Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan értelmezitek ezt az...

Hogyan értelmezitek ezt az idézetet: "Az ember egy napon rádöbben arra, hogy az életben igazán semmi sem fontos. Sem pénz, sem hatalom, sem előrejutás, csak az, hogy valaki szeresse őt igazán. " Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez szó szerint ezt jelenti. A legtöbb ember rádöbben erre.Ki előbb ki utóbb.
2011. júl. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

> Mit jelent ez?

Mit jelent az, hogy nem tudod hogy mit jelent?

2011. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

ez csak 1féleképp értelmezhető

sztem

2011. júl. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tévedésnek értelmezem..Helyesen így szólna:

"Az ember egy napon rádöbben arra, hogy az életben igazán semmi sem fontos. Sem pénz, sem hatalom, sem előrejutás, csak az, hogy feltétel nélkül szeressen. "

2011. júl. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Lehet hogy le kellett volna írnom hogy miért is fontos ez! Az anyósom aki utál engem ráírta ezt az idézetet arra az ajándékra amit nekem adott!Csak egyszerűen nehéz elhinni hogy ezt gondolja rólam!Ti mit válaszolnátok neki erre?
2011. júl. 9. 16:11
 6/12 anonim ***** válasza:

azt, hogy az a fontos, hogy szeressek :))

(mint előbb írtam)

a többi alakul

"Szeretni jó, nem szeretve lenni"

(ezt Thomas Mann írja a Tönio Krögerben)

2011. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

javítás: nem úgy van, ahogy idéztem - az már a bennem történt átalakulása a dogloknak :)

tehát így ír Thomas Mann:

"és Tonio mégis boldog volt. Mert a boldogság, mondotta önmagának, nem abban van, hogy az embert szeretik, az csak undorral vegyes kielégülése a hiúságnak.

Boldogság az, ha az ember szeret, és holmi apró, fortélyos közeledésekkel lopja meg szerelme tárgyát.

És lelkében felírta ezt a gondolatot, teljesen átgondolta és gyökeréig átérezte"

[link]

2011. júl. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
"Keressétek először Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind (tudniillik a földi szükségletek) megadatnak néktek." Máté 6:33
2011. júl. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tevion válasza:
Mindenkinek magának kell értelmezni úgy fogod érteni ahogy érteni akarod
2011. júl. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Továbbvinném, a szeretet sem fontos.

,,Az én mostani látásommal nézve már világos, hogy a sokféle emberi hajszában és változásban nagyon sok a játékos szándék. Ahogy a gyerek azt mondja: boltocskát játszom vagy papát vagy tengeri vihart – úgy játssza belé magát a felnőtt ember is a célratörő, a szorgos, a léha, a szenvedélyes vagy a gyűlölködő szerepébe. Valamivel ki kell töltenie az időt; el kell hitetni magunkkal egy s más dologról egy időre, hogy az fontos. Mert különben egybekulcsolt kezekkel ülnénk az útszélen, és talán ez volna a természetes – minden egyéb csak magahitető fontoskodás."

2011. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!