Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha egy felnőtt...

Mi van akkor ha egy felnőtt ember nem tudja megoldani a feladatokat és mindet problémának fog fel?

Figyelt kérdés

Úszik minden a családban, mindent problémának élek meg ,és úgy érzem sosem jutok egyről a kettőre. :(

(munka ,spórolás, szabad idő, kapcsolatok, tanulás -mindenhol ez van:( -és nincs egy olyan területe az életnek amiben kikapcsolnék, ami nem nyűg lenne és újabb probléma kupac. )


Mit lehet ezzel kezdeni ?


2011. júl. 21. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Írd le egy kicsit részletesebben, példákkal szemléltetve, könnyebb úgy személyre szabottan válaszolni.
2011. júl. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor az az ember még nem felnőtt, a felnőttség azt jelenti hogy felelősséggel tudsz bánni, és megtudod oldani a kisebb zűröket.
2011. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

úgy érzem egyszerűen sosem leszek szebb, jobb, okosabb, ,sosem lehet több pénzem ,a családi életem se tudom megfelelő képen alakítani ,nem tudok bánni az idővel ,ha épp nem dolgozom ,néha örülök ha csak bambulhatok magam elé a tv előtt pedig érzem h így végképp nem fog előrébb menni semmi. Annyi lemaradásom van úgy érzem h sosem tudom behozni . Ahhoz h jobb munkát kapjak ,tudásban, felkészültségben, és ált műveltségben is otthonosan kéne mozognom. És így ördögi kőr .Mert spórolni se tudok a családnak .Elkések sokszor ..nincs időm erőm energiám minden nap pl a külsőmre, és ezért sokszor szakadt és slampos vagyok úgy érzem.


Ennyi röviden.

2011. júl. 21. 12:30
 4/6 A kérdező kommentje:
pl azon is kiborultam teljesen hogy 30.000ft-ot nem tudom -jelenlegi pillanatig sem -h eltettem otthon valahova -vagy elköltöttem . felforgattam a lakást -és sehol semmi .El meg nem költhettem mert kaján kívül meg más szükséges apróságon kívül semmit nem vettem . :(:(:(
2011. júl. 21. 12:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalomhiány - ez hozza magával a halogatást, ami az időzavarodat okozza.


Próbálj megy egy nagyon egyszerű technikát: tűzz ki magadnak apróbb feladatokat minden hétre, amivel valamilyen módon fejleszted magad. Pl:

1. hét: youtube videóról megtanulok sminkelni, beszerzem a szükséges sminkeket, gyakorlom a tükör előtt, hogy mi áll jól

2. hét: mindenkire mosolygok és megnézem a hatását

3. hét: veszek egy nyelvkönyvet és minden nap fél órát tanulok belőle - pontban este X órakor leülök és betartom a fél órát


Stb, stb, stb. Ahogy látod, hogy haladsz, meg fog jönni az önbizalmad és nagyobb energiád lesz nehezebb feladatokra is.

2011. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanaz a problémám, mint a kérdezőnek. Bár külsőre nincs problémám, de az életemben mindent hanyagolok, mindig van más ami jobban érdekel. Nem keresem a kihívásokat hanem félek a kihívásoktól, nem kockáztatok, nem merek belevágni olyan alap dolgokba, ami másnak alap, mert félelem vagy valami más (önbizalomhiány) EGY AZ EGYBEN MEGÁLLJ PARANCSOL.

EGYENES ÚTON VAGYOK A LÚZERSÉG FELÉ:( SŐT MÁR AZ IS LESZEK...TÉNYLEG APRÓ MUNKÁVAL KELLENE ELINDULNI.

ment a +p a kedves hozzászólónak!

2011. júl. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!