Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennél? Maradnál? (. )

Mennél? Maradnál? (. )

Figyelt kérdés

Az egyetem egy katasztrófa, minden ambícióm elszállt ráadásul a vizsgaidőszakom sem alakul valami fényesen (elsős vagyok).


Lehetőségem lenne augusztustól Hollandiában au pairkedni. Nem egy álomfizu (300 euró), de mindent fizetnek: repülőjegyet, szabadságot, nyelvtanfoylamot, telefont, és külön lakást kapnék (a kaját ők vennék). És nem kellene takarítanom.


Szerintetek? Maradjak és fásuljak bele a tanulásba, vagy menjek ki, viszont nem keresek olyan fényesen?


2011. máj. 30. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
menj és kérj halasztást. 2éved lesz meggondolni magad, ha mégsem jön be az au pair meló. viszont megtanulsz még egy nyelvet
2011. máj. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is halasztással menj.

De a sulit egy au perkedés miatt ne add fel. Lehet, hogy most nem érzed hasznát,de jól fog még jönni az a diploma.

Lehet, hogy egy év Hollandiában erre is ráébreszt.

Nekem az az érzésem, hogy te most túl gyorsan akarsz "felnőtt" lenni és a saját lábadra állni. Hidd el, megéri a tanulás!!!!

2011. máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az előttem szólókkal, menj... de úgy dönts, ahogy te akarod, ezek csak tanácsok...:) sok sikert, de abba gondolj bele, hogy kint lehet hogy nem olyan lesz, ahogy vártad...léteznek rémtörténetek...akkor meg legyen lehetőséged a tanuláshoz visszatérni!
2011. máj. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Basszus nem mehetek veled? :D
2011. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék. Még ha halasztanál is, utána még sokkal nehezebb lenne vissza térned újra a tanuláshoz. szerintem előbb legyen vmi diplomád vagy vmi szakmád és utána menj el.
2011. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Darcy01 ***** válasza:
100%

A sulit semmiképpen se hagyd abba. Ha úgy is döntesz, hogy kimész Hollandiába, akkor halassz az egyetemen, ahogy előttem is írták.

Nekem is nagyon-nagyon rosszul sikerült az első évem az egyetemen (BME), de kitartó voltam és maradtam. Három hét múlva fogok államvizsgázni.

Nem tudhatod, hogy kint hogyan fognak alakulni a dolgok, így maradjon valami biztosítékod itthon!


Sok sikert!

2011. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha megyek, mindenképp halasztok elsőre, az nem kerül semmibe. Voltam már au pair az egyetem előtt, így nem félek az "ismeretlentől".


Az az igazság hogy elég reménytelen szakon tanulok (pedagógus pálya), semmi motivációm nincs már. Nem tudom :(

2011. máj. 30. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:
ne add fel!!én is pedagógusnak tanultam, óvónéni vagyok! 2 éve végeztem, eddig nem volt semmi munkalehetőségem, de most végre sikerült! Ha tényleg ezt a pályát szeretnéd, meglátod sikerülni fog!! Csak kitartás!!!
2011. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!