Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem akarnak elengedn...

A szüleim nem akarnak elengedni bulizni. Mit tegyek? Hogy tudnám meggyőzni őket? 16/L

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Sohasem engednek vagy csak most nem? Ha csak most nem akkor törődj bele, szülő ellen nem sok mindent tehetsz. Ha pedig sosem akkor meg kell győznöd őket arról, hogy megbízhatnak benned és nem csinálsz semmi ökörséget, de ez egy nap alatt nem biztos, hogy fog menni. Függ a szüleid beállítottságától. Például én nem szeretek járni szinte sehová, engem már úgy zavarnak néha:) Cserélünk?:D
2011. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem lenne néhány ötletem! :)

Én is 16/L vagyok.

Először is, mi az oka, hogy nem engednek el, mit mondanak?

2011. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kompromisszum. Mit adsz érte? Házimunka, esetleg? Milyen lett a bizonyítványod? Kikkel mész, ismerik őket a szüleid?
2011. júl. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt a probléma nálunk is... :(

Én úgy oldottam meg, hogy az akkori barátom kísért el, együtt buliztunk, utána Apu értem jött, és együtt vittek haza. Ciki, nem ciki, igazából nem volt kérdés, hogy beleegyezem-e, mert máskülönben nem engedtek volna el. Aztán később már elég volt telefonálnom, hogy most lett vége, elindulunk, 10 perc és otthon vagyok (nagy szerencsémre a szórakozóhelyek viszonylag közel vannak).

Ha nincs barátod, akkor is elmehetsz szerintem, de csak úgy, hogy vagy világosban még hazamész (ez nyáron nem olyan nagy gond!), vagy a társaságból hazakísérnek. Vagy végső megoldás, hogy jönnek érted. Lehet, hogy ciki, de hidd el, a szüleid biztosan csak féltenek és jót akarnak neked!

Szóval beszélj velük, hogy ez neked fontos, de olyat ne mondj, hogy "Mások is eljárnak" meg "XY-t elengedik egyedül" és a többi, mert ezek (nálam legalábbis) abszolút bukás volt, ilyenkor csak azért sem engedtek el.

Dóri, 17

2011. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha tudják hova mész, kikkel mész akkor lehet engedékenyebbek. + ha vállalod hogy tuti hazaérsz időben és felveszed a mobilod ha hívnak.
2011. júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

takaríts ki mindent, csinálj nekik finom vacsit, meséld el, h kikkel mennél, hogy hova, mikorra mész haza.


ha elengednek, akkor a megbeszélt idő előtt 10 perccel legalább érj haza, h lássák, megbecsülöd, h elengedtek. aztán idővel majd lazulnak, ha látják, h nem talajrészegen tántorogsz be a lakásba hajnali 4kor. :)


nálunk anno működött.

2011. júl. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:)
2011. júl. 27. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!