Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Félek, hogy...

Mit tegyek? Félek, hogy rámegy a kapcsolatunk! Miért ilyen apu?

Figyelt kérdés

A probléma az, hogy apu utája a páromat. (Nincs rá oka, rendes, becsületes, évek óta dolgozik, szeretjük egymást több mint 1 éve minden nehézség ellenére (amit a családom okozott kiállt mellettem))

Valamiért ilyen apu, próbáltam vele erről beszélgetni, de nem lehet. Mindig is apu kicsi lány voltam, elkényesztettett még a széltől is óvott és amióta párkapcsolataim vannak a viszonyunk egyre rosszabb. Korábbi kapcsolatom erre rá is ment, ezt most nem akarom.

Volt korábbi incidens, hogy párom elött elkezdett velem veszekedni hogy többet nem akarja a házában meglátni páromat, ne merjen nálam aludni. (22 éves vagyok), már elge van, hogy mindig itt van, hogy nálunk eszik. (Ritkán szoktunk találkozni, heti 2-3 nap mert párom sokat dolgozik) Hozzájuk nem mehetünk egyéb okok miatt.

Tervbe van, hogy összeköltözünk csak sajnos én még tanulok. Összeköltözésre még egy kicsit várnunk kell.

Nos most volt egy nagyon durva eset, bulizni voltunk párommal és jöttünk haza aludni apu felkelt és elkezdett velünk veszekedni, hogy mégis hogy gondolom hogy itt altatom a barátom menjen haza, ha pedig nem tetszik én is mehetek vele együtt és engem sem akar többet látni. Mindezt a barátom elött. Persze párom haza ment, én pedig végig sírtam az éjszakát. Annyira megalázó volt. 1 éve vagyunk együtt és alig tudunk együtt aludni, mikor annyira szeretnénk. Félek, hogy párom ebbe beleun és elhagy. (Amit egyébként meg is tudok érteni) Azt mondta most egy darabig inkább nem jön, nem akarja hogy miatta veszekedjen velem apu. Azt mondta megoljduk, ne aggódjak....minden rendben lesz. Szóval nagyon megértő velem, de én mégis félek.

Mit gondoltok?


2011. júl. 25. 20:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Jaj szegénykém, nagyon sajnálom. Próbáld meg kettesben, nyugodtan megbeszélni apáddal, hogy mi baja a pároddal, miért viselkedik így. Nem akarja, hogy boldog legyel? stb stb

Meglátod mit mond. De mindenképp nyugodtan, kettesben, higgadtan.

2011. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hidd el, az összes apa félti a lányát mindenkitől. Ahogy írtad, örökre te vagy a féltett pici lánya, a hercegnője.

Az én apám is ilyen volt, de nagyon megváltozott, amikor elköltöztem otthonról. Sőt a nagymamám temetésekor a párommal is megbékélt (amikor látta, ahogy vigasztal stb, gondolom én).

A párod pedig...nos ha tényleg szeret, akkor kitart melletted, mint eddig.

2011. júl. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Én is azt ajánlom, ülj le vele beszélgetni. Mond meg neki, hogy neked ez nagyon rosszul esik, és szeretnéd, ha elfogadná a párod, mert te szereted, és ha ő is elfogadja, az boldoggá tenne.

Mond el azt is, hogy már felnőtt vagy, és ez a te életed.

Azt is mondhatod neki, hogy ezzel csak azt éri el, hogy eltávolodj tőle, és elveszítsd vele szembe a bizalmat. Sok sikert!

2011. júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem hiába beszélsz vele, ha így megalázott. Tartsatok ki, eljön az idő, hogy együtt lehetek. Apukád ezzel eléri, hogy abszolút nem fogsz benne megbízni.
2011. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak egy rövid kérdés: apud hány évesen házasodott össze anyuddal?
2011. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
20:52-vel egyetértek, majd csak idővel fog megbékélni! Annyit fűznék hozzá, hogy bízz a barátodban! Szívből remélem, hogy kitart melletted!
2011. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Esetleg megemlíthetnéd neki, hogy ha őt elmarja, reális esély van rá, hogy a következő választottad még kevésbé fog tetszeni neki. Nem azért, hogy kiszúrj vele, de benne van a pakliban.
2011. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Amikor erről beszélni próbáltam vele azt mondta, nem fogja elfogadni mert biztos benne, hogy nem Ő nekem az igazi. Én nem vagyok kifejezetten családcentrikus, karrierre vágyom nem pedig gyerekre, nem mostanában tervezek családot alapítani, házasságot kötni.

Ebből ő arra következtett, hogy nem a jelenlegi párommal szeretnék majd házasságot kötni ezért ő nem is akarja megimserni, nem akarja hogy a házában legyen. Mert szerinte még számtalan férfit haza hozok.

Pedig ő a második akit haza hoztam és ha lesz munkám, elköltözök és biztos lehet benne hogy ha ugy alakulna a következő páromat nem fogja megismerni. Annyira csalódtam benne.

És nem garantálhatom azt neki, hogy jelenlegi párom lesz a férjem, mert ezt még én se tudom. Azt tudom, hogy szeretem mindennél jobban és vele szeretnék lenni alakítani a közös életünket és ha ugy alakul akkor majd jóval később összekötni az életünket.

De ő ezt nem érti meg, hiába beszélek vele, azt érzem hogy én aki mindig is apás voltam ő volt nekem a tökéletes apa....már egyre inkább távolodok tőle. Mindent vele beszéltem meg, most már aig beszélünk és ez nekem nagyon fáj.

2011. júl. 25. 20:59
 9/13 anonim ***** válasza:
Más alternatíva nincs. Beszélj vele, akár fenyegesd meg, hogy így csak elveszít. Ha elköltöztél, meg fog változni a helyzet. A lányos apák mindig azon küszködnek, attól rettegnek, hogy a lányuk majd vénlány lesz, nem kell senkinek... de azt sem tudják elviselni, hogy jön egy férfi, aki majd többet fog jelenteni a lányuk számára, mint ők. Egész addig ők voltak azok, akikre a kicsi lányuk úgy tekintett, mint férfira... féltékenység, nem látja be, hogy felnőttél. És félt attól, hogy rosszul választasz. Csak elfelejti, hogy magadnak kell végigjárnod az utadat, ő nem teheti meg helyetted. Csak oldalról segíthet esetleg. Akadályozni nem akadályozhat.
2011. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És azt is elfelejti, hogy egykor ő is volt fiatal, akinek esetleg ha nem is ennyire, de meg kellett küzdenie a választottjáért, valószínűleg édesanyádért. Akkor őt tekintették bohó ifjúnak, holott neki komoly szándékai voltak. Most ő ugyanabba a hibába esik.
2011. júl. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!