Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek es hogyan kezeljem...

Mit tegyek es hogyan kezeljem ezt a szituaciot? Mindenki azt mondja nagyzolok, pedig nem

Figyelt kérdés

19 evesen koltoztem ki az egyesult allamokba egyetemre, most 22 eves vagyok es sajnos eleg sok mindent felejtettem Budapestrol es Magyarorszagrol, bar elotte se a helyismeretemrol voltam hires. Mikor magyarul kell beszelnem akkor gondolkoznom kell szavakon es van, amit rosszul ejtek (foleg ilyesmi, hogy internet, radio, televizio) es akcentusom van egy kicsi, meg neha rosszul hasznalom a nyelvtant, es van hogy veletlenul az angol szot mondom a mondatban a magyar helyett, de ez idovel elmulik kb 1 het Mo utan. Sokszor amerikai termekeket keresek a boltokban meg musorokat a tv-ben stb... De minden ismerosom azt mondja, hogy csak felvagok azzal, hogy kulfoldon elek, pedig nem igy van, egyszeruen csak hozzaszoktam es nehez atallni, nem nagyon emlekszem mar mi van Mo-n es mi nincs, az angolt meg allandoan hasznalom, mikor itthon vagyok, a magyar barataimmal is angolul beszelunk, mert konnyebb. Azert is beszologatnak, mert amerikat nevezem "itthon"nak, dehat ha egyszer igy van, a barataim is amerikaikent tekintenek ram, igy eleg nehez teljesen magyarnak maradni. Nem szegyellem honnan jottem, de itt konnyebb amerikaikent elni. Ertem, hogy rosszindulatuak az emberek, de miert kell rolam a legrosszabbat feltetelezni? Annyi atrocitas ert mar emiatt, hogy ha csak tettetnem inkabb nem tennem, csak hagyjanak beken, de nem tudok akcentus nelkul beszelni vagy nem a betty crocker frostingot keresni a boltok polcain, mert ez az eletem es nem tudok varazsutesre visszazokkenni valami masba.

Szerintetek hogyan kene kezelnem a negativ kommenteket? Csak hagyjam oket figyelmen kivul, vagy reagaljak valamit, ami radobbenti oket arra, hogy tenyleg ilyen vagyok? Es miert ennyire negativ mindenki? Velem van a baj, csak nem veszem eszre?


2011. jún. 26. 22:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes, én 1 éve élek Angliában, legjobb barátnőm 4 éve, a másik barátnőm 6. éve, mindannyian angolok közt mozgunk, mégsincs szemernyi akcentusunk sem....


Az tény, hogy sokszor angolul jutnak eszembe szavak, valóban "át kell állni" a magyarra ha hazamegyek, de hogy 3 év után akcentusod legyen???

Ezt nehéz elhinni.

2011. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ne olyan akcentusra gondolj, mint egy anyanyelvi angolnak, hanem csak par betut ejtek maskepp (a t-ket, d-ket jobban megnyomom, a k es l betuk is masok egy kicsit, allitolag kicsit "orrhangon" beszelek) meg maskepp hangsulyozom, ennyi
2011. jún. 26. 22:25
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem veled van a baj.En is külfoldon élek, és bizony észre sem veszem, hogy màsképpen fejezem ki magamat, mint ahogyan kellene. Annyi a különbség, hogy sokkal régebben kint élek, mint te. Ha otthon vagyok màr sokszor meg sem merek szolalni, mert nem tudom hogyan beszélek màr magyarul. Sokat olvasok, TV-t hallgatom magyarùl, de akkor is a magyar nyelvet keveset hasznàlom, mint beszédben.

Fàj az embernek amikor fikàzzàk, viszont vannak kedves emberek is, akik azt mondjàk szép, hogy nem felejtettem el a magyar nyelvünket. Viszont én ennyi idõ utàn is magyarnak érzem magamat és a hazàm is Magyarorszàg. Itt ùgy vagyok vele, hogy a sors idesodort.

