Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Selejtes vagyok? Normális ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Selejtes vagyok? Normális ez?

Figyelt kérdés

Mindig olyan férfiakkal kezdek kapcsolatot, akikkel nem kellene. Olyanokkal, akiknél én úgymond "magasabban" állok, akiknél jobb vagyok. Akik rám vannak szorulva. Èlvezem, ha jobban tudok dolgokat, ha segíthetek nekik, és ha utána csodálkoznak, hogy "nahát, micsoda lány...".

Az eszemmel tudom, hogy olyan férfiakat kellene keresnem, akik engem segítenek, akik elörébb visznek az életben, nem olyanokat, akiknek én kellek ahhoz, hogy elörébb jussanak. Aztán ök elörébb jutnak, fejlödnek mellettem. Szeretnek, mert nagyon szeretnek, nekem mégis jobb lenne, ha arra törekednék, hogy olyant találjak, aki végre engem is segít, támogat (NEM anyagilag). Ha olyan férfival kerülök össze, aki nálam okosabb, müveltebb, szélesebb látókörü, magasabb egzisztenciájú, akkor olyan kisebbrendüségi komplexusom lesz, hogy legszívesebben elfutnék, és a kapcsolatból is rendszeresen kilépek.

Kérdéseim:

Mi lehet velem a probléma?

Egyáltalán baj az, hogy olyan férfiakkal érzem jobban magam, akiknek én kellek ahhoz, hogy lépni tudjanak valamerre? Ha én élvezem azt, hogy segítek nekik?

Ez az alacsony önbizalomból fakad? Ha igen, akkor az önbizalom erösítésével változtathatok ezen, és tudok majd nyitni a talpraesett, "erös" férfias férfiak felé?

Most már teljesen össze vagyok zavarodva, hogy selejtes vagyok...


2011. okt. 4. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, te félsz a tőled okosabb férfiaktól, ezért keresed a "butábbak" társaságát. Amellett még élvezed is, h okíthatod őket. Aztán ha megvoltál nekik, mint ugródeszka, gondolom lelécelnek.

Korodra azért kíváncsi lennék, meg a végzettségedre is...

2011. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 napietus ***** válasza:
54%

szerintem tudatosítsd magadban, hogy minden rendszer pontosan olyan lassú, mint a leglassúbb eleme. a te kapcsolataid olyanok, mint az a kettes fogat, amelybe Lázár Vilmos világbajnok lova mellé ökröt fognak be. az bizony alig valamivel fog gyorsabban haladni, mint ha egy szál ökör húzná.


tehát az szép, hogy segítesz, de ez téged visszafog.

2011. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elsönek: Nem, nem lécelnek le, maradnának velem. Èn lécelek le, és megfogadom, hogy legközelebb okosabb leszek. Sajnos ez nem nagyon jön össze :(.

Èpítészmérnök vagyok amúgy és 25 éves leszek.

2011. okt. 4. 14:05
 4/12 A kérdező kommentje:
Második: Igazad van... megpróbálom tudatosítani magamban amit leírtál, remélem segíteni fog!
2011. okt. 4. 14:06
 5/12 napietus ***** válasza:
ami még eszembe jutott, hogy benned nyilván erős a segíteni akarás érzése. ha ezt a hajlamodat inkább valamelyik karitatív szervezetnél élnéd ki önkéntes munkával pl., akkor nem keresnéd a kapcsolataidban a lehetőséget, hogy segíthess.
2011. okt. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Nézheted a dolog jó oldalát is: jó hatással vagy az életükre. Úgyis legtöbbször a férfinak kell az erősebbnek, jobbnak stb. lennie, akire lehet támaszkodni. És gondolj arra, hogy akikkel eddig voltál, ők biztos nem gondolnak selejtesnek. Szerintem örülnek, hogy végre egy nő, aki mellett nem kötelező erősnek, vagánynak, magabiztosnak lenni. Így legalább nem vagy egy tipikus nő.

Szerintem nem baj, ha élvezed, hogy te segíthetsz bizonyos férfiaknak előre jutni. Miért kellene olyannak lenned, mint a legtöbb nő, akik ún. "alfa hímeken" kívül mással szóba se állnak.

És az önbizalom kérdése is elég bonyolult. Bizony nem úgy van, hogy nahát hozott a cica nekem egy kis önbizalmat, vagy jaj, elvitte a cica. Pl. egy afrikai gyémántmosó vagy egy Wall Street-i bankár lesz magabiztosabb? Mindketten teljesen máshonnan kezdték.

Gondold át, hogy mi a jobb neked. Ha te támogatsz másokat, vagy inkább te szeretnéd, ha támogatnának. De ne menj a tömeg után. Ne azért kelljen neked "erős" férfi, mert a nők nagy része ösztönösen őket választja.

2011. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ebben lehet valami. Nem csak a kapcsolataimban, hanem általában mindenhol szeretek segíteni. Hajléktalanoknak veszek kaját, kóbor állatokat befogadok, etetek itatok... már önkéntes vagyok egy menhelyen, de nem változott semmi...
2011. okt. 4. 14:23
 8/12 A kérdező kommentje:
14.21. Nagyon köszönöm, nagyon hasznos dolgokat írtál!
2011. okt. 4. 14:24
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Megnézném ahogyan a kutyád... tudod. :):):)
2011. okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14:21 vagyok. Azért azt még hozzátenném, hogy a magabiztos férfiaktól való szorongásodon mégis jobb lenne úrrá lenned, mert mindenképpen negatív érzés. Ha ezen túl vagy, akkor jobban érzed majd magad az ő társaságukban is. És akkor lehet, nem csak az lesz a fő szempont, hogy egy adott úriembernek van-e szüksége rád vagy fordítva. Sok minden más is megtetszhet egy férfiban. Intelligencia, humor stb. A lényeg, hogy működjön köztetek a biokémia.
2011. okt. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!