Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja mindenki ezt?

Miért mondja mindenki ezt?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, alig várom már, hogy 18 legye. Ezt mindig hangoztatom, most jelenleg azért mert nem akarok másik országba költözni..de sajnos a pénz miatt ez muszáj :"(.

Azért szeretnék 18 lenni, mert akkor nem függök senkitől és nem kell olyanokat megtegyek amiket nem szeretnék, magam oldom meg a dolgaim és azt teszek amit akarok. Ámbár mindenki azt mondja, hogy azt csak hiszem, ők is ezt hitték ennyi idősen...

De kérdem én, nincs igazam, azt csinálok amit akarok, nem?

Akkor meg miért mondják hogy nem olyan könnyű ez mint gondolnám?

Köszönöm az esetleges válaszokat!


2011. júl. 20. 00:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Ott vannak ugye a költségek.Meg van például a munkahelyen főnöke az embernek.És hát van a rezsi,a vízszámla,a villanyszámla..ezekről csak tudsz,nem?ja és ott a férj illetve a feleség..meg a gyerekek.

16/L

2011. júl. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
:) Igazuk van! Tényleg rosszul hiszed a dolgokat. Attól, mert betöltöd a 18-at, nem változik szinte semmi. Amint függetlenné válsz anyagilag, akkor lesz az, amire Te gondolsz.
2011. júl. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én most 19 vagyok! És én is úgy voltam vele hogy na majd ha 18 leszek így meg úgy! De gondolj bele mindvégig a szüleidtől függtél, megmondták hogy mit szabad és mit nem stb. Egyik napról a másikra nem igen lehet és tudod azt csinálni hogy na 18 vagy és innentől senki nem szólhat bele semmibe... Ugyan úgy a szüleid akár hány éves is vagy és ugyan úgy felelősek értek! Nem fogják neked azt mondani hogy na holnaptól 18 leszel és akkor csinálj amit akarsz, tartsd el magad meg ilyenek!!! Nálam szinte az ég világon semmi nem változott attól hogy azt mondtam 18 vagyok és már nem 17!!! Ez olyan hogy egyik szülinapodkor se változik meg egyik percről a másikra semmi és a 18.-nál sem!
2011. júl. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
az csak egy dolog, hogy 18 vagy... majd ha 18 évesen önálló munkával lakással rendelkezel, na akkor szabad vagy.. de amíg anyádék tartanak el nem.
2011. júl. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
felelősek érted*
2011. júl. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%

ja, nem változik semmi, csak rossz irányba. Úgy értem tiéd lesz a felelősség saját magadért, úgymond elvárás hogy mostantól magadért kell tenned, elérned a fügetlenséget, megélhetést. Addig van jó dolgod amíg gyerek vagy. Utána seperc alatt rád zúdul minden, és még csak nem is térhetsz vissza soha abba az "áldott állapotba" amit a gyerek/kamaszlét nyújtott. Az volt ám a "semmittevés", most jön a meló.

Ne akarj felnőni :) Fura én sose akartam, bár lehet azért érzek most így, hogy visszavágyom, de szerintem mindenki így van/lesz ezzel. Szóval élvezd hogy fiatal vagy!

2011. júl. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
72%
Ha elmész otthonról, nem hozathatnak vissza a rendőrséggel, de nem hullik az öledbe egy lakás és egy jó munka. Szabadon kiválaszthatod a hidat, ami alatt független lehetsz.
2011. júl. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 16 év nagyon király időszakom volt!

Tényleg hidd el,nem leszel semmivel szabadabb.Dolgozni kell járni.Van,hogy túlórázni is.Lehet,hogy munka mellett tanulni is.Aztán ha gyereked lesz,akkor sem mehetsz oda,ahova akarsz,stb.Tényleg nem egyszerű a felnőtt élet!Használd ki,hogy még "gyerek" vagy!

2011. júl. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Amint látom, senki nem biztat arra, h siettesd a 18 évessé válást. Én is azt mondom, 16 évesen legyél 16 éves. Mindennek megvan a maga ideje. Gondolj csak bele, az emberi élet mekkora része a gyerekkor, és mennyi a felelős felnőttkor. Annyi időd lesz még nagynak lenni, h valóban visszasírod majd ezt a rövid, gondtalan fiatalkort. Én azt gondolom, a 18 év semmit nem jelent, legfeljebb jogi szempontból (vehetsz alkoholt, cigit, egyéb baromi fontos dolgokat megtehetsz), de ekkor még sztem a többség csak nagykorúvá válik, és nem felnőtté. A felnőtt számomra azt jelenti, h önállóan rendezi az életét, és felelősséget vállal mindenért, amit tesz. Ja, az azt csinálok, amit akarok, pedig jól hangzik, de nagyon ritkán érvényesül, hiszen társadalomban élünk, és szinte mindig alkalmazkodnunk kell, v függünk vkitől (aki adott esetben nem is vér a vérünkből, hanem egy idegen). Ha gyereked lesz, akkor már tőle is függ, h mikor mit akarsz csinálni. Egyszóval, használd ki azt a kis időt, amíg gondtalanul élhetsz, és a szüleid gondoskodnak rólad. Azt is gondold végig, h most egy lázadóbb időszakban vagy, de a szülő alapból nem ellenség, biztosan jót akarnak neked. Én mindig azt mondtam a lányomnak, nem állítom, h okosabb vagyok nálad, de tapasztaltabb mindenképp, én már voltam gyerek, te még nem voltál felnőtt. A más országba költözésnek pedig nézd az előnyeit, és akkor még jól is kijöhetsz a dologból.
2011. júl. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Ha anyagilag független leszel akkor sem csinálhatod amit akarsz!!! MINDIG függsz valamitől. Lesz egy párod, alkalmazkodnod kell, fizetned kell a csekkeket tehát dolgoznod kell, nem tehted meg h nem mész be pl. FÜGGÉS. És akkor ott van pl ha van egy macskád/kutyád akkor azoknak az igényeit ki kell elégítened, nem beszélve arról ha gyereked! SOHA nem teheted azt amit akarsz. Felnőttnek lenni nem olyan buli, bár tény h SZABADABB leszel, de nem szabad.
2011. júl. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!