Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzik azt a 25 év...

Miért érzik azt a 25 év feletti értelmiségi nők, hogy nekik már csak az elvált, "selejtes" pasik jutnak?

Figyelt kérdés

Most nem a végletről beszélek, a nagy igényű extra-karrierista luxus szingliről, hanem a rendes, kedves, tanult és kimondottan helyes nőkről, akik nem milliomos BMWs vállalatigazgatókat akarnak, hanem egy komoly párkapcsolatot.


Valóban elfogynak a jó pasik 25 felett?


2011. júl. 22. 20:05
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
79%
26 leszek év végén, és azt tudom ezzel kapcsolatban mondani, hogy ez nem erről szól. Annyiról van szó, hogy ennyi idősen egy nő már alaposabban megválogatja, kivel szűri össze a levet és így törvényszerű, hogy a kör leszűkül. Ezt amúgy már megírtam egy másik topikban is. Ha belegondolok, miféle jöttment alakkal álltam össze 18 évesen, égnek áll az összes hajam. Ma ezekkel szóba se állnék... Mivel magasabbra tettem a mércét, ezért egyre nehezebb megtalálni a szemét közt az értéket. És komolyan mondom, inkább maradok egyedül, mintsem megalázkodva, megalkudva egy igényeimnek nem megfelelő pasassal éljem le az életem hátralevő részét.
2011. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
84%

Nem fogytak el, csak kevesebben vannak és igen ebben a korban már van mindenkinek annyi tapasztalat, hogy nem elég egy helyes pofi meg egy jó test nem árt ha belül is van valami ami leszűkíti a lehetőségeket.

Amúgy én egyetértek azzal, hogy 30 felett már legyen egy férfi önálló és igen ehhez pénz is kell, ez szerintem akárki akármit mond minden nőben egy elemi ösztön, hogy nem áll össsze hosszú távra életképtelen férfiakkal (akiknek anyuka főzi a vacsit otthon) még akkor is ha nem tudatos, hiszen az eljövendő gyermekeinek biztos háttért szeretne.

Amikor én megismerkedtem a férjemmel egyikőnknek sem volt semmilye (de nem is voltunk 30 évesek), együtt szép lassan próbáljuk összehozni a dolgokat, de ehhez az is kell, hogy mind a két fél tegyen érte és sok olyan férfit is látok, nem csak nőt aki nem nagyon akaródzik semmit elérni.

2011. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
45%

A kérdésedre válaszolva:

szerintem nem érzik ezt a "25 fölötti, értelmiségi nők", amit írtál. Az "elvált, selejtes" már feltételezi, hogy 30-35 éves férfiakra gondolsz, akikkel összejönnek. Egy ennyi idős férfitől nem várható el, hogy ne legyen múltja, tehát soknak van előélete ( ex és gyerek ), mikor találkozik újra a "nagy ő"-vel, egy 25 fölötti értelmiségi nővel...


Idősebb férfivel összejönni ad valamiféle biztonságérzetet szerintem, legalábbis magasabb fokút, mint egy korabelinél. Egyébként is azt mondják, hogy 6 évvel vannak előrébb értelmileg a lányok, mint a fiúk. Tehát, korban teljesen összeillenek.


Én is véletlen kerültem bele ebbe a szituba, elvált, gyerekes férfi.. Pedig mindig azt mondtam, hogy ilyet sosem! De szeretjük egymást és jól megvagyunk.


Az embernek kell, hogy legyen önkritikája, ezért ha valaki magára vette, hogy "25 fölötti értelmiségi nő", akkor nemigazán azért tette, mert pont, hogy nem az...


((Én magamra vettem és válaszoltam is őszintén, ettől nem hinném, hogy éppen az ellenkezője lennék...))


Elfogynak-e a jó pasik 25 felett? Valahol megvannak, de valószínű a fiatalabb lányokkal vannak elfoglalva, bulizgatnak, v. megtalálták már a párjukat, esetleg karriert építenek és arra figyelnek oda 100%-kal...


Ennyi idősen még éretlenek többen egy komoly kapcsolatra szerintem. Tisztelet a kivételnek, nem mindegyikre értem!


28N

2011. júl. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Elváltak mióta selejtesek? Meg miért hiszi azt sokmindenki, hogy a 30 feletti pasik gázosak??? Áááá sztereopípiák forevörr... :(

gusztustalan világ...

2011. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim válasza:
100%

Szerintem nem helyes a kérdés. 24 éves múltam, egyetemre járok. Ismerek jó pár olyan 20-45 közti férfit, aki még sem nem elvált, sem nem "selejtes". Egyébként is sértőnek érzem ezt a jelzőt. Mindenkiben van valami, ami vonzó lehet a másik nem pár tagja számára, illetve lehet, hogy ez taszít egyeseket.

