Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elettarsi kapcsolatban eloktol...

Elettarsi kapcsolatban eloktol kerdeznem: miert hazasodik ossze sok ev egyutt lakas utan az eredetileg hazassag-ellenzo par?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondjak azok kozul, akik sok evig egyutt elnek, hogy nem kell a papir, a hazassag csak egy papir. Aztan tobbseguk megis osszehazasodik. Ez miert van, ha a hazassag szerintuk semmin sem valtoztat? Nem rosszbol kerdezem, csak megfigyeltem ezt a jelenseget eleg sok parnal..."mit szamit a papir? Mi nem hazasodunk", aztan meg par ev mulva ok is meghazasodnak...
2011. júl. 25. 02:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%
Mert csak képmutatásból mondják, hogy a házasság nem fontos. Valójában összeházasodnának ők, ha lenne rá pénz, de szégyellik, hogy nincs, helyette jobb ködösíteni. Aztán látják egy baráti házaspárnál, hogy azok összeházasodtak, elfogja őket az irigység, majd ők is megteszik gyorsan. Azt hiszem ennyi a dolog lélektana.
2011. júl. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Osszehazasodni 2 tanuval is lehet. Nem kotelezo lagzit rendezni, szoval nem ertem....esetleg az is meglehet, hogy a ferfi nem keri meg a no kezet es az ilyen noismeros ugy meseli, hogy ok nem is akarnak osszehazasodni, minek az. Ezzel vigasztalhatja magat talan.
2011. júl. 25. 02:58
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Mi 10 éve élünk együtt.Sosem akartunk esküvőt,elvoltunk így is.Mégis idén májusban 2 tanúval összeházasodtuk,és ennek 2 oka volt.

Az egyik,hogy az ingyenes repülőjegyet csak mint feleség kaphatom meg a férjem után.Ha nem vagyunk házasok akkor hiába dolgozik a párom a reptéren nem járna nekem ingyenes repülőjegy..A másik ok a vagyonunk.Nekem van a 16.kerületben egy kis családi házam,a párom meg örökölt egy X.kerültei 2 szobás lakást.Biztos ami biztos alapon inkább törvényesítjük a kapcsolatunkat,hogyha bármi történne valamelyikünkkel akkor ne legyen gond az örökségnél..10 év boldog kapcsolat után csakis érdek van már,mert számunkra továbbra sem jelent semmit a papír.Mi elvoltunk házasság nélkül is,és elvagyunk házaspárként is.

Jobban mondva házasként jóval olcsóbban tudunk csodás helyekre menni nyaralni..

38/N

2011. júl. 25. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez is egy allaspont...gondolom, hogy meg a hitelfelvetelnel meg hasonloknal is segit. Illetve en kulfoldon elek es ide nem is lehet kijonni elni csak ugy elettarskent, szoval gondolom, hogy vannak, akik letelepedesi engedely miatt legalizaljak a kapcsolatukat.
2011. júl. 25. 03:45
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Mi sem akartunk sokáig, aztán mégis :) Nálunk már érlelődött egy ideje, született két kisfiúnk is, meg volt néhány olyan momentum ami miatt úgy gondoltuk így lesz biztonságban a párunk. Nagyon érdekes volt, mert én hadakoztam ellene jobban (egy nagyon csúnya válással a hátam mögött) és ahogy közeledett a kitűzött dátum egyre jobban akartam, tervezgettem, szerettem bele a dologba :) Mi csak két tanúval mentünk, nem volt a családból senki, mert nem akartuk, de meghitt és bensőséges volt az egész. utána elmentünk ebédelni négyesben és ez így egy tökéletes nap volt.
2011. júl. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Mi lassan 8 éve élünk együtt, van egy másfél éves kisfiunk. Nem tartjuk még most sem fontosnak a papírt, de a nagymamámnak nagy vágya, hogy ott legyen az egyetlen unokája esküvőjén. Mivel nem olyan régen veszítette el nagypapámat, szeretnénk kicsi örömet csempészni a napjaiba, ezért másfél hónap múlva lesz az esküvőnk. Csak polgári szertartás lesz, a szűk család lesz jelen (5 fő+ a tanúk), utána elmegyünk Mamához ebédelni és ennyi. Ruhát külön az alkalomra nem veszünk, gyűrű sem lesz, a férjem nevét sem veszem fel, nászútra sem megyünk. Lehet, hogy ez másiknak így szörnyű, romantikátlan, sőt az egyik ismerősünk szerint megbotránkoztató is, de nekünk ez így tökéletesen megfelel. Amúgy is azt terveztük, hogy mire a fiacskánk iskolába megy, összeházasodunk, nehogy megszólják, de így még Mamának is örömöt szerezhetünk. 30/N

2011. júl. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nincs annál rosszabb, ha egy férfi gyereket csinál egy olyan nőnek, aki nem a felesége. Nem biztonságos az úgy a nőnek. Mert ugye a nők sokkal kiszolgáltatottabbak, mint a férfiak. Ezt a hülye "együttélést" is csak a férfiak találták ki, hogyha valami nem úgy van, akkor nyugodtan mehessenek. Semmi gyerektartás, asszonytartás, vagyonfelosztás, amit az évek során közösen összeszedtek...
2011. júl. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 PincheFili válasza:
79%

13:39

"Ezt a hülye "együttélést" is csak a férfiak találták ki, hogyha valami nem úgy van, akkor nyugodtan mehessenek."


Hát, ha egy férfi "nyugodtan menni akar", akkor az menjen is! Ha meg nem akar, akkor élettársi kapcsolatban (papír nélkül) sem fog menni. Nehogy már kényszeríteni kelljen. Miféle kapcsolat az...

2011. aug. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja, aki menni akar, az menjen, ne azert maradjon, mert hazassagot kotott...ez igy igaz. Bar manapsag a hazassag abszolut nem visszatarto ero, ahogy latom. Sokan siman elvalnak 20 ev utan 4 gyerekkel is. :S
2011. aug. 6. 17:29
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
13:39-nek igaza van. Az együttélés legtöbb esetben a férfiaknak kedvez (kivéve ha a nőnek már vannak gyermekei lakása, egzisztenciája és elvált... )
2011. aug. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!