Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? HOgy kezeljem...

Mit csináljak? HOgy kezeljem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Közel 30éves vagyok, a bátyámmal a kapcsolat soha nem volt felhőtlen, én mindig rendes voltam, ő meg folyton bántott.. túl a testvéri civodáson, mondhatni terorizált. Mindig ő volt a kedvenc, ő kocsit kapot.. én biciglit.. mivel én nem hisztiztem. (én kitűnő tanuló voltam, ő bukdácsolt, drogozott.. de ő a mama kedvence). nos a kérdéshez a lényeg itt jön, néhány éve, párjával babát akartak vállani, kitalálták, hogy nekik saját ház kell, mert eddig a párja anyjáéknál laktak, de önálló emeleti lakrészük volt( szoba, nappali, wc, )nos kitalálták, hogy a gyerek nem jöhet"ilyen körülmények közé.. anyukámmal karöltve kitalálták, hogy az örökölt házba költözzenek be.. Engem pedig fizessenek ki.. a gond az volt, hogy nem hivtak semmiféle szakértőt, hanem hasukra csaptak, hogy ennyi.. és kész.. (anyuval megbeszélték) a vicc az egészben, hogy ha még kb. 2 milliót hozzá tesznek, az összeghez akkor is ők járnak jól mivel hogy többet ért, ismerősők mindenki mondta(ingatlanos ismi is).. na mindegy.. nem álltam le veszekedni senkivel, hiszen mindig ez volt.. megszoktam.. továbbá, egy anya ha akar ad, azt meg kell köszönni, ha nem akar nem ad.. Ennyi.. igy fogtam fel.. aztán, kiderült, hogy én is babát várok(gyógyszer mellett) mivel akkor diplomáztam nehéz kérdés volt.. de párom is nagyon akarta. Mi páromnál laktunk (szoba konyha, fürdő, az egész akkora mint nekik a nappali az "újj" házban.) Na mindegy telt az idő, jött a kifizetés ideje, és még a megbeszélt vicc kategóriáju összegnek is csak a felét kaptam meg.. mondván, majd odadják.. nem puffogtam, mert hát, gyes mellet mi ugyse mertünk volna hitelbe belevágni, szóval jó akkor nem égető helyzet.. lekötöttem, elraktam.. majd adják a többit .. egy hó múlva.. okés.. Eltelt, egy kis idő, majd jött a bátyám, hogy ők tudják, hogy nekem most nem kell..sos.ben mivel ugysem tudunk hitelt főlvenni, gyes és egy fizu ahoz kevés.. adjam kölcsön nekik.. Mondtam , hogy le van kötve, és elbuknék egy csomó pénzt, mivel kamatozik.. stb.. Erre kitalálták, hogy nekik kéne vállalkozáshoz, és a kamatokkkal együtt egybe odadják.. kiszámoljuk és kész.. legfeljebb addig havonta adják a kamatot, és majd az nagy összeget egybe.. okés.. nos egy fillért sem kaptam.. eltelt másfél év.. Szóltam néhányszor.. de semmi.. sőt... még én voltam a pofátlan, hogy nekik.. sokba van a gyerek.. (egyszerre szültünk.. én ne tudnám?????)nos a lényeg, hogy mi is kezdtünk lakásfelújtani, azt a kicsit ami van (én annak is örülök, mai világban) erre ők folyamatosan teszik a lenéző megjegyzéseket.. JÓ is, hogy szóltunk nekik, hogy csináljuk, mert ha jönnek legközelebb kocsival nehogy tovább hajtsanak ha nem egy romot látnak.. meg ilyen dumák.. Múltkor átjött bátyám párja, hogy játszanak a gyerkőcők, és ilyet szól... "nem is értem ,hogy birtok itt élni, hogy nincs nappali, meg semmi.." hát kinyilt a zsebemben a bicska.. nem szóltam.. hogy a gyerekek miatt ne legyen vita.. de bass.. za meg a jegesmedve.. hát ha a részemet leválasztom amiből ugye eddig sem vagyok kifizetve már nagyobb lenne mit amiben most élünk.. és bizony megtehetném..csak nem akarok konfliktust velük, anuyval..stb.. na mindegy.. de még ezek után ilyen duma??????

