Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennél vagy maradnál?

Mennél vagy maradnál?

Figyelt kérdés

Angliába. Tavaly voltam kint és nagyon vágyom vissza. Viszont idén költöztem össze a párommal -januárban- és őt nem akarom itt hagyni, azonban nem beszéli egyáltalán a nyelvet. Ez az egyik problémám. A másik, hogy van egy picuri földünk a közelben és vonz hogy oda költözzünk, állatokat tartani, zöldséget veteményest, gyümölcsöst csinálni ott. Közben elkezdtünk gyerekkel is próbálkozni -27 vagyok már-, frissen diplomáztam mint építész, idehaza most pang az építő ipar. Londonban lenne egy nanny -bébiszitter - állás ott lakos, és nem fizet sokat, de lehet mellette suliba járni és a kaja is meglenne. Sajna nem látom hoyg itthon hogy lehet boldogulni , bár most is dolgozom, tehát némi tapasztalatom van már. Szóval több elképzelés is van a fejemben. Természetesen szeretek itt, magyarországon , mert mégis csak itt születtem, de nagyon vonz az hogy londonból is kapjak egy részt. De a tanyaélet is hivogató számomra. Ti mit csinálnátok a helyemben?


Előre is köszönöm a válaszokat, lécci az irjon akinek nem negativ, hanem építő jellegü véleménye van.


2011. júl. 22. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon maradnék.
2011. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha szerelmes vagyok a párommal akarok lenni, ha ő is tudna jönni mennék, és keresnék más melót, hogy együtt lehessünk. Majd, mikor kerestünk egy kis pénzt és kiéltük magunkat hazajönnék.
2011. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én is itthon maradnék. A vidéki, tanyasi életnél szerintem nincs jobb:) Nem vagyok az a nyüzsgő típus, hogy egy akkora városban éljek, mint London. A pároddal beszéltél már róla? Ő mit szól mindehhez?

Sok sikert a baba projekthez :)

2011. júl. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Nehogymár diplomás építészmérnökként cseléd legyél külföldön (voltam én is bentlakásos nanny, tudom miről beszélek)...ráadásul a párkapcsolatodat képes lennél itthon hagyni? Még ha albérletbe mennél Angliába, azt mondanám, oké, legfeljebb majd meglátogat...de nagyon ritka az a család, aki megengedi a bébiszitternek, hogy vendéget (főleg pasit) fogadjon, na meg 27 évesen elég megalázó is.


Tény, hogy nem áll fényesen az építőipar, de ha megnézel egy-egy állásközvetítő portált, találsz 70-80 ilyen állást. Megpályáztad már bármelyiket is?

2011. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi hasonló helyzetben vagyunk és megyünk. A férjem se tud "külföldiül", de amíg megtanulja (már elkezdte), addig élünk az én keresetemből. Utána felzárkózik.
2011. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindennek meg van az előnye is,ahogy a hátránya is.Megpróbállak rávilágítani,hogy melyik választás miért jó.

Tanyasi élet:

1.Nyugodt,békés,stresszmentes környezet,ahol nincs főnököd,akkor állsz munkába,amikor akarsz,vagy épp amikor az állatoknak enni adsz.(ez még jó)

2.Lehet agyba-főbe romantikázni,nincs szomszéd,akit zavarnátok.(ez nagyon jó)

3.El vagy zárva a külvilágtól gyakorlatilag,kevesebb barátod van.Sokan nem értenek meg,hogy miért választottad a modern világba ezt az életet.(ezek nem jó dolgok)

4.A netet is óriási nehézséggel kötöd be.(ez tragikus)

5.Nincs egy közeli bolt,ahova gyorsan elszaladhatsz,ha valamit véletlenül nem termeltél meg.(ez rossz)

Nem választanám a tanyasi életet.

*

Magyarországon maradni:

1.Unalmas

2.Nehezen lehet megélni

3.Ha találsz valami szórakozási lehetőséget,annak meg van az ára,a fizetésednek ez a sokszorosa.

4.Hatalmas adók.

5.Hatalmas rezsi a lakásra.

6.Ideges,stresszes emberek,akik kibeszélnek,átvernek.Kivéve a barátaidat.

7.Türelmetlen emberek.Akik dudálnak a dugóban..mert jobb szórakozásuk nincs a kilométeres dugóban.

Nem választanám,de más választásom jelenleg nincs.

*

London,Anglia:

1.Új szokások,kultúra megismerése.

2.Új emberek megismerése.

3.Látványosságok a városban,nem kell bemenned ahhoz a moziba,hogy felhőkarcolókat láss.

4.Igazi szórakozási lehetőségek,amiket elbír a pénztárcád.

5.Olcsó árak ahhoz képest,hogy mennyi a fizetésed.Még kapsz normális munkát is,akár a szakmádban is.

6.A gyerekednek is jobb ott,mint itt.

Ezt választanám.

2011. júl. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A párod helyében elkezdenék egy gyorstalpalót. Én a helyetekben kimennék mindenképpen. A lényeg, hogy MO-n minden hivatalos, kötelező dolog legyen szépen elintézve és "lezárva". Megbízhatnád egy ismerősödet v. szülődet, h járjon el az ügyeidben a földdel kapcsolatban. Ha nem tetszik v. nem sikerül kint, fél év-év után hazajöhettek, de szerintem úgyis kint maradnátok. Én mindenképp belevágnék. Még most, fiatalon. Csak előnyödre válna a változás.
2011. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van az a pénz, amiért képzettségemhez méltatlan munkát vállalnék, de ahhoz tényleg jó ajánlat kellene.
2011. júl. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
na igen. Abban látom a lehetőséget itt, hogy fél évig biztos van hol lakni, és lehet a nyelvet tanulni. Már beszélek valamennyire... de kell még tanulnom a nyelvet. Ha kevés is a pénz, 1. félre lehet tenni h fél év mulva elköltözzek onnan -fél évre szól a felkérés- 2. nagy könnyebbség, ha az ember ugy vág neki, hogy van némi tartaléka és nem kell azon aggódni h vajon talál-e munkát, vagy kitudja e fizetni az albit odakint. Voltamm ár kint, ezt a részét ismerem....
2011. júl. 22. 17:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Én biztosan mennék.

Tanyát kint is vezethetsz ha már stabilan megállsz a lábadon. Haza is lehet látogatni. Sokan megteszik, hogy két országban élnek. Ha pedig a pároddal nem tudtok ezen megegyezni akkir külön utatok van. Mert ha itthon maradnál, akkor meg lehet, te lennél boldogtalan egy idő után.

2011. júl. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!