Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most szakítsak vele csak ezért?

Most szakítsak vele csak ezért?

Figyelt kérdés

Szóval van egy nő akivel együtt vagyok 1 éve, már össze is költöztünk. Csak a lányával van baj, aki 13 éves. Például amíg aludtam reggel hagyott egy üzenetet mielőtt elment:"Ha megint arra jövök haza, hogy tele füstölted az egész házat, én kikötözlek egy villanyoszlophoz, felbérelek egy csövest aki rajtad fogja eloltani az összes cigarettádat, és csak azért még bele is fog füstölni a pofádba. Ha már a minimálbéredet dohányra költöd, legalább annyit megtehetnél, hogy kisétálsz arra a cseszett erkélyre, amire egyébként felhívom a figyelmed, ugyanis három lépésre van tőled! Röviden: apádat kényszerítsd passzív dohányzásra." Tehát hogy dohányzom kész tragédiaként éli meg, és szerinte kihasználom az anyját. De nekem már elegem van, mindig talál valamit amiért leszidhat, hiába üvöltök rá, egyszerűen kiröhög. Pedig mindig itt van nála 10-20 ember ha éppen itthon van, és hallottam beszélni a barátaival, velük annyira kedves, hogy nem is ismertem rá, egyszerűen imádják az emberek. De már nagyon elegem van, pedig szeretem az anyukáját. Ő is próbálja fegyelmezni(vele viszont nagyon illemtudó, velem viszont képes volt még ő előtte is ordibálni)de nem hallgat rá engem illetően..

51/F


2011. júl. 23. 19:57
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
74%
Végre egy talpraesett lány, aki nem itt nyavalyog az anyja új pasija miatt. Igaza van. Ha megkért, miért nem teszed meg. Ha úgy vesszük te vendég vagy.
2011. júl. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
85%
És neked ez ekkora probléma hogy szeretne vigyázni az egészségére?Nem azért de had ne kelljen már szegénynek a te bűzös cigidet szívnia.Meny csak ki az erkélyre és akkor nem lesz egy szava se.
2011. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
98%

Ne szakíts vele!

Mond meg neki , hogy neked ez nem esik jól.

És tényleg próbálj meg kimenni cigizni az erkélyre. : DD

Próbáld meg egy kicsit a lánya igényeit megtenni .

Talán jó lesz úgy

2011. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
81%
Hát ez kva jó :D Én bírom a kiscsajt mondd meg neki ;) :D Am. meg szerintem baromira igaza van...nem kényszerítheted arra, hogy azt a szart szívja, a passzív dohányzás sokkal károsabb mint az aktív.
2011. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen igaza van a lánynak.
2011. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Kijárok már az erkélyre, igen..
2011. júl. 23. 20:04
 7/52 anonim ***** válasza:
73%

Hát igen, végülis neked aztán tényleg mindegy lehet, hogy kinek a képébe fújod a füstöt ha nem vagy képes kimenni a teraszra sem.... És még neked áll feljebb. Pedig gondolom nem először szólt és nem ez az egyetlen ilyen bunkó és nem törődöm önző húzásod.

Igen, tedd meg a szívességet ennek a családnak és hagyd ott őket.

Gyűlölöm az ilyen pökhendi nemtörődöm embereket.....

2011. júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
91%

Abban teljesen igaza van, ha nem akad dohányszagban élni... Nem tudom, az anyja dohányzik-e, de ha igen, ő gondolom nem szokott a házban bagózni, ez zavarja a lányt. Joga van a tiszta levegőhöz, pláne otthon.

Ha másokkal szemben normális, akkor lehet, hogy ez a modortalan szokásod irritálja, megjegyzem, frappáns megoldás volt tőle a levél. Ha te emiatt szakításon töröd a fejed, akkor jól is gondolta, hogy nem érdemled meg az anyját...

Ha fontos neked, akkor járj annyiban a kedvében, hogy nem gyújtasz rá odabent a lakásban. A sajátodban csinálsz, amit akarsz, de egy nemdohányzó és főleg kiskorú tüdejét ne rontsd!

2011. júl. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
78%

Igaza van a lánynak, bunkóság hogy odamész és telefüstölöd a lakást. Szerintem még kedves is volt az üzenet, én a fejedre borítottam volna a hamutartót.


Ha mással kedves, akkor valószínűleg te nem viselkedsz megfelelően. Ha jogosan szól valamiért (dohányzás) te meg üvöltözöl vele, még szép hogy nem tisztel.

2011. júl. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
89%

1. Sajnos teljesen jogos az elvárása: ne dohányozz a lakásban, ha ő ezt nem viseli el. (És ne is viselje el.)

2. Szomorú, de ki kell mondani: te ne akard fegyelmezni, mivel a párod előző házasságából való. Te csak akkor fegyelmezheted, ha már lesz olyan a kapcsolatotok.

+1: Itt igazán bölcsnek a párodnak kellene lennie. Neki kellene helyretenni a csajt. Lehet, hogy vagány, de bunkó. De mire lehetne számítani, mikor nem volt normális apaképe. Ez fontos feladatod, csak először meg kell küzdened az elfogadásáért, ami nem lesz könnyű, mert vagy gyárilag bunkó, vagy az apjával kapcsolatos tapasztalatai miatt.


Sok sikert kívánok, boldog családi életet!

33F

2011. júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!