Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt időszak mikor nagyon...

Volt időszak mikor nagyon szegények voltatok, éheztetek?

Figyelt kérdés

Hogy emlékszel vissza az egészre? Milyen körülmények között éltetek? Hogyan fordult jobbra a sorsotok?

A történetedre lennék kíváncsi, amiből mások (köztük én is) erőt meríthetek. Sajnos én most vagyok lecsúszóban...


2011. júl. 24. 19:58
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
96%

Volt, hogy nagyon nem volt pénzünk, de sosem éheztünk. A viszonylag nagy kertben megtermett rengeteg ennivaló, valamint akkortájt állatokat is tartottunk, mert úgy olcsóbb a hús.

Arra ügyeltünk nagyon, hogy ne maradjon ki a szórakozás az életünkből. Ez ki nevet a végén-partikat és 1-2 napos biciklitúrákat jelentett főleg. Felfedeztük a környékbeli tavakat, ahova biciklivel kimenve ingyen lehetett strandolni. Így sokkal könnyebb volt elviselni.

2011. júl. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
100%

Igen volt.

14 és 18 éves korom között.

14 éves voltam amikor anyukám elköltözött tőlünk, apukám "nevelt" minket, aki viszont hetekre eltűnt otthonról, mi meg oldjuk meg az akkor 8 éves öcsémmel ahogy tudjuk...

2011. júl. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%
Most is szegények vagyunk hála a sok hitelnek de nem éhezünk. Viszont tavaly volt 3-4 hónap,hogy szó szerint éheztünk. 20 kg-t fogytam azalatt az idő alatt. Napokra be kellet osztani 1 kg kenyeret és vajat mert nem volt pénz másikat venni. Volt ismerős akitől kaptunk egy táska élelmiszert mert tudta,hogy nincs mit enni. Szörnyen megalázó volt még akkor is ha csak a jó szándék vezérelte. Aztán a páromnak sikerült munkát találni ami elég jól fizet. Így az éhezés megszünt de fizetni kell az elmaradt dolgokat és még mindig nem értük utol magunkat.
2011. júl. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim válasza:
100%
Igen, a mostani időszak. Pontosabban kb. 3 éve. A családom eladósodott, ezért vagyunk most nagyon rossz anyagi helyzetben :( 18L
2011. júl. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
96%

Szüleim válása után felköltöztünk Pestre, ahol ő újraházasodott. Az új házat ki kellett fizetni, ezért gyakorlatilag nem volt semmi pénzünk, évekig kempingszékek voltak a nappaliban, a többiek matracon aludtak, csak nekem volt rendes ágyam. Nekem akkoriban nem tűnt fel, hogy szegények lettünk volna, korábban is félkész házban laktunk (építés után váltak anyumék). Csak utólag visszagondolva látom, hogy hova jutottunk el. Éhezni sose éheztünk, de azért a natúr párizsis zsömle elég gyakran volt tízóraira.


Anyum és férje viszont rengeteget dolgoztak, a magánvállalkozásuk jól ment, így fel tudtak nevelni, el tudtak indítani 5 gyereket, és mostanra én azt mondanám, hogy már a felső középosztályba jutottunk el. Amit nekem is tanítottak, hogy a kulcs az, hogy dolgozz, menj utána a dolgoknak, mert más helyetted nem keresi meg a pénzt. És ahelyett, hogy bánkódunk, és másokat hibáztatunk, nézzük meg, hol lehet munkát találni (ha kell, akkor végigtelefonálják és végiglevelezik a nagy cégeket, minisztériumokat, mennek konferenciára).

2011. júl. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
92%

Igen, volt.


Az húzott ki a csávából, hogy lediplomáztam, így most jól keresek.


Sokszor vajas kenyér volt a vacsi 1-2 évvel ezelőtt (2 gyerkőccel) vagy még az se került az asztalra.


De még mindig volt valahogy, úgy voltam vele: olyan még sosem volt, hogy ne legyen valahogy.


A gyerekek előtt mindig volt kaja, ez volt a lényeg. Rossmann-ba 300 ft a sokszemes rágótablettás multivitamin gyerekeknek, azt kaptak a kenyér mellé sokszor. Mi is azt ettük a férjemmel.


Én elhiszem, hogy elkeserít a szegénység, tudom, mit érzel (vagyis sejtem).


A kaját összehoztuk valahogy, ruha: turka, vatera, teszvesz. Szórakozás: nagy társas (vatera), gyalogtúrák a Tisza árterében, biciklitúrák. Raqjzoltunk, sógyurmáztunk.


Rendezetlen, de remélem segítettem.


És soha ne add fel!


D.

