Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja mindenki ezt?

Miért mondja mindenki ezt?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, alig várom már, hogy 18 legye. Ezt mindig hangoztatom, most jelenleg azért mert nem akarok másik országba költözni..de sajnos a pénz miatt ez muszáj :"(.

Azért szeretnék 18 lenni, mert akkor nem függök senkitől és nem kell olyanokat megtegyek amiket nem szeretnék, magam oldom meg a dolgaim és azt teszek amit akarok. Ámbár mindenki azt mondja, hogy azt csak hiszem, ők is ezt hitték ennyi idősen...

De kérdem én, nincs igazam, azt csinálok amit akarok, nem?

Akkor meg miért mondják hogy nem olyan könnyű ez mint gondolnám?

Köszönöm az esetleges válaszokat!


2011. júl. 20. 00:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az "Amint látom ..." kezdetű saját válaszomat egészíteném ki: most egy picit úgy érzem, elvesszük a kedvedet a felnőtté válástól, ami azért nem annyira szörnyű. Csak ne legyenek túlzott elvárásaid. Nem azt akarjuk itt mondani kórusban, h felnőttnek lenni, hú de gáz, és mennyire borzasztó, mindössze azt, h várd ki türelemmel, ne siettesd. Minden életkornak megvannak a maga szépségei és nehézségei, buktatói egyaránt. Hiszen gondolj bele, mien jó, ha van az embernek egy lázadó gyereke, aki mellett gyakorolhatja a türelem csodálatos erényét.:D

Azt csinálok, amit akarok? Tudod, szabad országban élünk, mindenki azt csinálja, amit szabad.

Hogy miért is rémisztget mindenki? Talán mert már túlvagyunk a 18 éven, és tudjuk, mi a pálya.

2011. júl. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%

Szerintem is a legfontosabb momentum a felnőtt-létben, hogy felelős vagy a döntéseidért. És ez persze nagy szabadságot is ad. Soha nem értettem gyerekként, miért mondják nekem: addig örülj, amíg gyerek vagy, semmi gondod. Igenis van gyerekként is sok gondja az embernek, csak más jellegűek (nem teheted, amit akarsz, reménytelenül szerelmes vagy, stresszelnek a suliban stb.). Ha ügyes vagy, bölcsen lépsz. (Ha bölcs vagy, ügyesen lépsz.)A lépéseidből fog kibontakozni az életed. Hozzáteszem, most 35 évesen másként tudnék lépni sokmindenben, és most azért szívok ezerrel bizonyos dolgokban, mert nem voltam elég előrelátó, öntudatos.

És valóban igaz a mondás: Mindenki a saját szerencséjének a kovácsa. (Kevés szerencsés és boldog embert ismerek...)Ugyanakkor nem lennék óvodás újra!

2011. júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Hiába csinálsz azt jogilag amit akarsz, ha a szüleidnél laksz és ők pénzelnek. Csinálhatsz amit akarsz, de ha a szüleidnek nem tetszik akkor nem támogatnak és akkor nem tudod csinálni.

Na persze ha 18 évesen munkád és saját házad van akkor más a helyzet...

2011. júl. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is vártam anno. Aztán jött a nagy koppanás. Mikor elköltöztem és minden hónapban jöttek a csekkek,rezsit fizetni, stb. Lehet hogy eddig megvehettem magamnak ezt azt most már 2*meg kell gondolnom, mert vajon elég lesz-e így a rezsire?

Amúgy annyiban csinálhatsz azt amit akarsz, ha nem a szüleiddel élsz akkor nem szólnak bele mikor hova kivel mész stb.

2011. júl. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hasznosak voltak, most egy kicsit elgondolkodtam...

Igen igaz, a gyerekeknek is vannak gondjaik, de tudom a felnőtteknek is.

Tudom, hogy a szülők alapvetően jót akarnak, de nekem most nem túl jó, amit kitalált anyukám. Nem szeretnék máshova költözni, ezért éreztem úgy, hogy sokkal jobb lenne felnőttnek lenni. És ezért érzem még mindig így....

Na igen meg a pia és társai...ha nem is nézek ki 18-nak legalább lesz róla bizonyítékom és akkor szabad a pálya.

Ne higgyétek most, hogy ilyen kicsapongó életet élek, de mikor rossz a kedvem legszívesebben leinnám magam a sárga földig, tudom hogy nem megoldás de legalább le lehet vezetni a feszültséget.. de hát amíg gyerek vagyok, ez ugye nem lehetséges.

Meg arra gondoltam, hogy magántanuló leszek és akkor az utolsó évre visszajöhetnék mert azt csinálok amit akarok mivel felnőttem..

És elég sokszor hallom, hogy azért nem csinálhatok meg dolgokat: " Mert te még gyerek vagy"

2011. júl. 20. 15:48
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az de miből vennél pl piát? Ha a szüleid adják a pénzt akkor mindegy hány éves vagy.
2011. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a világ legboldogabb embere lennék, ha külföldre mehetnék élni. megtanulok egy nyelvet,ha kapok munkát kint nagy eséllyel összeszedhetek annyi pénzt pár év alatt hogy abból legyen egy kis lakásom.És utána bármikor haza lehet még jönni.
2011. júl. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Ez így mind szép és jó, de te felnőtt vagy én meg gyerek, és nekem elmúlnak a diákéveim a sulimba és többé már nem mehetek oda vissza, amit nem mellesleg szeretek. Max. akkor mehetnék vissza ha tanár lennék, de én most szeretnék!!!

2011. júl. 20. 20:46
 19/19 anonim ***** válasza:
"Amint látod", harmadszor is. A tények makacs dolgok, szokták mondani. Márpedig a tény az, h te most 16 éves vagy és nem 18 vagy annál is több. Ezt most nagyon rosszul éled meg, és mindössze a függetlenedés miatt szeretnéd sürgetni az időt. De az idő már csak ilyen, , nem telik gyorsabban, és hidd el, ez így van jól. Próbáld meg elfogadni a kialakult helyzetet, és ne ronts el 2 évedet azzal, h szerencsétlennek érzed magad. Rázd meg magad, és fejben határozottan döntsd el, h boldog és elégedett akarsz lenni, és kezdd el nézni a dolog jó oldalát. Merthogy mindennek van előnye és hátránya is, akármilyen hihetetlen. Lehet, h ezt majd utólag, néhány év múlva fogod igazán tudatosítani magadban, h mit nyertél ezzel a helyváltoztatással, de hidd el, lesz belőle hasznod is. És most erre kéne összpontosítanod. A köztes időben pedig megpróbálhatnád jól is érezni magad a védőszárnyak alatt (a saját érdekedben). Kívánom, h a maradék "gyerekkorod" jól teljen, a felelősségteljes felnőtt életed pedig ne okozzon nagy csalódást!
2011. júl. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!