Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szó szerint elegem van már...

Szó szerint elegem van már belőlük. De mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Tudom nem szabad ilyet mondani, de nem érdekel : már nagyon kezd elegem lenni anyámból és a testvéremből.


én 18/L vagyok, tesóm 25/F. Elegem van abból hogy anyám mindíg a tesóm pártját fogja, hogy ő az angyal meg a "tökéletes" hogy ő amit én mondok biztos nem csinál, holott csinál, anyám is tudja, csak nem akarja beismerni. Pl nemrég kértem a bátyámtól kis segítséget mert nem értettem valamit. Erre közli hogy nem segít, oldjam meg maga, húzzak ki a szobájából.

És ezek után még én vagyok a rossz, én vagyok az állandó problémás mert azt mertem mondani h ő ilyeneket csinál. Néha anyám is hallja, akkor leszidja, de már nagyon felment bennem a pumpa hogy anyám komplett hülyének néz, hogy az orrom előtt a szemem láttára letagadja hogy a tesóm ilyet szokott csinálni.


Ha a tesóm káromkodik? Kit érdekel...anyám néha nevet rajta meg jól elbeszélgetnek, és a tesóm rengetegszer káromkodik nagyon durván. Ha az én számon véletlen kicsúszik 1 rossz szó pl indulatból akkor már egyszerre megkapom hogy "HOGYAN BESZÉLSZ????" meg h "szájon váglak..."

Most komolyan, tesómnak elnézi, nekem nem?


Ha valamit szeretnék, (nem tárgyat) akkor anyám először mérsékeli h milyen, majd jön a tesóm , beleszól és persze egyből neki hisz. És még én vagyok a neveletlen meg én fogjam vissza magam hogy meg merem mondani a tesómnak hogy ne szóljon bele abba ami az én ügyem, én se pofázok bele abba amit ő csinál.


De itt is, egyből megkapom hogy "ő már tapasztaltabb blablabla" "csak elmondta a véleményét..." De már nem érti meg hogy véleményt meg nem kértem, tartsa meg magának. Én se véleményezem azt amit ő csinál.



És ez mindíg így van. Én vagyok a problémás a tesómnak meg mindíg "igaza van" , rá mindíg kell hallgatni, ő mindenbe beleszólhat. Anyám meg azt hiszi hogy csak neki lehetnek (mármint anyámnak) problémái, hogy csak neki lehet rossz napja.



Anyámmal néha jól kijövünk az igaz, de kezd már nagyon elegem lenni.


Még 1 év van gimiből, mert 5 osztályosba járok, utána egyetem vagy fősuli de nem tudok mit csinálni. Nem tudok jelenleg elköltözni.


Az meg a másik dolog hogy én máshova szeretnék menni tanulni, nem Budapestre ahova tesóm járt, de anyám hajthatatlan mert ott az albérlet ott ismerjük a buszokat stb. és akkor mi van? istenem.....mintha máshol nem lehetne megismerni a buszokat meg albit találni....



Bocsi ha hosszú lett, de megoldás nincs az ilyenre?:\ Vagy tegyek rájuk magasról?


2011. júl. 25. 16:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Persze tesóm akármit megvehet, de még nincs neki keresete..........
2011. júl. 25. 16:14
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

én bevallom el sem olvastam.. elég volt az eleje..

a baj veled van! hisztérika típus lehetsz..

2011. júl. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
pedig nem. Nem vagyok hisztis, egyáltalán. De ha nem olvasod el akkor inkább ne írj. :\
2011. júl. 25. 17:14
 4/12 anonim válasza:
0%
Vegyél egy futó cipőt
2011. júl. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kösz...én időt szántam rá h leírjam, meg stb. Bunkó beszólásokat nem kérek......gondolom neked "tökéletes" az életed
2011. júl. 26. 08:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Amint tehetném, elmennék. Addig türnék és megpróbálnám anyámnak is megmagyarázni, hogy mi nem tetszik.
2011. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

bocsi, hogy beleszólok, de nem hiszem, hogy hisztis típus lenne (annak aki azt írta)

ismerek olyan családot, ahol tényleg ez van, hogy az idősebbnek mindent elnéznek, megvesznek, megengednek, a fiatalnak meg szinte semmit, és lecsitítják

én annyit tudok, mondani, hogy kitartás, amíg nem tudsz elköltözni onnan, addig koncentrált arra, amikor jóban vagy anyukáddal

egyébként az is lehetséges, hogy kevesebbet leszel otthon, tanulsz a könyvtárban, vagy mondjuk sportolsz valamit

2011. júl. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Lia99 ***** válasza:
Velem is ezvolt.Én 16 éves voltam (lány) a tesóm akkor volt 18(fiu). Utáltuk egymást.Folyton verekedtünk níirtuk egymást káronkodtunk.Anya már beletörödött nem is érdekelte a dolog.Apukám pedig már meghalt de ő is ugyanugy a tesómat védte.De 1 fiu eléggé erőszakosan bepróbálkozott velem, és a tesóm segitett az ügyben amit még eddig sose tett.Azóta minden más köztünk.Tudja az összas mostani titkom. Szerintem vegyél tudomást róllak, de békülésre mindig legyél nyitott!
2011. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Teljesen az a történeted, mint az enyém, kérdező!:) Én 17/L vagyok, tesóm 22/F. Nálunk pont ugyanez volt, csak a bátyám már anyámmal is bunkó lett, nemcsak velem, így anyám belátta, hogy hoppá, talán mégsem én voltam mindig a hülye... Most már kiáll értem is. Legyél türelmes, hátha nálatok is fordul a kocka, vagy ha mégsem (reméljük, nem így lesz), akkor pedig az lebegjen a szemed előtt, hogy egy év és elkerülhetsz onnan... Sajnos mást nem nagyon tudsz tenni, mint várni.:/
2011. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat !:)
2011. júl. 30. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!