2011. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a kedves hozzaszolast :) Orulok (vagyis nem, de erted:)), hogy mas is van igy, mint en. A kifejezessel nekem csak szoban van gondom, mert irasban van lehetosegem atfogalmazni, amit irnek. Leirom, atolvasom, erthetove teszem, gyakran ez a folyamat :) De vannak jobb napok, mikor nem kell atolvasnom se, es sokkal rosszabbak, mikor egyszeruen nem megy (pl faradt vagyok, faj valami, etc)

En is magyar vagyok, de amerikai is, es Magyarorszag az otthonom, de az USA is. Most epp amerika jobban, mert itt elek, ide kot a hetkoznapok, a barataim, az iskola, a munkam, itt van az apartmanom, az itteni tv adokon nezem a kedvenc sorozataimat, az itteni ujsagokat olvasom es meg sorolhatnam.. De ettol meg nagyon rosszul esik, hogy nem tudjak elfogadni az emberek, hogy jelenleg ez az eletem. Nem tudnak magyarkent ramnezni (vagyis de, de csak 'rossz magyarkent') mert ahhoz tul amerikai vagyok, de nem tudnak amerikaikent ramnezni, mert magyar vagyok..

2011. jún. 26. 22:37
 5/19 A kérdező kommentje:

* ide kotnek

es a lakasom van itt, nem az apartmanom:)

2011. jún. 26. 22:37
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Abban biztos lehetsz, hogy sok emberbõl az irigység beszél.

Neked most még csak 3 év telt el, de majd 20 év mùlva, hiàba olvasod vissza magadat, màr nem biztos, hogy ki tudod javitani a szavaid sorrendjét stb.

Nem kell foglalkozni azzal, hogy ki mit mondd, még ha fàj akkor sem. A lényeg, hogy jól érzed ott magad, ahol vagy és ami még a legfontosabb, hogy megtalàltad az életcélodat, és be tudtàl illeszkedni egy màs vilàgba!Kitartàs és sok sikert neked!

2011. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
19 évig magyar voltál, és 3 év alatt amerikai lett belőled????Nekem ez sok. senki ne mondja, h 19 évet 3 alatt el lehet felejteni.
2011. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Az elso 22:43-asnak koszonom szepen a valaszat, nagyon-nagyon jol esett! :)

A masodiknak pedig: Pontosan az ilyen megnyilvanulasok esnek annyira nagyon rosszul az embernek. NEM felejtettem el 19 evet es NEM lettem amerikai, vagyis de, de ez nem zarja ki azt, hogy magyar is legyek. Gyakorlatilag pelenkas korom ota ez volt az almom, erre "edzettem" magam, persze, hogy megprobalok annyira beilleszkedni es annyira amerikai lenni, amennyire csak tolem telik, az pedig nem az en hibam (sot), hogy ez jol megy. Es azt sem illik elfelejteni, hogy nem mindegy, hogy az ember harom eves kora ota el 3 eve kulfoldon, 19 eves kora ota, 26 eves kora ota vagy 50 eves kora ota.. Az emberek maskor, maskepp alkalmazkodnak, en fiatal vagyok, es meg 'tinedzser' voltam, mikor kijottem, gyakorlatilag gyerek, es itt lettem felnott. Szerintem ertheto, miert van ram ekkora hatassal ez a hely, es nagyon banto, ha valaki ehhez, hozzad hasonloan rosszindulatuan all hozza. Raadasul szerintem en meg "amerikaikent" is szebben hasznalom az anyanyelvunket, mint te :) Szoval kinek kellene szegyelnie magat?

2011. jún. 26. 22:54
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

22:43


Hidd el, hogy igenis 3 év alatt nagy vàltozàsokon megy keresztül az ember. Neki pontosan az a célja, hogy megfeleljen mindennek, amire ott szüksége van. Ezzel azt akarom mondani, hogy meg kell tanùlni beilleszkedni az ottani szokàsoktól kezdve stb. mindenbe. Ott él el kell neki felejtenie a mindennapokban, hogy õ magyar, mert a céljàt meg akarja valósitani. Bele akar olvadni az ottani életbe és ezt csakis igy lehet, ahogyan õ csinàlja.

2011. jún. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Rokonunk kint él több, mint 25 éve Kanadában.

Na nála elfogadom, hogy akcentusa van és, hogy azt érzi otthonának.

De nálad nem!


Én 4 évvel ezelőtt jöttem ki Angliába dolgozni, azóta itt lettek barátaim, jól érzem magam, de az én hazám mindig is Magyarország lesz és magyarnak vallom magam míg élek, pedig nem szándékozom visszaköltözni, mert az anyagi lehetőségeim itt százszor jobbak.


De, hogy valaki 3 év után azt mondja, hogy ő amerikainak érzi magát?

Hát az ilyen ne is jöjjön vissza Magyarországra, mert nincs benne semmi hazaszeretet.

30N

2011. jún. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!