2011. júl. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az egész kis korom rossz volt. Óviba, általánosban rengeteget nélkülöztem. Ingyen, illetve fillérekért ettem a suliban. Otthon sokszor nem volt semmi. Volt hogy elromlott a bojler és hetekig (télen is) hideg vízben tisztálkodtunk. Állandóan segélyekért kuncsorogtunk, rettentő megalázó volt. Sehol nem nyaraltam, egy játszótér is szinte szülinapi ajándék volt. Az osztálytársaim jómódúak voltak rengeteget csúfoltak. Most 30 évesen annyi éleményem van, mint egy 10 évesnek, de mindent megteszek érte, hogy minél több élményem legyen, és a lemaradásokat pótoljam. Nemrég összejöttem egy pasival, akinek van egy rettentő elkényztetett lánya. (8 éves) Eddig nagyon jó módban éltek, és rettentő luxusban élt a leányzó. Hagy ne mondjam, hogy állandóan leolt, hogy ő itt volt, ott volt, ez van neki, az van neki, ezt a filmet látta, azt a mesét látta, ilyen ruhája van, olyan játéka van. Eddig is rettentő nehéz volt elfelejteni a múltat. De most? Nagyon szenvedek, és nem azért mert irígy vagyok, hanem mert rettentő mód rosszúl esik, hogy nekem nem adatott meg semmi ennyi idősen és késöbb sem. Lehet, hogy beképzeltéségnek tűnik, de sokkal több vagy másoknál! Sokkal többre leszel képes az életben! Kitartás!
2011. júl. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
92%
hát olyan nem volt, hogy tényleg semmi kaja, azért mindig van valami a hűtőben (vaj, olcsó szalámi, kenyér)de nagyon sokszor volt, hogy anya pénztárcájában nem volt 300ft sem...
2011. júl. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
91%

Jah, és Coop-os füstölt párizsit, aminek 300 kilója, ill. a frissfölös tésztát még élnek emlegetik majd a gyerkőceim... :)


D.

2011. júl. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
93%

6 éve volt olyan időszakom,hogy nagyon padlón voltam.

A saját hülyeségünk miatt összegyűjtöttünk majdnem 3 millió forint tartozást.Bírósági végzések,munkabérletiltások,fenyegetések,végrehajtók elől menekülés,megaláztatás..minden összejött.

Volt hogy hónapokig nem volt villanyunk,mert kikötötték.Gondolhatod milyen rossz volt, hogy bár elvoltunk gyertyafénynél,és nem hiányzott a tévé,de villanytűzhelyünk volt.Így meleg ételt sem ettünk hónapokig.Évekig el lehetett felejteni a nyaralást,szórakozást,ruha vásárlásokat,fodrászt..mindent.Voltaképpen csak dolgoztunk mint az állatok sokszor hétfőtől -vasárnapig 12-16 órákat,hogy legalább enni tudjunk.A legrosszabb ez volt,hogy a fiam szemébe kellett mondanom,hogy "sajnálom,most nem tudok erre pénzt adni! vagy sajnálom,most nem tudlak elvinni egy moziba"Mindent eladtunk amit pénzzé lehetett tenni.Így nem volt se mobilunk,se internetünk,sőt a tévét is eladtuk..Mi tényleg a béka segge alatt voltunk.Nagyon rossz volt,hogy a rokonok,barátok,ismerősök állandóan nyaraltak,és mindig valami újat vettek maguknak.Rossz volt mindig lemondani a programokat mert annyi pénzünk nem volt,hogy belépőjegyet álljuk..

Végül bejött a lehető legrosszabb is.A párom külföldre ment dolgozni,hogy még több pénzt keressen.Majdnem 1 évig nem is találkoztunk,és csak egy utcai fülke kötött össze minket.Iszonyú magányos,és fájdalmas volt.

De végül is pár év elteltével azt vettük észre,hogy egyre több hitelezőtől/banktól jött a hivatalos levél,hogy a fennálló tartozásunkat kiegyenlítettük.Majd eljött az az a nap is,hogy már sehová nem kellett fizetni..Senkinek nem tartoztunk..Emlékszem a párom (mert ő rendezte a pénzügyi dolgokat,én sík hülye vagyok a pénzügyekhez,nálam minden pénz kifolyik a kezemből) elvitt sok év után egy étterembe,hogy megünnepeljük,hogy újra tiszta lappal vagyunk..Nincs hitel tartozásunk. Annyira meglepődtem,hogy elsírtam magam..Nem akartam elhinni,hogy ezentúl nem kell havonta 150 ezreket adósságba kipengetni..

Most ott tartunk,hogy nincs tartozásunk,egyik banknak sem tartozunk.Külföldön élünk,bár én a nyelvtudás hiánya miatt csak part time-ban dolgozom,de elvagyunk. Végre a fiamnak sem kell nemet mondanom.Bármikor ha kell ruha akkor csak fogom magam és elmegyek vásárolgatni. Már boldogan készülök én is a nyaralásokra,és élvezem az életet.


Mi a saját hülyeségünk miatt nagy árat fizettünk,de megérte..Ma ha eszembe jutna,hogy hitelt vegyek fel,akkor elég ha a régi időkre emlékezzem.Már nem is kell a hitel..Meg volt egy előnye az egésznek..Mivel évekig fizettem ,így most azt csinálom,hogy egy bizonyos összeget továbbra is a számlára utalok,és ott kamatozik a pénz..Így most nagy örömömre van bőven tartalék is,ha ne adj isten nagyobb kiadásra kéne,vagy ha ne adj isten munka nélkül maradnánk..

39/N

2011. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!