Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apák! Mit gondolnátok, mit...

Apák! Mit gondolnátok, mit éreznétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A kérdés legfőképp az apáknak szól, de természetesen bárki válaszát szivesen várom.


21 éves fiú vagyok, a barátnőm és köztem 5 év a korkülönbség. Ez talán most soknak tűnhet, mivel ő még csak 16, míg én 21 vagyok, de ha már ő lesz 18, vagy 20 éves, kb semmit sem fog számítani ez az 5 év. A gondok a szülei és köztem (főleg az apja aki a legjobban elégedetlenkedik), talán ebből adódnak.

Az apja nem is köszön nekem, mikor köszönök neki, lehajtja a fejét, úgy tesz, mintha meg se hallotta volna, ami fél méterről ugye elég gyanús. Akárhányszor kérdezi a barátnőm, hogy eljöhet e hozzám, először biztos, hogy nem a válasz. És még sorolhatnám a végtelenségig, mik voltak. Egyszer leültem a szüleivel beszélgetni is, akkor kérdeztem, hogy mégis mi a bajuk velem, mi az, ami miatt ennyire ellenszenves vagyok, de csak a korkülönbséget tudták emlegetni, mást nem.

Nos, ehhez a történethet rólam is tudni kéne ugye pár dolgot. Nagy vonalakban: Nagyon ritkán iszom, meg tudnám számolni a két kezemen hányszor rúgtam be úgy igazán életemben és sose csináltam olyan hülyeséget, amit később megbántam volna. Nem drogozom, nem keveredek bajba soha. Ha vezetek, soha nem iszom egy korty alkoholt sem. Közgazdasági középiskolát fejeztem, most egy számítógép-szervizelő cégnél dolgozom. Mindenki aki ismer, el tudja rólam mondani, hogy olyan ember vagyok, akinek számít a szó, és betartja amit ígér.

Nem hinném, hogy annyira kifogásolható lenne ez az egész... Szerintem egy normális apa nagyonis örülne ha a lányának ilyen barátja lenne.

Fél éve vagyunk együtt egyébként, láthatnák, hogy hűséges vagyok, nem használom ki, ha esetleg ettől tartanának...


2011. júl. 18. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Te elviszed a pici lányát. Vannak apák akik ilyenek. Amikor a barátnőmnél aludt a párja, az apja leszerelte a szobaajtót a biztonság kedvéért.
2011. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

NEhéz szitu. A lányom másfél éves, de a férjem már most rosszul van a gondolattól, hogy egyszer majd valaki az ő kislányát... Még jó, hogy van a gyereknek anyja is :)

Szóval az apák már csak ilyenek, kitartás, idővel majd csak megenyhül.

2011. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Féltik az apák a lányukat.. de rendes vagy, majd elfogad, csak idő kell, hogy megértse, 16 éves lett a gyereke, szerelmes.. A korkülönbség a lehető legjobb, ezt ő is tudja, csak valamit kell mondani...
2011. júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A párom és köztem csak két év van... de apánál ez is problémát jelentett, pedig ez igazán nem sok. A barátom tanul, mellette a mezőgazdaságban dolgozik még hétvégente is. A pénzt, amit keres nem piára vagy drogra költi, hanem nagy részét a szüleinek adja oda, és, ami megmarad azt megkapom tőle virág formájában...

De ez apának nem jó... "sok az a két év"- általában ezt szokta mondani... :/ Pedig szerintem csak azért ilyen, mert az egyetlen pici lányának van egy komolyabb kapcsolata...

2011. júl. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a baj kerdezo, hogy sok embernel eleg az, ha nem vagy szimpatikus, de egyebkent nincs semmilyen nagyon rossz tulajdonsagot. Lehet, hogy egyszeruen nem vagy neki szimpatikus es akkor 10-20 ev mulva sem leszel neki szimpatikus. Sajnos vannak olyan buta emberek, akiknek ennyi eleg, hogy ne kedveljenek. Sajnalom, hogy ilyen helyzetben vagy, de szerintem te a csillagokat is lehozhatnad az apjanak az egrol, akkor is ilyen lenne veled. Talan az segitene, ha megismerne ugy igazan. Mert gondolom, hogy nem nagyon ismer, ha meg koszonni sem nagyon koszon neked. Nem lehetne, hogy te elmesz vele "kettesben" vagy az egesz csalad, hogy jobban megismerjen? Nem ismer, ezert nem bizik benned. Fel ev nem nagy ido, nem ismert meg ki, hisz nincs ott veled minden nap, hogy lassa, nem iszol, szavatarto es huseges vagy stb. Ne a sajat szemszogedbol nezd magadat, o nem ismer annyira.
2011. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi még a 16 éves. Te már felnőttél, de ő még nem. Még tanulnia kell, lehet, hogy a szülők is úgy gondolják, főiskola, stb, korai még a fiúzás. Persze 2-4-5 év múlva más lesz a helyzet, de az is lehetlehet, hogy szét is mentek addigra. Nem eröltetném a helyedben most a szülőkkel való kapcsolatot. Majd az élet meghozza.
2011. júl. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a 16 éves lányomat én is félteném egy 21 éves fiútól, akármilyen kedves és rendes. 21 évesen az ember már eljár iszogatni a haverokkal, reggelig kimarad, és a párjával nemi életet él... ezeket pedig egy 16 éves GYEREKNEK még nem kéne csinálni. És igen, ebben a korban az az 5 év nagyon sokat számít. Te már felnőtt vagy, ő meg még gyerek.
2011. júl. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem veled van a baja, hanem a helyzettel. Meg kell ezt értened. Ha a lánya 19 éves lenne, semmi kifogása nem lenne, ez tuti. Egy kamaszlány szülőjének lenni rengeteg aggodalommal jár, s mint minden szülő, ő is elképzelte, milyen jövőt szán a gyerekének, s ebben a történetben egyáltalán nem szerepelt, hogy amikor elmúlik 15 akkor már udvarlója lesz... Most még nagyon sok az az 5 év.

Persze, lassú víz partot mos - ha kitartasz, idővel, mikor a lány már nagykorú lesz, biztos jóban lesztek már, de addig...

2011. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak féltékenyek a szülei
2017. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!