Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza van anyámnak? Mindig...

Igaza van anyámnak? Mindig azt mondja, hogy párom nem vesz nekem semmit. És ezért folyton szidja.

Figyelt kérdés

Páromnak jó munkája van, bár az ő teljesítményétől függ, hogy mennyit keres. Ha agyondolgozza magát, akkor 300 e felett. De van olyan, hogy 2 hónapig semmit nem keres. Keresete nagy részét félreteszi, szóval nem az a fajta pasi, aki elkölti, elszórakozza, elruházkodja, haverokkal elhüly*skedi. Ha van valmilyen alkalom, pl szülinap, akkor nagyon aranyos, kitesz magáért, kapok ajándékokat. Igaz ez minden alkalomra, kivéve évforduló, azt valahogy felesleges ünnepnek tartja. Kapcsolatunk elején az első 2 évet megtartottuk, de a 3.4.5.nél már nem volt semmi, még csak meg sem említettük aznap. Anyámnak is kezdeteben, az első 2, 2,5 évben hozott virágot névnapjára, nőnapra stb, de megharagudott rá, hogy őt viszont egyszer sem köszöntötte fel névnapján, szülinapján, és többet már nem hozott neki virágot. Ugyanez igaz apámra is. Őt is mindig felköszöntötte, hozott neki egy üveg bort, aztán mikor páromnak volt a névnapja, apám is le**arta. (egyébként apám alkoholista, agresszív, elhanyagolt, lelakott ember, nagyon borzalmas, ilyesztő természete van, én ha tehetem kerülöm. Sajnálatos hogy ilyen ember lett belőle, inkább a gyerekkori emlékeket őrzöm meg, de a mostani apámra soha nem akarok emlékezni) Szóval apámat sem köszöntötte fel többet. Miért várja el anyám és apám is hogy ők állandóan fel legyenek köszöntve? Ők meg sosem köszöntik fel a páromat? Én is kezdetben vettem anyámnak-apámnak karácsonyra, szülinapra ajándékot, pár ezer ft értékben. Volt hogy apám napokig ki sem bontotta, aztán mikor mondtam neki hogy bor van benne, akkor már 1 óra alatt el is fogyasztotta. Anyám is ilyen, ő is mindig kapott tőlem, de én tőle sosem. Szülinapra is kb sütött egy piskótát és annyi. Nem várnék én el nagy dolgot tőlük, de rosszul esik. Testvérem, tavaly karácsonyra 60 ezer ft értékben kapott ajándékot. Szóval az anyagi helyzetünk megengedhetné, hogy havi kb 30 ezer ft-ot félretegyenek anyámék, de nem tesznek, elkölti a "semmire". Ha én kezelhetném a pénzt, tuti hogy minden hónapban tennék félre. Anyám is pl gyerekkoromban sem vett nekem semmit, és most sem vesz. És most jön a lényeg, ami a kérdésben is feltettem. Miért akarja anyám, hogy párom vásároljon nekem? Pl olyanokat mond, hogy vehetne nekem ágyneműszettet 50 ezerért, mivel úgyis sz*r. Régebben mikor ágyat vettem magamnak, kemény 30 ezer ft-ért matraccal együtt, és anyámtól kértem rá 10 ezer ft-ot, akkor alig akart adni, azt mondta vegye meg 30ért barátom. (egyébként barátom is otthon lakik, én is. Én sem vennék barátom szobájába ágyat, nem fizetném ki a felét, attól hogy hol itt alszunk hol ott)

Barátomat megértem, hogy spórol. 29 éves, náluk is elég sz*r a helyzet otthon, szeretne már elköltözni, ezért minden pénzt megspórol, hogy lakást vehessen, úgy néz ki jövőre költözünk. Még annyi a szerencse, hogy az anyjaék nem olyanok, hogy elkérnének tőle rezsire, kajára, mikor amúgy is alig van otthon! Szerencséje van, hogy az anyja ennyivel támogatja, havi 25 ezer ft is sok, és inkább hagyja hogy barátom tegye félre. Viszont én, ha dolgoznék, anyám tuti azt akarná, hogy szálljak be a rezsibe. Nekem nem lenne olyan szerencsém a szüleimmel, hogy csak 2 évig is, de azt mondják, hogy inkább tegyem félre azt a pénzt. Pedig haladni valóban így a legkönnyebb.


