Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintettek jó ötlet a másik...

Szerintettek jó ötlet a másik nevemet használni? Szabályos-e?

Figyelt kérdés
Hát most általános iskolában mindenki úgy hív hogy Antónia és mindenféle hülye becenevei vannak de a másik nevem Niki és azt azeretném használni középiskolában nem tudom hogy jó ötlte hiszen ha valaki általánosból az én osztályomba jönne és ismerem annak elég fura lenne
2011. júl. 22. 07:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha a neved pl Kovács Antónia Nikolett, minden további nélkül kérheted, hogy inkább Nikinek szólítsanak. A dupla keresztneved mindenütt szerepelni fog ettől.
2011. júl. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Az előttem szólónak van igaza. Engem Ivanics Bella Lujzának hívnak, de néha a Lujza miatt Lucának hívnak.. :) Ha így van a neved, akkor nyugodtan!
2011. júl. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Használhatod a Nikit is. Az más kérdés, hogy szerintem hiába próbálkozol, úgyis mindenki Antóniának fog hívni.
2011. júl. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

idejében váltasz, az ált. iskolában még lehet, hogy marad, de a középiskolában már Niki leszel!!Annak a néhánynak, aki az ált.iskolából jön át nem baj, hogy "fura", majd megszokja, és megérti, ez a neved.

Szia, Niki!

2011. júl. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod használni akkor használd. Szerintem nem zavar senkit, legalábbis én úgy vagyok vele engem nem zavarna ha valaki áttérne a másik nevére, akkor úgy szólítanám és kész...nincs ebben semmi fura.
2011. júl. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem az Antónia szép név, ellenben a Niki a legcsúnyább női nevek egyike. Meg amúgy is minden második nő Niki.
2011. júl. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Maradhatna az Antónia is, mert nem csak Toncsi vagy Tóni lehet a becézése, hanem például Ani, Ancsi.. És mégis ritkább, mint a Niki. Bár te tudod!
2011. júl. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat:) bár az utolsó két komentől kicsit elbizonytalanottan mert ugye az Ani olyan mint az Anikó de az Ancsi még jöhetne ugyhogy nem tudom szerintem a Nikinél maradok :)de addig még van egy évem
2011. júl. 22. 08:50
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan válthatsz! Főleg így hogy most majd jön a középsuli. Ha most nem váltasz már szinte egész életedre mindegy lesz, mert azt fogják megjegyezni az emberek. Nekem is van több olyan osztálytársam is akik a második nevüket használják. A tanároknak nehéz az elején egy picit míg megszokják hogy a második nevedet mondják a papírról, de aztán nem lesz gond. Sőt év elején amikor írják maguknak a kisfüzetükhez a névsort, a kétnevűektől azt is megkérdezik hogy melyiket használják:) Szóval nyugodtan válthatsz!:) Arra mondjuk azért készülj fel hogy ha meghallják az előző neved kicsit röhögni fognak rajta a többiek, de ez minden kétnevűvel ígyvan, tehát ha maradna az a neved hogy Antónia akkor a Nikin nevetnének, mert szokatlan nekik. Nyugi, hamar meg fogja szokni mindenki a Nikit!:)

Sok szerencsét a középsulihoz!:)

16/L

2011. júl. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én is a másodikat használom csak, mert az elsöt tiszta szívböl gyülölöm, és ennek igencsak hangot adtam mindenhol, ahol valaha megfordultam. Nem viselem el hacsak megemlítik, azt sem!

Sokan nem is tudjàk, hogy van elsö nevem:) mondjuk én töröltetni szeretnék az elsöt, csak még nem volt rá pénzem (10 ezer forint).

Szóval persze, használd!:)

23/N

2011. júl. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!