Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire a pénz a...

Tényleg ennyire a pénz a minden? Akinek nincs, már "nem is ember"?

Figyelt kérdés

anyukám testvére állandóan azt lesi, kinek mennyi pénze van, mit kap, állandóan a hasznon jár az esze, hogy honnan lehetne még elvenni valamit, amiből ő pénzt lát.

Kaptam a ballagásomra egy kis ezüst karkötőt, addig faggatott, míg el nem mondtam neki, erre az unokatesómnak ujjnyi vastag aranyláncot vett fülbevalóval.

Nem irigylem az unokahúgomat, mert kedves és szeretem, de azért kicsit bántó.

és ilyen megjegyzései vannak a nőnek folyton, hogy "akinek nincs pénze, az nemis ember" , van vagy 100 pár cipője minimum, meg 3 szekrénnyi ruhája.

a szemembe megdícsér, de sejtem, hogy leszól a hátam mögött.

Nem ő az egyetlen, másik unokatesóm szülei is ilyenek. Most, hogy felvettek egyetemre, lesajnálnak, leszólnak, hogy nyelvre mentem, merthogy minek az, miért nem leszek könyvelő, hogy sokat keressek (sosem voltam jó matekból, örültem a 4-esnek de mindegy).

egyszerűen szemét módon tönkreteszik a legkisebb örömömet is. nem is nagyon tartom a kapcsolatot velük, de direkt nagy hírverést csinálnak mindenből, hogy nekik ilyen jó, olyan jó. mamám meg el szokta őket mondani, mert ő meg pletykás, és nem tudja magában tartani.

ha elmegyek a közeli strandra, már hallom a hírt, hogy ők horvátországban, meg korfun, meg mittomén hol voltak stb.

Miért kell játszaniuk magukat?

és miért kell mindig bántani azt, aki szegény? hisz éppen elég a baja...


2011. júl. 26. 23:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak ilyen emberek.

De lesz még, hogy visszanyal a fagyi!

Utálom az ilyeneket, és nem szabad törődni velük.

Mocskos beképzelt gazdag szemetek.

2011. júl. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

"és ilyen megjegyzései vannak a nőnek folyton, hogy "akinek nincs pénze, az nemis ember""


Magból indul ki. Úgy értem, hogy ő nem érzi magát embernek pénz nélkül. Rossz lehet neki. Nekik. Kompenzálják a belső ürességüket.

2011. júl. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozz ezekkel a dolgokkal. boldog vagy? igen? akkor szarni rá hogy kinek mennyi pénze van, és hogy hova mennek nyaralni mit kap az uncstesó. tanulj, és okosodj, kimész szépen külföldre majd dolgozni, mert simán megteheted, és 6szor annyit fogsz keresni mint ők. éld az életed, szórakozz, és örülj a dolgaidnak.
2011. júl. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez a hozzáállás az Ő szegénységi bizonyítványa - ha érted, mire gondolok :)
2011. júl. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden értelmes ember életében eljön az a pillanat, hogy meg kell tanulnia lesz.rni az ilyen embereket. A te életedben most jött el.


Tudod mit szoktam ezeknek mondani mindig, amikor dicsekszenek? Ezt: "sok boldogságot hozzá".


Ha meg lenéznek, akkor mi van? Rosszabb lesz tőle az életed? Változik valami? Ugye, hogy nem...


Elég sok szituációban voltam már az életben,voltam már gazdag, szegény, jó állásban lévő és munkanélküli, súlyos beteg is, jó egyetemre is jártam, és fizikai munkát is végeztem már. A lényeg: MINDIG VOLT VALAKI, AKI LENÉZETT. Csak egyyszer az egyik ember, egyszer meg a másik. Sok embernek szüksége van arra, hogy másokat lenézzen, mert így kompenzálja a kisebbségi komplexusát, hogy önmagát legbelül egy senkinek tartja. Egészséges önbecsüléssel rendelkező ember nem szól meg senkit (legfeljebb csak nagyon szélsőséges esetben).

2011. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem panaszkodom nekünk is elég jól megy....De sajnos én is úgy vettem észre hogy a gazdagok elég nagyképűek,a pénz ezt teszi velük...Én nem tartom magam önteltnek ,de egy időbe én is azt hittem hogy a pénz boldogít,pedig nem.

Egyébként lehet hogy anyukád testvérének ezek már természetes dolgok (vastag aranylánc,külföldi nyaralások),és észre se veszi magát hogy mások szemébe ez hencegésnek hat.

Egyébként nem értem miért ezt hozza ki az emberekből a pénz. Persze jó ha az embernek van,de szerintem kevés a boldogsághoz. Legalábbis nekem...

17/L

2011. júl. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2011. júl. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

" . Most, hogy felvettek egyetemre, lesajnálnak, leszólnak, hogy nyelvre mentem,"


Te el se hinnéd hogy milyen szerencsés vagy.Erre gondolj amikor lenéznek,meg sajnálnak.

Én az egész vagyonomat odaadnám azért ami neked már réges rég megvan.A nyelvérzékedért.

Sokan irigykedésből mondanak,vagy tesznek dolgokat..

Az is lehet,hogy a nagynénéd azért olyan amilyen,mert bár pénzéhes,de nem buta.Látja hogy míg te a saját tudásoddal,eszeddel,talpraesettségeddel elérhetsz bármit,addig az ő gyereke csak akkor érvényesül ha van pénz a háttérben..

2011. júl. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én túl nagyszájú vagyok, hogy megálljam az ilyen megjegyzéseket, hogy "akinek nincs pénze, az nemis ember".

Nem a pénztől lesz valaki ember, sőt, ha valami, az biztos nem tesz senkit emberibbé, maximum csak kapzsivá.


Nem kell velük törődni, többek között én is ezért nem tartom szorosan a kapcsolatot a hasonló rokonokkal, hányok az ilyen játszmáktól, és nem is szoktam eljátszani az ideillő szerepet. :)


Az a vicces, hogy a kocka meg fordult is közben, ők sem tartanak már előbbre, sőt. Szánalmas az ilyen viselkedés.

20L

2011. júl. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ismerem az ilyen embereket.

Nem tudsz velük mit csinálni.

Nem a Te embereid, és kész.


Mindenkinek más az értékrendje, mindenki szemében más teszi az embert értékes emberré.

Nekik a pénz az, ami értékessé tesz valakit.

Barátom szülei dettó ilyenek.

Az értékes ember számukra nyomulós, gátlástalan, egyetemet végzett, és gazdag.

Aki nem ilyen, az egy nagy Sz..r a szemükben.


Ne törődj vele, hála Istennek, nem minden ember gondolkodik így.

2011. júl. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!