Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez így rendjén van? Mert...

Ez így rendjén van? Mert szerintem nem.

Figyelt kérdés
Már ovis korom óta az az álmom, hogy színész legyek. (Tudom, hogy ez dedósan hangzik, de így van.) Illetve, hogy gyerekszínész legyek. Ezt elmondtam a szüleimnek, mert ugye kicsi korban elég sokszor halljuk, hogy ,,Mi leszel, ha nagy leszel?". Aztán már hiába kértem, hogy elmehessek színjátszó szakkörre, elengedték a fülük mellett. Majd jött a drámatábor, ezzel is ugyanaz volt. Most pedig el kell döntenem, hogy melyik gimibe akarok majd járni. Mondtam, hogy egy dráma szakos gimibe. Erre mi volt a válsz? Hogy oda nem írat be. Majd legyek felnőtt koromban színész. Na de hogyan, hogyha nem mehetek olyan suliba, amibe ezt tanítják?! Teljesen összetörik az álmaimat! Amióta élek, színész akartam lenni! Úgy irigylem azokat, akiknek már 6 éves koruk körül engedik. De ha színész nem lehetek(amit szerintem nem ők döntenek el ,elvégre nem az ő életük), akkor legalább szakkört vagy tábor engedtem volna meg!
2011. júl. 25. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Hát csak az a gáz, hogy ma már nem nagyon tudnak megélni a színészek. Ha mégis, akkor nagyon jónak kellene lenned...

Szerintem csak olyan munka felé akarnak irányítani, amiből a jövőben megtudnál élni.. ami nem olyan rossz^^

De, ha felnőtt korodban érdekel, akkor szerintem majd elmehetnél valamire..vagy ha tényleg tehetséges vagy benn.. (meg egy kis protekciód, ha lenne.. ;D)

Amúgy a tábort azért megengedhették volna..(:

2011. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
Nem szabad engedni a szülőknek, ha neked az az álmod. Persze, benne van a pakliban, hogy pofára esel, de azért család a család, hogyha kell, mindenben támogassanak. Nekem is anyám rohadtul erőszakolta a tanári szakmát, de az engem soha sem érdekelt. Még a tudtom nélkül be is íratott a főiskolára. Persze fogtam magam, és beíratkoztam oda, ahova ÉN szerettem volna. :)
2011. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Én a helyedben elmennék egy olyan gimibe, ahol van ilyen szakkör, gimiben tőlem sosem kérték a szülő beleegyezését az adott szakkörre, év elején feliratkoztunk, és jártunk rá. 3 éve végeztem, gyanítom nem változott még ilyan sokat a rendszer:) Anyudékkal meg majd közlöd, hogy hétfőn és szerdán délután szakköröd van, de megígéred, h ez nem megy majd a jegyeid rovására, stb, biztosan ismered ezt te is:)


Ha nem jön össze a szakkör, még így is tudsz majd jelentkezni színház-közeli képzésekre egyetemre, drámapedagógia, színháztörténet, stb. Ott, ha tényleg tehetséges vagy, könnyen bekerülhetsz olyan körökbe, ahol esetleg beugorhatsz kezdetben statisztának, majd egy-két mondatos szerepekre.. később meg bármi lehet.


A lényeg, hogy, ha tényleg ez az utad, akkor megtalálod magadnak a kiskapukat, hogy odajuss. A tehetségeket felfedezik. Aki meg nem olyan jó, az vagy kapálózzon nagyon erősen, és ügyesen, vagy keressen magának elérhetőbb célokat.

2011. júl. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Na jó, de ő nem iratkozhat be oda, ahova akar..
2011. júl. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen szinte semmit nem dönthetek el én... Már ami velem kapcsolatos.
2011. júl. 25. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik, hogy egy drámatagozatos gimi jó dolog, akár színész leszel, akár nem. Sok irodalmat tanítanak, és mellette belekóstolhatsz a színjátszásba is.

Ettől függetlenül éppúgy leérettségizel, mintha máshova járnál. Még bármi lehet belőled. Sokkal jobb, ha most gimi alatt kipróbálod magad, mint hogyha csak egyetemre mész ilyen helyre, mert ott már sokkal több időt/pénzt jelent, ha véletlen nem leszel sikeres benne, vagy utóbb kiderül, hogy mégsem az érdekel.


Érvelj ezekkel is! :) Drukkolok, ne add fel!

2011. júl. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De én pont arra gondoltam, h egy sima gimibe iratkozzon, mivel, ahogy a Kérdező írta, arról megkérdezték a véleményét. És titokban utána lehet nézni, h ezekben hol van ilyen szakkör. Utána meg vegye kezébe a sorsát, ha fontos neki:)
2011. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"ma már nem nagyon tudnak megélni a színészek". Egy válaszolótol idéztem. Igen ez igy van és nagyon "működik" a szereposztó DIVÁNY. EZT PEDIG A SZÜLEID IS TUDJÁK.
2011. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szüleidnek a dolog jó oldalát kellene nézniük, hogy legalább van valami, ami érdekel, és nem csak egy fellángolás, már kiskorod óta tart. Ez a mai világban nagyon ritka, rengeteg fiatal van, aki cél nélkül éli az életét.

Az meg, hogy nem lehet megélni belőle... Csak tehetség kérdése! Lehet, hogy ha számítógépes programozó lennél, abból jól megélnél, de mire mennél vele, ha utálnád csinálni?

Beszélgess el őszintén a szüleiddel. Mondd el nekik, hogy támogatniuk kéne a terveidet, vágyaidat, mert ezzel a viselkedéssel csak annyit érnek el, hogy nem fogsz bennük megbízni, és titokban fogod intézni a dolgaidat.

2011. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én drámatagozatra jártam gimiben, és 30 főből 21 jár orvosi (ide értve a gyógyszerész és fogorvos szakot is), mérnöki és közgazdasági szakokra. Úgyhogy a drámatagozat nem jelenti azt, hogy utána csak művészképzőbe lehet menni...tanulás kérdése, a lehetőségek ott is ugyanúgy adottak, mint egy normál gimiben.
2011. júl. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!