Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van "furcsa" rokonod, akivel...

Van "furcsa" rokonod, akivel nem felhőtlen a viszonyod és nem bírod elviselni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy csak nekem vannak ILYEN rokonaim, mert erről senki nem szeret beszélni és mindenki minta-családnak állítja be a sajátját..

Ezért, ha lennél olyan őszinte, írnál egy választ, melyben kifejtenéd, hogy melyik rokonodat, ismerősödet miért nem szereted?

A választ előre is köszönöm :)


2011. máj. 19. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van. Az anyukám. Egyszerüen nem bírunk meglenni egy közös helységben, mert rögtön elkezd kritizálni. De olyan dolgoktól kezdve, hogy miért pont ezt a ruhát vettem fel, egészen a gyermeknevelésig bezárólag mindent rosszul csinálok szerinte. Ha megfeszülök sem tudok neki megfelelni,mondjuk már évek óta nem is akarok.
2011. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vannak olyan rokonaim akiket nem bírok. Az egyik unokatesómat, mert szerintem egy modortalan idióta, a másik pedig anyukám nővére, na őt kifejezetten gyűlölöm mert egy pénzéhes szajha. A többieket bírom. A rokonait nem válogathatja meg az ember de nem kötelező szeretni, én így gondolom. Van a mondás hogy a család az első...én azért megválogatom hogy kinek segítek a családban.
2011. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

nekem van nagyon gáz rokonom. persze ez nézőpont kérdése. ő meg engem tart nem normálisnak, bár én nem foglalkozom vele.


annyit róluk, h műveletlen, ostoba és csak a külsőségekre adó család, anyum unokatesója és annak leszármazottai. nem szeretek velük társalogni, de nem is kell, mert szerencsére vidéken laknak.

2011. máj. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van, és soha, senki előtt nem titkolom: apám, akivel egy óránál többet nem bírunk ki egy légtérben, hogy ne akarjuk megölni egymást. Állandóan matat a cuccaim közt, beleüti az orrát mindenbe, amihez semmi köze, és csak azért néz rám, hogy hibát találjon bennem egyszerűen az agyamra megy néha! Sosem voltam elég jó neki, de nem is akarok az lenni. Magamnak megfelelek, és csak ez érdekel. Hála az égnek már külön költöztem.

1/19

2011. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A nagybátyám, mert mindenféle paranoid baja van, és bármelyik percben kitörhet, ordít, verekszik (még jó, hogy agglegény). A nagynénim, mert azt hiszi, mindenben igaza van, és folyton több órás telefonálásokban osztja az észt és szidja a kicsit ügyetlen nővérem, akit viszont nagyon szeretek. A nagymamám, aki rángatja madzagon az életem és aki meg akar anyagiakkal venni engem, és aki miatt elváltak a szüleim. Anyukámat szeretem, de sajnos pszichés betegsége van (skizoaffektív zavar), ami miatt egyre inkább olyan kezd lenni, mint egy élőhalott. A nővérem is szeretem, bár ő is beteg (3 autoimmun betegsége van, egyik sclerosis multiplex, de nem nagyon látszik rajta), és mivel folyton őt cseszegette a nagyfamília, tisztára kisebbségi komplexusa lett, és én vagyok az egyetlen, akitől tanácsot mer bármiben kérni, de ez olyan hülye érzés 8 évvel fiatalabban. Aput is szeretem, de ő meg mamám kis szolgája lett, nem felnőtt személyiség. Őt magát elrejtette saját maga elől is... Van mégegy nagynénim meg nagybácsim, ők viszonylag jófejek, de a sok hülye rokon miatt ők is egyre hülyébbek. Keresztszüleim és egyéb távolabbi rokonok marha anyagiasak, és hülyének néznek, hogy engem nem ez éltet. Nem is nagyon tartom velük a kapcsolatot. Van egy majdnem 100 éves nagypapám, őt is szeretem, de alapvetően marha idegesítő. :)


Szóval tökjó család. Könnyebb lenne nélkülük, de azért igyekszem szeretni őket.

2011. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte az egész család ilyen. Nincs összejárás, mint más, "rendes" családoknál. Az unokatesómék is olyanok, hogy a szemembe nevetgélnek meg csak jókat mondanak, a hátam mögött meg mindent mondanak - csak persze visszahallottam... Ezen kívül a nagynénémék is olyanok, hogy anyámat állandóan kihasználják (ő meg persze hagyja magát, hiába beszélek neki): folyton rendelik a kajákat tőle, hogy miket süssön-főzzön meg nekik, menjen állandóan a gyerekért óvodába, iskolába, vigyázzon rá folyton, mert ők lemennének a Balatonra... Irigylem azokat, akiknek olyan családjuk van, akikre lehet számítani és összetartóak, nem csak az ember vérét szívják.
2011. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Unokatesóm, egymás mellett lakunk de már 6 éve nem is köszönünk.
2011. máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Húha, akkor most leírom én is.


Mamám: Egyszerűen elviselhetetlen, hihetetlen beképzelt, pénzel akar megvenni és miatta mentek szét a szüleim. Előttem persze játssza a szentet.


Apum: 3 éves voltam, mikor elköltözött, de minden egyes nap kétszer ment el a házunk előtt és két hónaponta egyszer találkoztunk, akkor is max 2 órát voltunk együtt. Eltitkolta, hogy van felesége, akivel 10 évig házasságban élt és erről csak apum temetésén értesültem. Igaz, hogy meghalt és nem volt a legjobb viszonyunk, hazudott meg minden, de azért hiányzik.


Bátyám: Féltesóm és 16 év van köztünk. Egyszerűen elviselhetetlen. Mindig parancsolgat, veszekszik velem és állandóan elhord mindennek. Egyszer szóltam neki vissza, akkor is adott egy pofont. Gyakran részeg és anyummal is folyton veszekszik. Nem tudok vele mit kezdeni, csak ráhagyni a dolgot.


Mostoha-mamám: Egyszerűen utálm engem, de pénzel próbál megvenni. Én soha nem lehetek olyan jó, mint az ő unokái..


Nagybácsi-nagynéni: Felszínes, kétszínű, pénzéhes..

2011. máj. 19. 15:03
 9/18 anonim ***** válasza:
Egyik sógornőm aki mindig savanyú, csak a pénz érdekli, de közben sötét mint a kabát zseb.
2011. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Apai Nagyanyám: Soha nem szerettem. Mindig mindenbe bele szol,mindig okosnak képzeli magát. Idegeneknek mindig azt mondja hogy mennyit gondoskodik rólunk,meg hogy hogy szeret minket. Pedig ez egyáltalán nem igaz.


Nagybátyám élettársa: Ki nem állhatjuk egymást ez első perctől fogva. Pénz éhes,bunkó beképzelt k*urva,a lányával együtt.


Anya egyik uncsija: Régen nagyon szerettem. De 1 éve megromlott a kapcsolatunk. Hazudott,össze vissza beszált a hátunk mögött,lopott tőlünk.



Ja és szerintem nincs olyan család ahol mindenki szeret mindenkit!:)

2011. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!