Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Történetem hosszú, mozgássérül...

Történetem hosszú, mozgássérült vagyok, életcélom az emberek segítése, de magányban élek, mert évekkel ezelőtt súlyosat hibáztam. Mit tegyek, hogy helyrehozzam, és hogy megértsenek? Rettegek a magánytól, melyben évek óta élek.

Figyelt kérdés
Köszönöm a segítséget!
2011. aug. 28. 10:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nyiss az emberek felé, kulonben gondolati síkon marad meg az egész. próbálj olyan emberekkel ismerkedni, akik segitségedre lehetnek célod elérésében(nem úgy értem,h akit ki lehet használni, hanem aki szintén szivesen tenné amit te)

Mi módon szeretnél embereknek segíteni?

Îrhatnál ám picit magadról, mert ez így elég karcsú... se kort, se nemet, se történetet nem ismerünk.

2011. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem tudod helyrehozni. Ebbe nyugodj bele, a múltet nem lehet visszahozni. Azonban hasznos lehetsz a társadalom számára pl. ha akiket ugyanez a végzet fenyeget, azok számára megpróbálod felfedni, elmagyarázni, hogyan kerülhetik el, és milyen kockázatok vannak.
2011. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%

"...mert évekkel ezelőtt súlyosat hibáztam. Mit tegyek, hogy helyrehozzam, és hogy megértsenek?"


Kedves Kérdezö!

A megoldás nagyon egyszerü: menj el gyónni.

Jézus Krisztus ezért jött, hogy ilyen dolgokban segítsen, ö Magára vette minden bününket, tehát minden következménye a (rossz) tetteinknek eltünik, ha Hozzá megyünk és -a pap közvetítésével- ezeket meggyónjuk.

Akkor megkapod a feloldozást és majd meglátod, utána milyen felszabadúltan és boldogan fogod magad érezni!! (Kövek fognak a szívedröl leesni!)


A magány ellen is ez lenne a legjobb út: egy imakör.

Hogy másoknak segíteni akarsz, ez mutatja, hogy egy jószívü, megértö ember vagy. De mi is csak akkor tudunk igazán másoknak adni, ha nekünk is van miböl adnunk!

Elöbb magunk is fel kell hogy "töltödjünk" (szeretettel), meg kell erösödnünk lelkileg, stb. Mindez csak imán keresztül történhet.


Minden jót!!!

2011. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönök szépen, mindent de nem értetek semmit! A történetet, ami ehhez tartozik nem mondhatom el, mert az illető bízott bennem. Hívő vagyok, és ráadásul konfliktuskerülő, de belekerültem egy olyan helyzetbe, amit senkinek sem kívánok! Nem akarom sajnáltatni magam és drága időtöket elvenni. Nem fogok nyitni, mindaddig amíg a külső és abból adódó belső konfliktusaimat le nem tisztázom.Hiszem, hogy ha nyíltan kommunikálunk, minden kapcsolat és hiba helyrehozható és megváltoztatható. Az emberek értékes, szeretetreméltó lények, akik anélkül szeretetet érdemelnek, hogy bármit is tettek volna. Arról nem is beszélve, hogy akikkel konfliktusba kerültem-akkori élethelyzetemből adódóan- mind tettek értem.S nem fogok rajtuk keresztüllépni, mert emberek. Istenhez pedig értük és az ő boldogságukért imádkozom. Nyitni azért nem fogok, mert félek, hogy ártok. S a megnemértést nehezen viselem. És igenis van miből adnom. Mindenkinek minden jót kívánok!
2011. aug. 28. 12:40
 5/18 A kérdező kommentje:
Kérdésem pedig az lett volna, mit tegyek, hogy helyrehozzam a külső konfliktusaimat, hogy mit tegyek, hogy megismerjenek és megértsenek? S hogy megkapjam erre a lehetőséget, hogy elmagyarázzam a múltbeli hibám okát, és megmutathassam nekik milyen vagyok? A belső konfliktusom csak így fog elmúlni.
2011. aug. 28. 12:45
 6/18 anonim ***** válasza:

kezdésként légy őszinte, mutatkozz be, mondd el a törétneted... akár itt is. ez egy anonim hely, biztos le tudod úgy írni,hogy ne ismerjenek rád, ha meg mégis - az a valaki aki beazonosít, megtudhat rólad egy fontos infot - hogy eleged van a magányból és szeretnél nyitni az emberek felé.


Sajnos valamiféle konkrétabb leírás nélkül nem tudunk segíteni, ennek így se füle, se farka, se értelme, és ezt te is tudod.

2011. aug. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok hülye, de ennek a kérdésnek így nincs sok értelme. Kb. annyi, mint ha kiordítanál egy repülö ablakán hogy "segitség!"

Ha a környezeted, akiknek ártottál, ök is ennyit látnak belöled soha nem fogsz tudni tiszta vizet önteni a pohárba.

Egyszer nagyon megbántottam valakit.Hiába bántam a dolgot, míg nem álltam elé és mondtam neki kerek-perec, hogy sajnálom amit akkor tettem, de egy önzö élvhajhász pi*sa voltam, addig nem tudta, hogy egyáltalán megbántam, vagy hogy eszembe szokott jutni.

2011. aug. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Tudnátok privátot írni? Köszönöm hogy meghallgattok és köszönöm a segítséget.
2011. aug. 28. 14:26
 9/18 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Kívánom, hogy ne legyen belső konfliktusod soha! A múltat nem lehet megváltoztatni ez így igaz, de a jelenben lehet új esélyt adni és kapni! Idő kell amíg az ember fel tudja dolgozni azokat a külső körülményeket amelyek őt érték. És az ember idővel változik:)S azt hiszem én mindenképpen megadnám az esélyt, ha én lennék az, akivel szemben hibáztak.
2011. aug. 28. 18:30
 10/18 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem lesz belső konfliktusom. Az meg mi, valami betegség? Mi ez a mellébeszélés?
2011. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!