Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a nagyanyámmal?...

Mit csináljak a nagyanyámmal? Nem tudom már kezelni ezt a helyzetet!

Figyelt kérdés

Nagyanyám egyedül él, nagyapámtól különváltak már egy ideje. Én anyámmal és apámmal élek és a viszonyunk vele mindig elég labilis volt. Hívjuk, látogatjuk, de mindez neki nem elég, őt minden nap fel kéne hívni, de nagyon nehéz, mert egyfolytában a panasz árad csak belőle, mindenkire átragad ez a negatív hangulat róla, miközben nem is rossz az élete! Ezért nagy erőfeszítésbe is kerül gyakran beszélni vele telefonon! Próbáltunk már a lelkére hatni, hogy ettől ő nyugodt lesz, ha kipanaszolja nekünk magát, meg folyamatosan azt hallgatjuk, hogy xy mekkora hülye, de mindenki mást felidegesít vele!

Mióta egyedül van, rendszeres időközönként megsértődik ránk, nem lehet telefonon elérni, ajtót sem nyit. Ilyenkor mi persze kúszunk a lábai előtt hogy megbocsásson. Aztán -ami nagyon fáj- vadidegen emberektől (pl az újságos- azt hallom vissza, hogy miért vagyunk mi ilyenek vele, mert úton-útfélen ócsárolja ilyenkor a családját (gonoszak vagyunk, nem foglalkozunk vele, stb...)

Én már azóta felnőttem, és a lelkére is próbáltam beszélni (én "sajnos" olyan típus vagyok, hogy mindent megmondok nyíltan) de nem használ. Velem is ugyan ezt csinálja. A kapcsolatot meg mégsem szeretném vele megszakítani, mert mégis csak a nagyanyám, de már nem tudom, mi lenne a jó.


(bocsánat, ha kicsit hosszú lett!)


2010. febr. 10. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3%
Kúszna bocsánatért a nagy lóf...sz. KERÜLJÉTEK, SZÓBA SE ÁLLJATOK VELE soha többet. Nem ember az ilyen. Max még meg kell jól verni. Ti vagytok a hülyék, h foglalkoztok vele!!!!
2010. febr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagymama egy tipikus energiavámpír!

Ha ő nem változtat, valaki mindenképpen a rövidebbet húzza. Keressetek neki valami hasonló temperamentumú barátot vagy barátnőt, majd együtt jól kidühöngik magukat!

2010. febr. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagymama dolog egy nagy meccs. Én együtt élek az enyémmel. Volt néhány komolyabb menetünk. Én annyi előnybe vagyok, h imádom őt.

De attól függetlenül, h idős és már nem olyan mint régen, attól még nem szellemi fogyatékos. Ha ugyanezt elmondod neki, akkor mit reagál? Besértődik? Várjatok azzal a bocsánatkéréssel annyit, h legyen ideje végiggondolni, h esetleg igazatok van. Nagy mértékbe megváltozni már nem fog, de egy kicsit talán...

2010. febr. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Fúúú, nagyon-nagyon megértelek. Nálunk pont ugyanez volt a szituáció, az én nagymamámis ilyen volt. Sokszor szó szerint rosszl voltam a találkozások után. Ugyanakkor megértelek, hiszen én sem tudtam egyszerűen hagyni, hiszen mégiscsak a nagymamám volt és én szerettem. Az ilyen viselkedés mögött mindig rengeteg sznevedés húzódik. Persze ettől nem könnyebb annak, aki elviseli. Szóval tanácsot adni nem igazán tudok, de megértelek és együtt érzek veled. S hidd el, most hogy már nincs velünk, sokszor nagyon hiányzik...
2010. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Az idő itt semmit sem segít. Ha találkozna ilyenkor velünk az utcán egyszerűen átnézne rajtunk!

Próbáltuk már, persze, de amikor elmondjuk neki az érveinket (pl hogy mi szeretjük, de nincs arra sokszor a saját privát gondjaink mellett kapacitásunk hogy egy másét is végighallgassuk) szóval ilyenkor egyik fülén be, másikon ki. Meg se hallja, mit mondunk, csak fújja a magáét!

Nem tudom, mert én is belegondoltam, hogy mennyire rossz lesz, ha ő már nem lesz velünk, és hogy nem kéne öregségét ilyen viszonyban töltenünk vele, de nem tudok mit tenni! (Egyébként ez is olyan, hogy ő folyton bűntudatot ébreszt bennünk, hogy ha majd ő meghal, zokogni fogunk a temetésén, mert így bántunk vele.)

Másrészről meg megértem, neki is sok gondja volt az életben, megszenvedett ő is! Csak nem tudom már ezt a helyzetet kezelni!

2010. febr. 10. 19:11
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert ezt nem is lehet. Nekem anyukám ilyen. Nem szép, de hozzászoktam ahhoz, hogy ha telefonálunk, nem is hallgatom, csak félpercenként belemondom, hogy "aha", "hű", "nem mondod", stb. Az a durva, hogy észre sem veszi, hogy nem figyelek rá. Egyszerűen az kell neki, hogy mondhassa a magáét. Tudom, hogy nem megoldás, de szerintem az egyetlen, amivel ezt ki lehet bírni, az az "egyik füleden be, a másikon ki"-módszer. Amit egyébként nagymamád is alkalmaz :)
2010. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
anyám dettó ugyanez. ilyen típus, ezen nem lehet változtatni. sajnos.
2010. febr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét nagyanyám ilyen, csak az egyik a betegségéről magyaráz, a másik meg mindenről, ami eszébe jut, csak semmihez sem ért. Az én helyzetem könnyebb, én mindkettőt utálom. Éppen azért, mert így bánnak a környezetükkel. De ettől még meg kell hallgatnom őket, és pontosan úgy, ahogy a korábbi hozzászólók is megírták; az egyik fülemen be, a másikon ki. Mert lesz*arom a nem létező problémáit. (Bocs, ha túlpörgöm...) hetente vagy kéthetente egyszer meg kell látogatni egy fél órára, aztán szent a béke. Kétnaponta csörögj rá, hogy mi van vele. De csak akkor tedd, ha tényleg szereted. Máskülönben nem éri meg.

A hipochonder nagyanyám szobanövény lett, és akármilyen kegyetlenül is hangzik, azóta sokkal nyugodtabb az életem.

Megváltozni sohasem fog, de vigyázz arra, hogy (ha anyai nagyszülő) se anyud, se te ne legyél ilyen öregasszony.:)

Kitartást és sok türelmet kívánok!

2010. febr. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értelek titeket :)

Az a gond, hogy egy ideig én is ezt a taktikát alkalmaztam (ühüm, meg aha a telefonba...) de mindig kitalál valamit ami miatt meg lehet sértődni (komolyan, magának csinálja a problémákat!) például azt hogy nem hívju fel minden nap fél órára, meg hogy nem találjuk ki a gondolatait :(

2010. febr. 10. 19:40
 10/14 anonim ***** válasza:
Azert csinalja,mert unatkozik,ti meg vevok vagytok ra.Add ki neki a napi foznivalot,minimum ket fogast,es azzal lekoti magat.
2010. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!