Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van, hogy 30-as nők nem...

Miért van, hogy 30-as nők nem mernek szülni,16 évesen meg eltántorítani se lehet?

Figyelt kérdés
Ez gáz, amit mondok, de amikor 16 voltam, és valaki megesett, egy percig nem gondolkodott, ment abortuszra. Tudom rossz kategória, de a gyerekváróknak nem akarok ilyen kérdést feltenni.
2011. júl. 20. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Jelenleg a 30-as nők elgondolkodnak azon, hogy fel tudnak-e nevelni egy gyereket, elég stabilan áll-e hozzá a párkapcsolatuk és az anyagi helyzetük, míg sok tini azt hiszi, hogy ezzel meghosszabbíthatja az eltarthatósági időszakukat a szülei által.29N
2011. júl. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy 16 éves nem tudja még felmérni a helyzetet hogy mennyit kell dolgozni... és mekkora felelősség van .. Szóval ezért nem lehet őket eltántorítani.. minél idősebb az ember annál megfontoltabb..
2011. júl. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ok, ezt értem, de amikor mi tinik voltunk, hogy-hogy a barátnőim mentek abortuszra, senki nem akart gyereket.
2011. júl. 20. 20:26
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek külömbözőek,van aki ilyen,van aki olyan.Én olyat is ismertem 2-őt is akik 16 évesen szültek, és olyat is , akinek ab-a volt.
2011. júl. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem a kérdést.:-( Mi az, hogy "16 évesen, meg eltántorítani sem lehet?" Mitől? Az abortusztól? Egy véletlenül "megesett" 16 évest, többnyire nem a saját akarata, hanem néhány szülői pofon "tántorít" abortuszra, vagy a gyerek megtartására. Nélkülük ugyanis az elsőre biztosan nincs esélye, a másodikra úgyszintén. Hogy jön ehhez, a 30-as nők szülési kedve?? Azok a 30-as nők, akik stabil kapcsolatban élnek, és gyerekre vágynak, azok boldogan szülnek. Akiknél egyik, vagy másik tényező hiányzik, azoknak - remélhetően - van annyi esze, hogy védekeznek. De hogy vonható ez párhuzamba, a tini korú terhességgel, vagy szüléssel? Vagy mire vagy kiváncsi??:-))
2011. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
30 évesen félnek belevágni a babavárásba, 16 évesen nem. Most tényleg nem értetted?
2011. júl. 20. 20:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 évesen nagyon szerettem volna egyy kisbabát. Elég sz*r családi hátterem volt, vágytam a szeretetre, az ölelésre és arra, h valaki vágyjon az én szeretetemre és ölelésemre. Fejben mindent elrendeztem a meg nem fogant gyermekemnek. Pl. volt egy nagy ruháskosár, gondoltam az jó lesz kiságynak. Hát, igen, kb nekem akkor addig terjedt az agyam, h kisbaba, arra nem gondoltam, h nőni is fog. Szerencsére nem volt fiú a láthatáron, h apja is legyen a képzeletbeli gyermeknek. Most több mint 10 évvel ezek után, túl egy "csak nehogy teherbe essek" időszakon végre belátom, h mi kell egy gyermeknek. Tudom, h ezt akkor nem tudtam volna megadni és, h milyen naiv voltam. Ma már majdnem minden készen áll egy baba fogadására, csak még 1 évet kell várnom, munkahelyi okból.

Amúgy egy volt osztálytársam hasonló okokból, mint én vágyott egy kisbabára, lett is neki 16 évesen. 21 évesen egy elvált nő lett belőle, akitől az apa még el is szedte a gyereket csak, h bántsa őt. Akkor már belátta, h rosszul tette, amit tett. Mondta is nekem. Nagyon depressziós lett, hiányzott neki a gyermeke.

2011. júl. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minél idősebb egy ember, annál inkább fél a legkisebb problémáktól is, így inkább vár, amíg "tökéletes" lesz az anyagi, párkapcsolati helyzete, ez pedig sokaknál csak 30 éves koruk után adatik meg. Egy 16 éves még bevállal olyan kockázatokat is, amit egy 30 feletti már nem. 16 évesen kezdtem el nemi életet élni a párommal, és már az elején tisztázuk, hogy a legkörültekintőbb védekezés sem 100%-os, ha becsúszik, mindenképpen megtartjuk. Elég érett voltam már akkor, hogy felfogjam, mivel jár egy kisbaba (a testvéreimnél 12 és 14 évvel idősebb is vagyok, végigéltem anyukámmal), és reálisan kialakítottam a vésztervet, ha becsúszik (nagyon jó tanuló voltam, úgyhogy simán ment volna a gimnázium magántanulóként is, utálok bulizni, úgyhogy nem hiányzott volna az "ivászat", etc.). Édesanyám is elmondta, hogyha megesne, akkor a gimnázium alatt számíthatok az anyagi támogatására is, főiskolát pedig lehet levelezőn végezni, mellette tudnék dolgozni is. Szerencsére nem volt szükség a vésztervre, de egy barátnőmnek igen. Ő 16 évesen esett teherbe (tabletta mellett), megtartotta, kitűnőre érettségizett, most szakmát tanul, és dolgozik, nem mellesleg kiváló anya, és nagyon boldog. Természetesen nem ideális ilyenkorra időzíteni a gyermekvállalást, de nem is a legnagyobb katasztrófa, ami történhet.
2011. júl. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

16 évesnek nem kell eltartani a gyerekét öt és a gyereket is eltartják.

30 évesen az ember már tudja milyen eltartani magát milyen az ha nem eszik amig be nem fizeti a számláit, ilyenkor már lelkileg is tudod mekkora felelőség.

2011. júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amikor én voltam 16, több barátnőm is terhes lett, meg is szülték.

Én is azt hittem akkor, hogy lesz majd gyerekem 20-25 évesen. 30 vagyok, már nem akarok gyereket.

2011. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!