Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkiismeret furdalásom van,...

Lelkiismeret furdalásom van, azért mert a cigányság nagy része, lop, csal, és hazudik. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Roma származású, 8.osztályos tanuló vagyok. Édesanyám magyar, Édesapám, pedig roma. Rendes, kötelességtudó, dolgozó család vagyunk. 4,5-nél sose volt rosszabb eddig az átlagom. Igaz,hogy még fiatal vagyok,de komoly elképzeléseim vannak a tanulás terén. Katonai főiskolára szeretnék menni. De hogy visszatérjünk a lényegre, lelkiismeret furdalásom van a többi nem dolgozó, szélhámos cigányok miatt. Ahogy olvasom néha az ilyen rasszista megjegyzéseket, mindig úgy fogalmaznak hogy "a cigányok",pedig nem az összes. És nem gondolnak arra hogy a kötelességtudó romáknak (elenyésző) így mennyi fájdalmat okoznak.
2011. júl. 24. 14:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Te nem cigány vagy, hanem roma, ne vedd magadra. Én rettentően utálom a cigányokat, mert sok a negatív tapasztalatom velük (majdnem lincseléstől a lopáson és az életveszélyes fenyegetésen át sok mindent átéltem velük). Mégis, amikor a koraszülött osztályon vagyok nyári gyakorlaton, ugyanolyan szeretettel gondozom a cigány kicsiket (sajnos van belőlük bőven a felelőtlen szüleik miatt), mint a magyarokat. Ők még ártatlanok, ahogy te is. Tanulj, érd el a céljaidat, és határolódj el a bűnöző többségetektől. Ez a legjobb dolog, amit tehetsz.
2011. júl. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Ne vedd magadra, legyél büszke magadra, de külön dicséretet ne haragudj, de ne várj. Normális családod van, miért is ne tanulhatnál jól. Azért, mert félig roma vagy lehet normális életed, szerintem azért van lelkiismeret furdalásod, mert te is látod mit művelnek a cigányok. Te is szégyelled. De ha normálisan élsz, te is bővíted azok táborát, akik miatt talán egyszer nem rasszista módon nyilatkozik az emberek többsége.
2011. júl. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Te nem is vagy cigány, te magyar vagy, a szememben az a cigány, aki úgy viselkedik, mint a roma származásúak 99%-a. Aki képes beilleszkedni a társadalomba, az a szememben magyar, származástól függetlenül.
2011. júl. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Úgy van!
2011. júl. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Tehát rumungró vagy mint én! Én 20 éves lány vok jó tanuló, és nekem is nagyon fáj mikor cigányoznak, megértem hogy automatikusan magadra veszed, mert én is... Olykor én is hol a magyarokat szidom, hol a cigányokat! Nem találom fel magam sehol, sem a cigányok között, sem a magyarok között! Nekünk sokkal nehezebb mint egy "fajtiszta" cigánynak vagy magyarnak, mert hol a cigányok szidnak minket hogy büdös romungrók, hol pedig a magyarok, hogy büdös cigányok xD
2011. dec. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Sándor papa válasza:
Bárcsak minden cigány gyerek így gondolkozna mint ti ez lenne a kiút cigányság számára csak ne hátráljatok meg,tisztelem az akaraterőtöket neked is és az előttem szóló 20 éves lànynak is sok sikert nektek!
2021. máj. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!