Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerüen az agyamra mennek...

Egyszerüen az agyamra mennek az anyósomék, kiidegelnek. Mit tegyek, hogy ne legyen konfliktus az anyósomékkal?

Figyelt kérdés
Nem hagynak nekünk levegöt amióta a baba megszületett.anyósom mindennap jön.hangoskodik,pattog,rázza a gyereket,ugy gondolja,csak ö tudja mi a jo neki.tegnap is itt ette a fene este 10ig.ráadásul amig zuhanyoztam beletöltött a cumisüvegböl 80g-ot önkényesen szopizás után amitöl csuklani kezdett a bébi.apósom és a sógorok is sürün jönnek.nyugalmat akarok.
2008. szept. 3. 09:09
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Szerintem beszélj a pároddal és finoman közöljétek hogy szükségetek lenne egy kis nyugalomra és ti akartok foglalkozni a babával. Sajnos nálunk is van probléma és még csak 12 hetes terhes vagyok! Mi lesz ha meg lesz a baba! :-( Együtt érzek veled!

2008. szept. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha előrefelé olvasol nagyon sok ilyen problémával találkozhatsz. Az én sógórnőm is hasonlóképpen járt, de ő megbeszélte vele, hogy ez nem az ő gyereke, hagyjon nekik nyugotot, mert nekik most arra van szükségük. persze veszekedések és viták után döntött úgy, hogy beszélni fog vele. Azóta minden rendben, megbeszélték a dolgot kinek mi az elvárása a másikkal kapcsolatban. Szerintem ülj le vele és szépen nyugodtan mondd el neki, hogy is gondolod ezt az egészet! más módszer sajna nincs, mint ez.

sok sikert! 33 hetes ikermami

2008. szept. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.Csatlakozok az elöttem szólóhoz. Szerintem ha egy családban változás történik, pl. házasság, vagy baba születik, akkor minden ilyen esetben ki kell harcolni a saját pozíciódat a családban, ami fontos a nyugalmatokhoz, és hogy tudják a rokonok, hogy meddig mehetnek el. Ez vagy megoldható csendesen, a te akarod "érzékeltetésével", vagy szóvá téve, megbeszélve a dolgot. Sajnos rosszabb esetben jön a konfliktus, de én úgy gondolom, hogy így vagy úgy ki kell harcolni a magad igazát, még ha összezörrenés is lesz belőle, mert a ti életetekről van szó, és ha most engeded hogy bármeddig elmenjenek, akkor később nem tudjátok kivívni a függetlenséget, és a határokat.Főleg gyerek esetében kell időben helyretenni a dolgot, elvégre te vagy az édesanyja,te tudod mi a jó a babának,tanácsokat lehet adni, de nem vagy köteles megfogadni.Nekünk most 4 hónapos a picur, nálunk is érződött némi ellentét, de kellő határozottsággal megoldottuk a problémát.Szerintem sokat segít, ha nagy magabiztossággal gondozod a babát, látszik rajtad hogy tudod mit csinálsz.Ha ő akarja a babát gondozni, lehet mondani, hogy ez a mama dolga, vagy viccesen is lehet kezelni a helyzetet. Ha például ő tartja a kismókust, lehet olyat mondani: "Na szia nagyi, megyek a mamihoz,tisztába tesz". És ezzel ki is veszed a kezéből, és nem is volt sértő rá nézve. Sok boldogságot a picihez, remélem megoldódik a gondod.
2008. szept. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, hasonlo helyzetben vagyunk mi is,jo,talán nem ennyire durva, de még mindig nem találtam megoldast. Mikor már azt hittem, hogy tisztáztuk a dolgokat,a párom szerint is megbántottam oket. Aztán jott a másnap, és minden a régiben, sot, az volt az érzésem, szándékosan eldontotték, hogy ignorálni fognak. Azt hiszem, le kell ulni, nem kertelni, szépen megbeszélni, ki mit szeretne, mert az állando feszutlség nem jo senkinek, ha van bennuk valami kis joérzés, akkor nekik sem mindegy. Sok sikert!
2008. szept. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!