Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor mi az elfogadott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor mi az elfogadott pénz mennyiség, amivel támogatja az ember a volt családját?

Figyelt kérdés

Itt nem a jogszabály által előírt gombokra gondolok, hanem hogy a gyakorlatban ez hogy zajlik?Pénzt adtok, vagy ruházzátok a gyereket, és nagyobb tételeknél beszálltok (pl egy nyaralás a srácnak), vagy ez is, az is? Hogy szokott ez menni?

Köszönöm.


2009. febr. 13. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem nagyon változó. Van ahol apuka csak is a gyerektartást fizeti. De van ahol ahogy leírtad mindkettöt. Szerintem sok apuka szeret adni vagy is minden nagy ünnepre, iskolakezdésre nyári táborra ha teheti bevásárol a gyereknek plussz gyerektartást.

Ez attol függ apukának mennyit ér a gyermeke.

Aztán van a másikfele mikor anyukának még a világ sem elég, vagy is akármennyit ad apuka mindig fikázza.

2009. febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs arra egyértelmű szabály, hogy mennyit kell vagy lehet adni pluszban, Nyilván attól is függ, hogy apuka mennyi összeget tud nélkülözni. Mi a párom lányának mindig vettünk/veszünk ajándékot karácsonyra, névnapra, születésnapra, ballagásra stb. Ezek több esetben konkrét tárgyak voltak, de olyan is volt, hogy csak néhány könyvet vettünk és pénzt adtunk pluszban vagy elvittük vásárolni. Mi vettük a ruháját a szalagavatóra, de beszálltunk pl a nyelvvizsgáiba és a felvételi költségeibe is. nekünk abban is szerencsénk van, mert olyan anyukánk van aki azért nem nézte fejőstehénnek a páromat.
2009. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
A jogi részen túl rajtad múlik, hogy mennyit szánsz a gyerekedre és hogyan. Természetesen minél inkább támogatod, annál jobb. És talán az a legjobb, ha te magad megveszed neki, amire szüksége van ahelyett, hogy pénzt adnál neki, mert így tudod, hogy a pénz a gyerekre lesz költve és hasznos dologra, nem pedig az anyja teszi el.
2009. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk a netto havi bevételem 220e. Van egy közös lakásunk, ahonnan kiköltözöm, és ők maradnak. Van egy kocsi, amit szintén hagyok a gyerek miatt. Ő igényt tartana 50-60e-s utalásra havonta. Én ezt sokallom. Nem a gyerek végett, hanem mert nem látom, hogy hová megy a pénz. Én úgy képzelném el, hogy 30-at utalok, és ruhába, ebbe-abba besegítek a lányomnak. Így talán a kapcsolatra is pozitív hatással lene, és azt is tudnám, hová megy a pénz. Ez mindig gond volt köztünk.Szerintetek?
2009. febr. 14. 09:12
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
AZ NAGYON KEVÉS SZERINTEM !BÁR ÉN IS ELVÁLTAM DE HÁLA IS A FÉRJEM MINDIG MEGKÉRDEZI MI KELL!ODAADTA A RÉSZÉT A HÁZBÓL AMIT ÁTIRTAM A NEVEMRE!MEG HAVONTA UTAL A KÉT GYEREKRE 200 EZRET!BÁR NEKI A NETTÓ FIZETÉSE KB.OLYAN 400-600 EZER FORINT KÖZT MOZOG!
2009. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Nekünk is volt ilyen jellegű problémánk, én elmentem ügyvédhez, mert "gyanús" volt a dolog. Pénzt mindenképpen kell utalnod, mert a gyereknek is kell víz, villany, gáz...stb. Viszont amit külön adsz neki tárgyban, (ruha, könyv, stb) nem váltod ki vele. Az csak egy plussz. Nem írtad, hogy hány éves a gyereked. Nekem a volt párom havonta 30000 ft-ot utal, 3 éves múlott a gyerek. Amit vesz neki néha-néha, az plussz. Szóval szerintem 50-60 e, az elég sok, de főleg akkor ha még mást is veszel mellé. Még annyit tudsz csinálni, hogy megegyezel vele valamennyiben, és mondjuk a felét ráteszed a gyerek nevére egy számlára. De! Jól gondold meg az összeget, mivel legközelebb 2 év múlva fellebezhetsz. Tegnap volt a párom válása, és a bírónő felvilágosította, hogy már nem nem létezik így a törvény, hogy az elmaradt gyerektartás csak 6 hónapig hajtható be. Sajnos már nem így van, több évre visszamenőleg is behajtható. A bíróságot pedig nem érdekli, hogy ha mondjuk éhen halsz...a gyerektartásnak menni kell. Szóval jól gondold meg!
2009. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha EGY GAREKED VAN ÉS A NETTO FIZETÉSED 220EZER FORINT!AKKOR 44 EZER FORINT A MINIMUM AMIT KELLL FIZENED HAVONTA EZT A BIRÓSÁG MEGFOGJA UGYIS ÁLLAPITANI!
2009. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. febr. 14. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!