Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a viszonyod az anyósoddal?

Milyen a viszonyod az anyósoddal?

Figyelt kérdés

Nekem siralmas.


Tipikus fiús anya, mindemellett eléggé konzervatív, szerinte a nőnek a konyhában a helye, és kuss a neve.


Egy darabig a szülőknél éltünk a párommal, persze külön épületben (amit a páromnak építettek még anno, hogy ott tartsák és tovább vigye a családi vállalkozást). Én nem éreztem jól ott magam amiatt, hogy sokat ingáztam Pestre, mert marketingesként csak itt találhattam munkát. Persze emllett rendet tartottam a "portánkon", sőt, még anyósnak is segítettem a házimunkában, mert tudtam, hogy sok muka van a vállalkozásuk miatt. Soha sem köszönte meg.


Aztán megromlott a viszonyunk, bírálta anyukámat (aki elvált, mikor még 2 éves voltam), szerinte mi kette nem is voltunk igazi család...Pedig pont anyós az, aki nem bírálhatja, megnézném, ő végig tudta volna-e csinálni mindazt, amit anya a két diplomámig. És a kötelék köztünk ezerszer erősebb, mint a párom és a szülei között. Vagy a szülők között, őket csak a vállalkozás tartja össze.


2 hónapja elköltözünk a párommal Pestre. Most nyugi van, a kötelező udvariassági körökön kívül nem szándékozom többet érintkezni vele, míg ő nem nyit felém.


Tudom, nem várhatom el, hogy bocsánatot kérjen, ahhoz túl büszke (bár nem tudom mire, nem egy mintaanya).

De van esély rá, hogy valaha is megenyhül az irányomban?


Ő kezdte az ellenségeskedést, sokszor megbántott. Én is büszke típus vagyok, és én nem is szorulok rá az ő segítségére. De azért jó lenne, ha lesznek unokái, akkor őszinte érdeklődést tudna mutatni.


Ti is jártatok már hasonló cipőben?


Kíváncsi volnék, ki hogy kezeli ezt a helyzetet.


2011. júl. 22. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Szia! Én alapból tartom azt, hogy anyóstól olyan messze kell költözni, hogy házipapucsban ne tudjon átmenni:P S akármennyire jóban vagyunk, leszünk ez érvényes az anyámra és az anyósomra is. Mi nem költöztünk még össze, egyetemisták vagyunk, de eléggé ismerem már az anyósomat. Ő engem soha nem bántana meg, ha másképp gondol valamit akkor azt max a fiának mondja el, nekem nem szokott haragsokodni. Egyébként a párom anyukája nagyon vallásos, úgyhogy aszerint is él "szeresd felebarátodat mint magadat". Ő mindig mindenkinek csak ad... Gondolom azért esküvő után megváltoznak a dolgok, de 150 km-re leszünk, ami elég, hogy elkerüljük a házipapucsos dolgot:D

21-L

2011. júl. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sumergo ***** válasza:
68%

Pocsék a kapcsolatunk, pontosabban csak volt, mert állandóan b@szogatott, nehezen jött össze a baba, és emiatt. Minden napomat pokollá tette, h bár nem laktunk együtt, de közel lakik hozzánk, és minden alkalmat kihasznált, mikor a párom nem volt otthon, h eljöjjön, és közölje velem, h jobb lenne, ha elhagynám a fiát, mert nekem úgysem lesz gyermekem( orvos ilyet soha nem mondott). Próbáltam először megmagyarázni neki, h mindent megteszünk, h legyen. Aztán inkább elviseltem a "látogatásait". De addig piszkált a végén, h már nem tudtam tűrni. Szó szerint kituszkoltam az ajtón, és közöltem vele, h többet soha nem akarom látni. Azóta még csak nem is köszönök neki. Most pedig eszi a kefét, mert várandós vagyok. Próbálkozik most már, de eljönni nem mer most sem. Én meg úgy döntöttem, csak szenvedjen, én nem megyek oda hozzá! Akkor sem, ha már megszületik a babánk. Megvárom, amíg ő jön. Aztán szerintem lesz egy kevésbé kellemes beszélgetésünk is. Aztán meglátjuk. Sok jóra nem számítok, majd keres valami mást, amibe beleköthet, mert ilyen típus. Hidd el jobb sosem lesz, csak rosszabb. :-(


24+4 hkm

2011. júl. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnálom kedves utolsó, tényleg nem lehetett könnyű. Ehhez képest az én gondom kismiska..


Bár amikor az az ominózus vitánk volt, én a fejéhez vágtam, hogy ha lesz unkája, nem fogom elhozni. Ő meg azt mondta, ne is vigyem, nem kíváncsi rá.


Tudom, hogy nekem sem így kellett volna viselkednem, de az, amit anyuról mondott, nagyon feldühített. Az booszant, hogy ő bírája, amikor felnézhetne rá.


Megtudtam a férje tesójától, hogy mikor a párommal várandós volt, végig cigizett...


Akkor ő ne bírálja az én anyukámat, aki maximális tiszteletet érdemel, még tőle is.

2011. júl. 22. 09:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Soha egy percet nem laktunk velük, egy fillért nem kértünk-kaptunk sosem.Így jól megvagyunk, mindenki ott dirigál, ahol lakik, a másiknál szigorúan vendégek vagyunk.Nekünk ez bevált.
2011. júl. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én anyósom nem rossz ember, csak elég egyszerű gondolkodású, és nagyon frusztrál, mikor itt ül órákig és nem tudunk miről beszélgetni. Viszonylag ritkán jön szerencsére, de így is minden látogatás előtt idegösszeomlás kerülget, mert annyira kínos a csend. NEKEM kínos, neki fel sem tűnik. Rossz ez, mert tudom, hogy szeret engem és soha nem bántana csak mikor itt van akkor az az órákig tartó feszengés teljesen felőröl. :(
2011. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
én anyósom egy karakán, talpraesett, nagyszájú nő... de abszolút jóindulatú , kedves, megértő, intelligens... stbstb (pont, mint én :D) imádjuk egymást... =) 26/nő
2011. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az én anyósom is egyszerű látásmódú, neki vagy jó valami, vagy nem. Nincsenek átmenetek. Képtelen a gondolatait kifejezni, még a saját férje előtt is (van, hogy a férjével hetekig! nem szólnak egymáshoz).


A párom húga sem véletlenül ment ki Angliába. Amellett, hogy itthon nem tudott elhelyezkedni, még az anyja is az őrületbe kergette sokszor.

Az a nő senkivel sem jön ki jól, még a saját testvérével sem.


Akkor én nem is tudom, hogy mit vártam...

2011. júl. 22. 10:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez az, nem kell várni semmit.Külön életet kell élni, a kötelező köröket meg ki lehet bírni, és kész.
2011. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy milyen a viszonyom az anyósommal? Némi humorral és sarkítással idéznék neked egy filmklasszikust:


"Amikor Cingár szaxizik, mindig megmozdul bennem valami... egy érzés... hogy megfojtom, vagy valami... " (Üvegtigris c. film)


Van még kérdés?

2011. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!