Anyámról: nem dolgozik 10akárhány éve, és nem is akar. Kifogás: neki a tesómhoz kell alkalmazkodnia (aki már kamasz, és abszolult félreneveli, mert tesóm egy kis követelőzős naplopó emberke) anyámnak teher hogy itthon annyi dolga lenne hogy 3-4 óra alatt kitakarítson, esetleg főzzön valamit, inkább rám hagyja. Nem hagy minket nyugodtan élni, folyton rimánkodik hogy mi minden kellene neki. Vegyek neki új felsőt stb. Ha megyünk valahova barátommal (ami sajnos elég ritka) folyton velünk akar jönni. Röviden ennyi, de borzalmas szokásai, gondolkodása van.

Mi a véleményetek?


2011. júl. 23. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, hogy jutott eszedbe feltenni a kérdést. Egyértelmű, és te is tudod, hogy anyádnak abszolút nincs igaza.
2011. júl. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert anyám folyton telebeszélni a fejem, hogy barátom soha nem vesz nekem semmit.

Egyébként a mindennapokban tényleg, még csak egy csokit sem venne, de magának sem vesz soha semmit.

Szóval néha ha belegondolok, hogy ő évi több mint 3 millát keres, nekem meg alkalmi munkáim vannak, évi max 3száz e ft-ot keresek, és ha ebbe belegondolok, tényleg néha rosszul esik. Na de mindegy.

Bár ő felépít majd egy házat, és mindig mondja, hogy milyen szerencsés leszek (persze ő is ) hogy nem kell lakástörlesztőt fizetnünk 20 évig, nagy összegekkel. És engem ez kárpótol is mindenért.

2011. júl. 23. 12:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ha összejön a ház, akkor biztos nem marad így. De tényleg, akkor kell elkezdeni aggódni, ha megvette a házat, minden OK és még akkor is sajnálja mindenre a pénzt. Anyukád meg mintha abból indulna ki, hogy ti már házasok vagytok, mindenetek megvan.
2011. júl. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

uhh... MI itthon lakunk párom 400 körül keres vagy több egy kicsit vagy kevesebb de a rezsi ránk eső részét fizetjük, külön főzünk, külön mosunk stb stb...


Nem adok és nem is adnék ezen felül pénzt nekik semmire!

Tudják hogy párom nagyon jól keres de tudják hogy spórolás van ami annyit jelent hogy 3 havonta egy mozi nálunk már luxus!

Itthon lakunk mi is tetőtér a miénk van egy közös fiúnk aki 16 hónapos, 100 ezret igyekszünk már félre pakolászgatni!


Igaza van párodnak, nagyon szerencsések lesztek! Csak az se mindegy hogy lesz-e közöd hivatalosan a házhoz vagy sem?

2011. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért mondd anyukád ilyeneket mert szét akar marni és bogarat próbál ültetni a füledbe.
2011. júl. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom mennyi idős vagy, de szerintem fogalmad sincs milyen mázlista vagy. A lehető legjobban csinálja a párod, hidd el! Gyűjti a pénzt a házra, és nem kell adósságba vernetek magatokat, hitelt felvenni. Neked meg gondolom semmit nem kell majd tenni azért, hogy legyen egy házatok. Ez nem semmi. Én nagyon-nagyon büszke lennék a helyedben a barátomra, és semmi olyasmi elvárásom nem lenne hogy ezen kívül még valamit vegyen nekem:) Ne törődj anyukád butaságaival:)
2011. júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyukád nem normális.Azt mondod otthon van, és tulajdonképpen semmi dolga.Van ideje ilyeneken gondolkozni, mert unatkozik.

Most jobban örülnél, ha minden fölösleges dologgal el lennél halmozva, ami a jövődbe kerülne??Tényleg mázlista vagy, és ha nem is kapsz kis ajándékokat, később egy óriásit kapsz!!

Párod nagyon ügyes, nagyon sok nő imádkozik ilyenért, mert ő házat akar a feneked alá rakni...!azért jobb mint egy bounty, vagy egy plüss nyuszi nem?

2011. júl. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jól csinálja a barátod. én a helyében tuti hogy nem bírnám ki az éveken át tartó spórolást. anyukádra meg amikor ilyen baromságokat beszél ne figyelj
2011. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
soha nem szabad hagyni, hogy egy anya, vagy anyós, vagy bárki harmadik fél bogarat ültessen a füledbe; mert érdekes ezek mindig veszekedéseket vonzanak egy kapcsolatba, ahogy a példád is mutatja....
2011. júl. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!