Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Miért jobb valakinek pont a fordított sorrend?

Figyelt kérdés

A párom előbb szeretne gyereket és csak utána eljegyzést,esküvőt.Konkrét választ nem adott rá,hogy miért.

7 hónapja vagyunk csak együtt,de már nagyon szeretne egy babába belevágni.

Én tanulok (kapok valamennyi pénzt),ő dolgozik.

Így szeretne magához láncolni?Nem értem...

19/L


2011. júl. 26. 16:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem ez olyan benyomást kelt, hogy nagyon szeretne gyereket, de még nem találta meg az Igazit, ezért amíg nincs jobb nő, jó lesz az a gyerek tőled is. Én ezt látom bele ebbe a "fordított sorrendbe". Ha nem is ez, de valami oka biztos van, akár elmondja, akár nem. Nem hinném, hogy csak úgy ok nélkül felrúgná valaki az évezredeken át jól működő eljegyzés-házasság-gyerek sorrendet.
2011. júl. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
58%

SEMMI sem köt jobban össze egy másik emberrel, mint egy gyerek. Akkor is látnod kell, és foglalkoznod kell vele, ha már a hátad közepére kívánod, ld. láthatás, gyerektartás. Én emiatt nem értem, hogy miért utólag gondolkodik a házasságon... ha a kapcsolat szorosságát nézzük (és hogy mennyire köti össze a feleket), akkor a házasság kevesebb, mint a gyerekvállalás. Ha házas vagy, de nincs gyereked, akkor elválsz, és soha többé nem kell látnod... de ha van gyerek, mégha nem is vagytok házasok, akkor ezt már nem tehetitek meg. Én inkább úgy gondolom, hogy a párod a "divat" szerint él, és a média által sulykolt b.romságokat szajkózza! Mást sem hallani, csak hogy a kötöttségek elől menekülni kell (pedig hát az az élet rendje, de mindegy...), a házasságok felbomlanak (nekem egyetlen egy elvált ismerősöm sincs, pedig idős házasok és fiatal házasok bőven vannak a látókörömben), a felek megcsalják egymást (ld. előző kommentem), és a ffiak a házasságban szenvednek, a nők meg rondák lesznek (ennél nagyobb ostobaságot nem hallottam még), ad absurdum a házasság pillanata megváltoztatja és tönkreteszi (MI VAAAN?!) a kapcsolatukat... én ilyenkor nézek, mint birka a moziban, mert én nem ezt látom magam körül, és az ismerőseim sem. Viszont a média, a társadalom oly mértékben nyomja ezt a sületlenséget, hogy a huszonévesek hozzáadják ezt a saját rettegésükhöz, és vége... ez lett a modern 21. századi társadalom legújabb FÓBIÁJA! Hát, sajnálom, hogy a te párod is ettől a fóbiától szenved.


33N/házas

2011. júl. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!