Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két külön kultúrából származó...

Két külön kultúrából származó ember tényleg sosem lehet boldog együtt?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például fekete-fehér párokra vagy ázsiai-európai,fekete-ázsiai párosításra.

Létezik olyan,hogy 2 ilyen ember egymás mellett öregedjen meg?

Miért mondják sokan,hogy az eltérő kultúra miatt nem érdemes belevágni ilyen kapcsolatba?Nem működhet hosszú távon?


2011. júl. 26. 12:05
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Én biztos vagyok benne, hogy működhet, ha igazi a szerelem. Ha a két ember nyitott, érdeklődő, befogadó miért ne működhetne?
2011. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Dehogy nem lehetnek boldogok együtt!

Az számít, hogy MENNYIRE tér el a kultúrájuk (mondjuk egy bennszülött bantu néger és egy európai üzletasszony kétlem, hogy jó párosítás lenne), és hogy mennyire értelmes és elfogadó a két ember. Meg tudják-e beszélni egymással, hogy mit miért csinálnak, mit várnak el egymástól, ha vannak ilyen elvárások, akkor melyik mennyire tud engedni. Vagy vannak-e annyira toleránsak, hogy nem akarják a saját szokásaikat egymásra kényszeríteni, elfogadják-e, hogy nem csak az lehet a jó, amit ők annak látnak, megszoktak.

2011. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Pont én is erre keresem a választ... Az én kiszemeltem indonéz...és nagyon nagyon gondolkodom a dolgon,hogy mi legyen. Hogyan fogadnák őt el Magyarországon és engem az ő kultúrájában. Nehéz kérdés. :-( De arra jutottam,hogy ha 2 ember szereti egymást,akkor nem számít az eltérő kultúra.
2011. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, attól függ, hogy pl van egy fekete párod, aki már itt született, szóval itt él a családjával, vagy kint. Az első, hogy le kell küzdjétek azt, hogy te másmilyen kajákat szeretsz, máshogy élsz, máskor fekszel-kelsz, más a hobbid, stb. Aztán jön az, hogy ha külön országban éltek, akkor met tudjátok-e oldani, hogy rendszeresen találkozzatok, stb... Viszont ha valaki, pl te kint élsz, vagy ő itt, és amúgy is, nem csak a kapcsolat miatt, akkor szerintem meg lehet oldani, mert más miatt is alkalmazkodnia kell, nem csak miattad, szóval meg tudja szokni a kultúránkat, de meg kell tanulnotok tolerálni egymást, és egymás szokásait, hiszen ahány ház, annyi szokás, nemhogymég ahány ország... De szerintem bőven működhet:)
2011. júl. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nos, én egy "fekete-fehér" pár fehér tagja vagyok. A párom portugál-mozambiki származású. Portugáliában élünk, gyerekeink vannak, sosem voltam még ilyen boldog, és nem úgy néz ki, mint ami egyhamar véget ér. :)


Vannak persze nehézségek (illetve inkább az elején voltak, 11 év alatt összecsiszolódtunk azért), de ha komoly a dolog, le lehet küzdeni.

2011. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha összeillenek, akkor ez még erősíti a kapcsolatukat. De önmagában biztos, hogy nem kizáró ok.
2011. júl. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a kapcsolat a két ember közt még csak működhet, ha elég intelligensek és toleránsak egymással szemben.


a gyereküknek viszont elég sok küzdelme lesz, és nem is feltétlenül a világgal, hanem saját magával. nem tudja majd eldönteni, h mi az ő igazi identitása.

én most épp hasonló problémával küzdök, és ami a legrosszabb, h tudom, h ez egész életemben végig fog kísérni.

2011. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi 35 éve vagyunk hàzasok és kint élek a férjem hazàjàban.Viszont elõfordultak, elõfordùlnak kultùràlis különbségek miatt problémàk. Sajnos pont azért, mert a környezet megköveteli, hogy a kedves férjek, nehogy màr màs gondolkodàsùak legyenek, otthon éltünk több évig, a gyerekeink is otthon születtek. A gyermekeink jól kezelik a kettõséget, de valóban nekik sem mindig könnyü, pontosan azért, mert a környezet csakis arra törekszik, hogy az õ kultùràja többet ér, mint az anyàé.

A szerelem, szeretet nagyon fontos és tartósnak kell lennie, hogy egy idõ utàn egyik félnek se legyen fàrasztó. Kitartàs lànyok!:)

2011. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajat tapasztalataim alapjan mukodik, azsiai-europai par vagyunk es nekunk a kulturaink kulonbozosege miatt nem volt igazan problemank. Szoktunk racsodalkozni az orszagaink szokasaira pl., neha felfedezunk hasonlosagot a gasztronomiaban. Lehetnek ezeknek a kulonbsegeknek pozitiv es negativ oldalai. Ha ket ember rugalmas, elfogadokepes egy ilyen parkapcsolat lehet boldog, tele van ujdonsagokkal. Azon is mulik mennyire vagytok kompromisszum kepesek, hagyomanorzoek, vallasosok stb. Ha ezeken felul tudtok kerekedni, mukodni fog.

2011. júl. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalat: igen.
2011. júl. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!