Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a vallási okból...

Mit gondoltok a vallási okból köttetett házasságokról?

Figyelt kérdés
Pl 3 olyan lányt is ismerek akik pár hónappal a megismerkedésük után 17, 18, 20 évesen összeházasodtak valakivel. Állítólag a vallásuk miatt (Jehova tanúi). Ezek a kapcsolatok vajon hogyan alakulnak majd? Ez nem túl elkapkodott?
2011. júl. 22. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
én nem vagyok vallásos de én is 6 hó után házasodtam. az ember érzi ha megtalálta az igazit. lehet náluk is így van
2011. júl. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem, ugyanúgy meg van az esélyük a hosszútávú házasságra, mint azoknak, akik hosszas együttélés után házasodnak össze.

Persze majd jönnek az okoskodók, hogy de hát előtte ki kell próbálni egymást, stb. De a statisztikák azt mondják, amit írtam.

2011. júl. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Simán meglehet, hogy jó házasságuk lesz - mint ahogy az is, hogy rossz. Mondjuk azért 17 éves lányt férjhez adni, számomra erős.
2011. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is a Jehova tanúis osztálytársam érettségi után hozzáment a számára kinézett fiúhoz... Nekem vad dolog, de valószínűleg ha vállalja valaki azt a vallást, az ezzel is jár. Bár elnézést, ha valakit sértek ezzel, fogalmam sincs hogy megy ez, én csak ezt láttam a környezetemben. 22/L
2011. júl. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na a jó múltkorában voltam a bíróságon. Kint üldögéltem a padon, csak úgy ímmel ámmal, oszt szóba elegyetem. Jobban szólva a mellettem ülők nyelve eredt meg, épp csak mint a nyári zápor, mondom jobb a békesség oszt meghallgatom.

Na az egyik mondotta, hogy ő meg különös kegyetlenséggel elkövetett házasság miatt van ott, a másik meg vallási okokból. Hát akkor már az utóbbi jobb szerintem.

2011. júl. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vallásos, bár jártam hittanra, sosem értettem, mi zajlik a vallásos emberek fejében, mi készteti őket arra, hogy "beálljanak a sorba" és merőben más életet válasszanak maguknak, mint az átlag emberek...


Bár én is amondó vagyok, érzi azt az ember, mikor jön el az ő ideje :)

2011. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kénytelenek elkapkodni és vagy boldogan élnek amíg meg nem hallnak vagy nem. Ez igazából lutri, mivel egyáltalán nem ismerik még egymást.

Gondolom ők komolyan hisznek a szüzen való férjhez menetelben, ennek pedig egyetlen módja ha 17 évesen egy hónap ismerettség után házasodnak.

2011. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!