Nem kell egyből összejönni az első emberrel összejönni aki kedves szót szól hozzád. Általában az a baj, hogy annyira akarnak kapcsolatot, hogy belevágnak olyan emberekkel, akiknél lehet lenne jobb választás a számukra. A türelem nagy úr. Én például egyedülálló vagyok lassan 1 éve, de megmondom őszintén csak ezért nem fogom sajnálni magam, illetve nem fogok kényszerből összejönni valakivel. Mivel még tanulok igaz, hogy nehéz a helyzet, mert én például kellemetlenül érzem magam ha a másik fél többet ad a kapcsolatba. Ilyen korban pedig nem várhatom el a szülőktől, hogy támogassák a kapcsolatomat. Igaz, hogy dolgozom amikor van alkalmi munka, de nem keresek olyan fényesen. Éppen ezért inkább megvárom a diplomaosztót és utána nyitott szemmel járok. Persze jó lenne ha jönne valaki aki felvillanyoz és erőt ad, de számomra nincs olyan hogy ha ló nincs jó a szamár is. És itt még megjegyezném, hogy nem feltétlenül szamár valaki csak azért, mert elvált. Sok férfi tanul egy rossz házasságból és rengeteg pozitív belső értéket szerez.

2011. júl. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
78%

Én 24 vagyok, leendő diplomás, és egyedülálló. Én nemhogy "selejtes" pasikkal nem találkozom, de eleve velem egykorú, vagy nálam idősebb (mondjuk 35-ig) férfiakkal sem futok össze sehol, maximum olyanokkal, akik már vagy komoly kapcsolatban élnek, vagy már házasok is.

Nem tudom, de nekem van egy olyan érzésem, hogy majd talán 40 évesen, a válási statisztikákat elnézve, talán összehoz a sors egy korombeli elvált férfival, de addig nem lesz itt semmi.

Pedig szerintem nem nagyon vannak túlzott elvárásaim. Csak annyi, hogy az illető kb. korombeli legyen (fent említett korosztály), lehessen vele értelmes módon beszélgetni, és az ördögnél egy fokkal szebb legyen :) Az anyagiak nem motiválnak, én sem vagyok gazdag, mástól sem várok többet, mint amennyit magamtól. Egy dolgot nem tolerálok, ha valakinek nincsenek életcéljai. De ennyi szerintem még belefér. Hát aztán tessék, úgy néz ki, én lemaradtam a nagy "pasifogási időszakról", mert nem maradtam együtt a 16 éves kori barátommal, 18 és 20 éves korom között meg csak a komolytalanabbakba futottam bele, azóta meg... Hát mindegy, hagyjuk is, besavanyodni nem fogok ezért, van nekem szerencsére azért éppen elég elfoglaltságom :)

2011. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
68%

Nos. Ebben az országban kis túlzással nincsenek férfiak. Gyerekeket, kisfiúkat látok -de férfiakat, nos nem .


Sajnos a sarkos megjegyzésem statisztika is bizonyítja- kicsiny hazánkban szám szerint is több a nő .


Nem vagyok csúnya adok magamra stbstb- és mégis ha kimegyek külföldre egy nyaralásra több bókot, figyelmet kapok mint itthon.


És ha párkapcsolat: a ffiak nem tudnak udvarolni,inkább csak olyan bénázás megy az ágyjelenetig ..aztán minden olyan sekélyes. Én azt tapasztaltam, ha nem tettem bele az energiámat kreativitásomat fantáziámat -akkor semmi nem volt,csak sablonok -és a tény h a férfiak zöme meg sem akar igazán mozdulni. Egy kapcsolatban is hányszor bókolnak nektek lányok ? Igazán nőnek tudjátok magatokat érezni a párotok mellett ? az első fél egy évben talán - utána? semmi.


A másik amire felfigyeltem .Legtöbben az életcélokkal jöttök. Hm, no igen ez persze jogos ha komoly a szándék hogy társadalmi konvenció szerint haladjon az ember .DE azért ha jobban belegondolunk a határozottan célorientált ember kifejezetten egoista ,és alapvetően a saját individuumának él.


Érzelem, valódi figyelem, és szeretet orientált emberből van egyre kevesebb .


26 l

2011. júl. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
48%

Visszavághatnék, hogy hány "igazi nő" szaladgál kicsiny hazánkban a kislányokhoz képest, de úriember lévén nem teszem. :)

25f

2011. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
62%

szóval nincsenek igazi férfiak? vagy csak nem kelted fel az igazi férfiak figyelmét?!

nyilván nem jó kedvéből ír ilyet az ember lánya, szóval ezt a merész általánosítást tudjuk be a kevésbé feldobódott hangulatnak.

ugyanúgy vannak igazi férfiak, mint ahogy vannak igazi nők is, az más kérdés hogy sok esetben elmennek egymás mellett ki tudja miért.

2011. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

..-igen nyilván volt valami Luciferesen cinikus az első állításomban :) -de én tényleg így tapasztalom. Ti akik kedvesen meggyőzően itt írogattok (fiúk/férfiak )Ti vagytok az 'arctalan tömeg '.


..a lehetőségekben nem bővelkedünk, és talán ezért tényleg elmegyünk egymás mellett,mert hát utcán sem jellemző h csak úgy leszólítják egymást az emberek .Én női közegben dolgozom alapvetően, és fősulin is kisfiúk voltak jellemzően..


Egy biztos -itthon sokkal félénkebbek a fiúk,férfiak .

A másik részük meg pusztán érdektelen.

2011. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!