Folyton piszkálnak, hogy milyen luzerek vagyunk, mert nincs kocsink, stb.. hogy mi a semmire szültünk gyereket.. bezzeg ők.. (egyszer már beszóltam, hogy ha alám is rakott volna anya nagy házat.. akor nekem is lehetne, ja és sokszor anyu fizeti a rezsijüket is.. ezek is folyton kideerülnek.. villanyt. stb.. hogy nehogy kikössék.. nekem még soha nem volt hátralék, és anya sem adott, hogy tessék.. itt eg ykis költség hozzájárulás) ja és ezt a lejárató dumát hogy a semmire szültem.. stb.. rokonok előttt. .. mert hogy én csak gyest kapok.. és az mire elég.. stb.. ja és a vicc az egészben, hogy kb. összesen, a milliókon kívül.. az elmúlt 1 évben, olyan 75.000.ft ott kértek apránként kolcsön.. tankolni.. stb.. majd hozom.. (ja azt sem adták meg) és mindketten kimagaslóan kersnek..bazzeg.. szóval rejtély.. mindegy.. ma betelt a pohár, szokásos sztori, ők milyen jók... mi meg csoró senkik. és Már nem birtam magamban tartani, odavágtam.....

Nekünk is lehetne kocsi, jogsi, stb.. ha a kiba..szott pénzt amivel tartoznak.. elkezdenék törleszteni.. ERrel elkezdett engem lehordani mindennek, hgoy milyen ... vagyok.. én csak mondtam neki, hogy majd akkor bszéljen velem igy, ha én igy beszélek.. vele.. de csak mondta.. erre elsírtam magam.. és azt üvöltötte, hogy egy igazi vesztes vagyok.. erre még jobban elborúltam.. és mondtam neki, hogy addig őrüljön, hogy ilyen vesztes vagyok,.. mert ha fordított helyzetben lennénk, ő már rég agyonvert volna a pénzek miatt.. Erre még ő ment el megsértődve... hogy eztán bizony rájuk ne számítsak semmiben.. miben?????????????soha még csak nem is segítettek.. kőműves vagy..bazzeg.. mi meg fizettünk a kőművesnek a tatarozásért.. ja a gyerekükre aki a keresztfiam, folyton vigyáznom kell.. elvégre ők dolgoznak.. (heti 1-2 nap) én ugyis otthon ülök.. de mikor dolgom lenne.. én gyerekkel megyek.. soha 1 percet nem vállalták még.. meg a gyesből és fizuből mi adtunk nekik kölcsön ők meg dolgoznak????? és még azt sem adták meg.. amugy szerintem azért volt ilyen.. mert már jó ideje nem adok kölcsön nekik.. (kb. 4 alkalommal kért csak az elmúlt fél évben.. )

Gyerekkori sztori, de megmutatja az embert.. általános iskolai ballagásomra, pénzt kaptam mindenkitől(rokonok) és megvettem álmaim swatc óráját, imádtam.. vigyáztam rá, majd kölcsön kérte discoba, hogy hát lenne szivem, ha lekésné a buszt mert nincs órája.. én hü.e naiv odadtam.. majd még aznap eladta.. anyu közölte oldjuk meg mi.. nem folyik bele. jó gyerekkkorom volt mellette.. és még tudnék mesélni.. kb. 12 éves voltam mikor miatta a kis vicce miatt ahogy mondta, nem mertem az utcára kimenni kb.. egy évig.. és senkivel nem mertem szóba állni. A haverjaival.. akkor ő 15 lehettet, kicsalt az erdőbe játsaszani, majd lefogtak enegem, és az egyik fiut, közülük, hogy sexeljetek.. és rám akarták fektetni.. gondolom mai fejjel, hogy semmi más nem lett volna de életemben nem féltem még ugy, és sikerült elszaladnom. ők meg nevettek. gondolom ő nem is emlékszik az egészre.. de milyen ember csinál ilyet?? neki védeni kelett volna, még azt is pofán csapni aki gonoszkodik velem, nem neki kitalálni ilyet.. olyan meghatározó élmény, hogy csak néhány éve páromnak meséltem el elősszőr.. tudom, hogy elkanyarodtam.. elnézést. de ahogy irok.. csak ugy jön fel a sok.. régi "szép" emlék..


