Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki szerint szélsőjobbos vagy...

Aki szerint szélsőjobbos vagy náci/nyilas ember nem lehet értelmiségi az mit gondol pl. Csurka Istvánról, aki könyveket is írt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Hát ez pont rossz példa volt. Csurka egy szenilis megvásárolt vénember, aki azért mert a kampányban mszp-jobbik összefonódásról beszélt minden tévében, most kapott egy állást. Így viszonozta a fidesz az erőfeszítéseit.


A világnézet nem értelmesség kérdése. Bár való igaz, hogy az értelmiségiek toleránsabbak, ezért van köztük kevesebb "náci".


Nem mindegy azonban, hogy valaki a náci ideológia miatt vagy az államszervezet/egyéb okok miatt rokonszenvez a nácizmussal. Magyarországon szemben a nyugattal, nem faji alapú antiszemitizmus van. Hanem úgynevezett SI faktor. (sárga irigység) Tehát gazdasági antiszemitizmusnak nevezhetjük.


Viszont sok magát nácinak valló egyén annyit ért a gazdasági folyamatokból, hogy "büdöszsidókelveszikapénzt". Ráadásul még ők élnek a cigányok közelében is, tehát minden "okuk" megvan népcsoportokat utálni, ők innentől kezdve nácinak vallják magukat. Ellenben aki értelmiségi és érti a gazdasági folyamatokat, az nem fogja a válságot (csak) a zsidókkal azonosítani, illetve nem a cigányság közeli lakótelepen él, tehát nincs is oka nácinak lenni.

2011. okt. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pro Patria ***** válasza:
95%
Hitler is írt könyvet, Szálasi is...
2011. okt. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Az, hogy valaki könyvet ír, még nem jelenti azt, hogy értelmiségi.


Csukra drámaíró (volt).

2011. okt. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Hogy valaki náci-e az nem értelmiség kérdése.

Viszont feltételezhető, hogy az értelmiségiek többsége jobb anyagi helyzetben él, ezáltal olyan környéken lakik amely kevésbé cigányfertőzött. Személyes tapasztalat viszont, hogy az erősen fertőzött területek értelmiségei nácibbak a koldusnáciknál. :)

2011. okt. 18. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
szerintem meg Orbán háborús bűnös
2011. okt. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Csurka 1990 előtt is MEGBECSÜLT író volt. És megszállott szerencsejátékos és alkoholista.

Meg most is az. "megbecsült" író.


Én nem tartom "értelmiségi"-nek.

Inkább szélkakasnak, aki - mint annyian mások ebben az országban - mindíg tudták, merre kell fordulni, ha változott a szélirány.

2011. okt. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csurka István jól meg modta, hogy a Jobbik a baloldal jobboldali szárnya. :)))
2011. okt. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez emberi minőség kérdése.

Lehet valakit verni, meglopni, vagy más módon megkeseríteni az életét. Ettől lehet valaki dühös, elkeseredett, esetleg önkényesen próbálhat igazságot szolgáltatni magának. De mindig konkrétan. Sokféle megoldás létezhet, hogy ki mit talál annak, intelligencia kérdése.

De aki ezek alapján nem konkrét megoldást keres, hanem "eszmét gyárt", az vagy pótcselekvő, vagy haszonleső, de semmiképpen nem gondolkodó.


Az értelmiségi valamilyen mesterséget gyakorol, amiben vagy jó, vagy nem. De ennek nincs köze az emberi minőséghez.


A szóban forgó személy, vagy mások lehetnek akármilyen írók, más foglakozásúak, ami nem zárja ki, hogy hitvány emberek legyenek (igaz, nem is következik belőle).

2011. okt. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
csurka istván náci/nyilas: Nem az ,ezért nem tudok pontos választ adni a kérdésedre. Inkább elárulok egy titkot. Ha nem mondod el sekinek. Nacionalistának,sovinisztának lenni nem műveltség ,kor ,anyagi helyzet ,származás kérdése. erre születni kell. én tudom. a családom ilyen volt mint én ,pedig sokáig nem is tudtam.
2012. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!