meg a problémáit. Te ne beszélj vele, mindent a párod intézzen és magyarázzon. A párod úgyis tudja hogy miről van szó, hogy kaptak-e enni a gyerekei, meg hogy milyen ruhát vitt el a lánya... Így te nem fogod idegesíteni magadat hülyeségeken, intézze el az apja őket. Tényleg, ha meg jön a nő, az ajtóban beszélgess vele, és ha kezdi mondani a magáét, csukd rá az ajtót. nem kötelességed neked ezt hallgatni. Beszélje meg a volt férjével a problémáit. Telefont is add át a párodnak ha hív. Ha meg nincs ott, akkor is mondd meg, hogy szólsz a párodnak és vele beszéljen. És akkor nincs vita hogy félreérted, meg nem úgy van ahogy mondod.. Ki kell ebből maradni.
2011. okt. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű helyzet, se neked, se nekik. Ki tudja, hogy miért csinálják? Lehet, hogy kitaláltak valamit, vagy csak a haragjukat vezetik le úgy ahogy tudják.

A helyedbe megbeszélnék a gyerekek anyjával egy találkozót arra a hétvégére, mikor a gyerekek nálam vannak. Üljetek le mind a heten, és közösen beszéljétek meg, hogy mi lenne a megoldás. A gyerekeknek se lesz egyszerű amikor szembesítitek őket az anyjuk előtt a hazugságaikkal, no de egy kis kellemetlenség belefér. Így talán pontot tudtok tenni a végére, viszonylag békésen.

2011. okt. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
16%
Te, mint felnőtt, mint "anya", lehetnél kicsit nagyvonalúbb! Azt mondod, tudod, hogy megviseli őket a válás... Feltehetőleg valóban így van, neked kell a helyzetben kicsit empatikusabbnak lenned, elvonatkoztatva a saját szempontodtól a helyzetben. nem beszélve arról, hogy a volt feleség valószínűleg ugyanúgy csak a saját igazát veszi figyelembe és fújja, mint te a magadét. Lehet, hogy ő is ugyanúgy felnagyítja a kapott infókat, mit te, ezért jön vissza hozzád a nem feltétlenül valós infó! Gondolj bele, milyen érzés lehet a párod gyerekeinek, hogy azt látják, hogy amíg az apjuk nem él velük, nem neveli őket, addig "idegen" gyerekeknek ott van nap mint nap! Persze, így ítélte meg a bíróság, de ez őket érzelmileg nem hiszem, hogy kielégíti.
2011. okt. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

10 éve lehet, hogy megviselte őket a válás, de ha azóta szeretetben és odafigyelésben nőttek volna fel, akkor aligha lenne bármi bajuk. A probléma a szüleikben és a nevelőapjukban van.

10-11 17:38 és 18:02 a legjobb válaszok szerintem. Én is verném és éheztetném őket egyszer. :D

Nem a te dolgod a nevelésük, hanem az anyjuké és a párodé. Minden velük kapcsolatos kérdést nyugodtan elháríthatsz magadról, akkor is, ha te vagy a tárgya. Pont.


Esetleg titokban bekamerázhatod a lakást, és a hazugságukat leleplezed a videofelvétellel. De ez nehéz és drága. :)

2011. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!