2011. júl. 21. 21:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom valahogy el kell szakadnod tőlük. Tudom, hogy a családod és anyukádat biztos szereted, de csak kihasználnak téged. Nemet kell mondanod nekik, ne vigyázz a gyerekére, ne adj pénzt és próbálj kevesebbet találkozni velük. Koncentrálj a saját kis családodra, mert minden forint amit nekik adsz, azt a te családodtól veszed el. Ugyanúgy az időt, amit az ő gyerekére fordítasz, fordíthatnád a sajátodra is.

Sajnos keménynek kell lenni, mert így nem juttok egyről a kettőre.

Keress egy hozzád közelálló családtagot, aki ismeri a testvéred és anyukádat és kérd ki a véleményét.

Mivel ilyen hosszú magyarázatot írtál, azt gondolom szükséged lenne rá, hogy kibeszéld magadból.

2011. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Összeszorult a gyomrom, ahogy olvastam. Nem nevezném testvérnek az ilyen gonosz, romlott élősködőt. A párja métó társa.
2011. júl. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát tényleg rámférne egy jó kibeszélés.. mert sok.. ez tényleg nagyon sok ami itt történik, kevés a pozitiv hozzáálás, mert ez nem testvér.. annyi sztorit tudnék még mesélni.. sajnos.
2011. júl. 21. 21:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen örökölt ház? Te és ő örököltétek? Közös tulajdon? Papír van bármi pénzről? Én azt csinálnám, hogy bíróság, közös tulajdon megszüntetése, és fizessen!
2011. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát nagyon tudlak sajnálni.

A gondolattól is kirázott a hideg hogy én valaha ilyen viszonyba lennék a nővéremmel.

Papírod nincs az öröklésről??

Ki nevén van a ház???

2011. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj, de hát hogy lehettél ennyire naiv, hogy így át tudott verni a bátyád?? Én elküldtem volna a jó fenébe, azt biztos!
2011. júl. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ti legalább boldogultok majd a saját erőtökből, lesz saját vagyonotok, amit semmilyen jogcímen nem követelhet, ha az örökségét már elszórta. Akkor azt is meggondolhatnád, hogy az anyátokat befogadd-e, nehogy tőled is lopjon a bátyádnak...
2011. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Örökölt, nevemen van.. szóval a bíróság járható.. de harag. .. csak haragot szül. MIndegy.. vaalhol szeretem őket és én is látom, hogy kihasználnak.. de jó volt " kibeszélni".. mert már kezdtem belebetegedni a dolgokba
2011. júl. 21. 22:22
 9/10 anonim ***** válasza:
sajnálom de idióta vagy. teljesen megértelek amugy, nekem is szar családom van. de mit gondoltál h pénzt adsz nekiik?? mikor terhes voltál már csak a saját gyerekedre és családodra kellett volna gondolnod!!
2011. júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem semmi sztori az biztos.

Tesód párom nővérére emlékeztet,ő is ilyen kedves ember.Párom ott lakott náluk 16 éves korától és amint nagykorú lett vetettek vele egy házat.Amit sajnos nem fizetnek,se rezsit és ugye minden párom nevén van.Nekünk most jön majd a baba,de párom fizetéséből vonnak is valami elmaradt illetéket a ház után,amit elvileg szintén nővérének kellett volna fizetni.Albérletben "nyomorgunk" és előreláthatólag nem mostanában lesz saját házunk,hiszen párom már khr listán is van a fizetetlen kölcsön miatt.Nővére még mindig ott húzza le róla a bőrt ahol csak tudja.És általában ez nálunk parázs vitákat generál.Hiába mondom,hogy adja el a házat,fizessük ki a kölcsönt,nem akarja,mert nővére akkor haragudni fog rá,de basszus....

A baba csak úgy becsúszott,de nem akarom,hogy a "kedves" tesó miatt neki kelljen szenvednie.

Jah...és a legszebb az egészben,hogy én vagyok a r.banc,mert elcsaltam onnan páromat,és már nem adja le a fizetését,és amiért velem van eltiltotta tőle unokahugait,pedig testvérként szerette őket...

Meg tudom érteni,hogy téged miért bánt és azt is hogy a családod és nem akarod őket megbántani,de ha nem lépsz,szinte a gyerekedtől veszed el a "jólétet".

23/L

2011. júl. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!