Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érjem el hogy figyelembe...

Hogy érjem el hogy figyelembe vegyenek? Hogy egy kicsit is megértsenek vagy legalább figyeljenek rám?

Figyelt kérdés
A szüleimről van szó... Van egy nővérem és egy 6 éves öcsém. Azt mondják a középsőnek lenni a legnehezebb. Igazuk is van. :/ A nővérem a Tökéletes. Egyetemre megy, ötös tanuló, mindenben segít, és figyel az öcsémre. Engem nem áldott meg a sors olyan jó jegyekkel és nem mindig jövök ki jól testvéremmel sem. A család fekete báránya. Mindig így hívnak :( Mostanában igyekeztem anyukám kedvére tenni rengeteg házimunkát megcsináltam segítettem ahol tudtam. Eközben a nővérem a szobájában szépítkezett. Egy vmit nem tudtam megcsinálni rögtön, és egyszerre a fejemhez vágják hogy nem segítek, lusta vagyok, a nevelésük szégyene meg ilyesmik. A nővérem mostanában semmit se csinál mégis aztmondták 2x anynit dolgozik mint én. Mit csináljak hogy észrevegyék nem oylan tökéletes ő, és engem ne vegyenek semmibe, és ne csak szidjanak. Inkább elmegyek hazulról mert mindenben a hibát látják. Akkor meg az a baj hogy csavargok és nem beszélgetek velük. Ha van anyámnak egy kicsi ideje rám akkor bezsélgetés helyett felsorolja mit nem csináltam meg és hogy megint mi rosszat tettem. Ez a beszélgetés? Akkor inkább nem kérek belőle... Ha valami eltűnik vagy tönkre megy engem gyanúsítanak először. Mit csináljak? :(:(
2011. júl. 24. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit. A legtöbb családban vannak ilyen problémák. Lehet te látod rosszul a helyzeted, lehet igazad van, ez tök mindegy. Változtasd meg a gondolkodásmódodat. Ne vedd olyan komolyan az egészet. Tudom, ha tényleg bántanak, akkor akkor is bántani fognak ha azt mondod hogy igen, meg akkor is ha azt, hogy nem. Tehát ilyen helyzetben hól nem cselekedhetsz (mármint ami a számukra jó), de magad számára igen, megoróbálod az agyadban lerendezni a helyzetet. Ez nagyon nehéz, olyan érzés, mintha "hagynád" magad stb. de ha belejössz, és nyugodt tudsz maradni, akkor belátod, hogy minden mindegy. Őket nem tudod megváltoztatni, de magadon tudsz.
2011. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek vagytok?

Talán azért néznek el annyi mindent a nővérednek, mert jól tanul..na bumm.Úgy nézem bármit csinálsz az csak baj.

Próbálj mindent a legjobb tudásod szerint tenni.Nem tehetsz jobbat.A szüleid nem haverok akikkel meg lehet szakítani a kapcsolatot csak úgy.

Nem csináltál valamit, ami ezt váltotta ki?

2011. júl. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy ratesz egy lapattal, hogy a csalad fekete baranyanak hivnak, mert ezzel a csaladod eleve ebbe a szerepbe kenyszerit teged. Te pedig elhiszed magadrol, hogy nem vagy eleg jo. Nem hiszem, hogy meg tudod valtoztatni ezt. Sajnos sok szulonel van ilyen tipusu favoritizmus (nalatok a novered fele). A szulokkel valo kapcsolat valtozasara akkor van eselyed, amikor mar eltartod magadat es latjak, hogy rendes ember lett beloled. Egyebkent attol, hogy valaki nem szin otos tanulo, meg lehet jo ember es valhat jo szakemberre.
2011. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem csináltam semmi égbe kiáltót. Maximum volt hogy kéve értem haza vagy ilyesmik. De ezek szerintem mindenkivel előfordultak még a tökéletes nővéremmel is... Ő 19 én 16 vagyok amúgy. És nem is annyira tökéletes. Számító, és mindig úgy tudja rendezni a dolgokat hogy neki legyen igaza vagy én csináljam meg amit neki kellene.
2011. júl. 25. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!